Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vágatják le hosszú...

Miért vágatják le hosszú hajukat a kismamák a szülés után? (De szerintem ez megfigyelhető a friss feleségeknél is)

Figyelt kérdés
Gondolom,hogy a vitaminhiány illetve a hormonok a fő okai,vagy mert a baba belekap.Konkrétan arra vagyok kíváncsi,hogy ennek van esetleg lelki vonzata?
2009. aug. 5. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
csakis a kényelemért teszik sokan...ismeröseim is...miután akkora a baba újra jöhet a hosszú haj :)
2009. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
mert hullik szülés után :) M.
2009. aug. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Az enyém baromira hullott, ami nem a fejemen volt már az rögtön a kisfiam szájában kötött ki. Már növesztem, mindig vigyorogva tépi. Amikor levágattam - egyből olyan anyukás fejem lett :)) - mintha nem is én volnék , azóta eltelt 7 hónap, kezdek újra önmagam lenni:))
2009. aug. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont akkor kezdtem növeszteni, amikor megszületett a fiam :) Ez volt két éve. Olyan szépen megnőtt, és sajnos azóta le kellett vágnom :( De nem azért, mert a fiam gyepálta. Oké, ő is tépte, de nem sokáig. Csak sajnos kicsit túlzásba vittem a hajvasalást.

De különben szerintem a legtöbben azért vágatják le a hajukat szülés után, hogy legalább azzal kevesebb gond legyen.

2009. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem lelki oka van, hanem győz a praktikusság. Röviden: szülés után választhatunk egy rövid frizura és a fej tetején gumóban összekötött gyorsan zsírosodó konty között... Én egyelőre kontyozok, nem is ecsetelem hogy nézek ki, de a lelkem nem bírná a fiúsan rövid hajat. Félhosszút meg felesleges, mert azt nem lehet összefogni és a babó kitépi mind egy szálig, plusz házimunka közben sem praktikus. Na mindegy, már 10 hós lesz a kicsim, lassan csak leszokik a hajcibálásról és újra emberformám lehet :)
2009. aug. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, aki azt tanácsolta, h' a szülés előtt vágassam le, mert úgyis hullani fog a szoptatás alatt. Eszembe nem volt hallgatni rá, és végül gyorsabban nőtt, egészségesebb, és fényesebb, mint valaha. Azonban volt egy időszak, amikor meg akartam tőle szabadulni, a szülés utáni depresszió mélypontján. Valamiféle önbüntetés lett volna. De egyébként ezt én is megfigyeltem (mármint a rövid haj preferálását a kisbaba vagy a házasságkötés után). Régebben elvárták a nőktől, h' asszony korukban már ne legyen hosszú hajuk, vagy ha meg is marad, ne hordják többé kibontva, mert ez nem illendő (a haj a csábítás eszköze, és ami hajadonként kívánatos, az asszonyként tilos). Szerintem innen eredeztethető ez a szokás, csak a hátterét már nem tartják számon. Az is megfigyelhető, h' a nagy volumenű változásokat sokszor egy új frizurával reagálják le a nők, és a házasság vagy a gyerek elég nagy dolog. Sokszor a büntetés, fegyelmezés eszköze volt a hajvágás, aminek a mai napig vannak hagyományai (pl. a katonaságnál vagy a börtönökben). Tehát én úgy gondolom, h' ha praktikus okokra is hivatkoznak sokan, biztos, h' lelki okok, és elfelejtett hagyományok is állnak sokszor a háttérben.
2009. aug. 6. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
nekem is marok számra hullik a hajam, de a hátam közepéig ér, rengeteg ideig tartott megnöveszteni, és nem fogom levágatni rövidre. egyébként a játszótéren szinte az összes kismama rövid hajú. én is észrevettem , hogy a hosszabb hajak eltűnnek. kicsit nekem is le kell vágni a hullás miatt, de képtelen lennék rövidre vágni, legalább ennyi maradjon meg a régi énemből
2009. aug. 6. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert hullik, illetve mert sokszor örülsz, ha épp megmosod, ilyenkor nyáron nem is szoktam szárítani. Arra aztán végképp nincs idő, hogy szépen ápolgassa az ember a hosszú hajat. Többször összeköti az ember, így hamarabb el is kezd törni. Szóval praktikából.

Házasság után szerintem (én nem vonultam fehérben, így csak gondolom), sokan az esküvőre növesztik csak a hajukat, mert olyan szép királylányos frizurát tudnak aztán a nagy napra csináltatni, aztán alig várják, hogy levágassák.

Lelki ok? Nem tudom. Szerintem mindenképpen praktikum..

2009. aug. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem semmi lelki oka nincs.

Hosszú hajam volt, megszültem, hullott nagyon nagyon nagyon, aztán levágattam ilyen kis tépett állig érősre. Most már nem hullik annyira, újra növesztem.

2009. aug. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor szabadultam meg a derékig érő ,sűrű fekete hajamtól,mikor meghalt a mamám (2007 szept).

Teljesen magam alatt voltam.De mikor terhes voltam a fiammal,aztán megszültem (2006 ápr),eszembe nem jutott volna levágatni,pedig rettenetesen nézett ki.Nyúzott volt,tört,hullott,de kivártam,míg normalizálódik a helyzet.

Szerintem biztos nem csak a praktika miatt van,kell legyen érzelmi háttere is.

2009. aug. 6. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!