Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyógyszerszedés terhesség...

Gyógyszerszedés terhesség alatt! Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=3z8jowF9kCU

Szerintem igaz hogy nagyon el van túlozva az egész hogy szinte semmit nem lehet bevenni!



2012. okt. 10. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én abszolút egyet értek a Czeizel dokival!3x szültem(legutóbb 2 hete),mindhárom terhességem alatt elkaptam valami nyavaját,szükség volt antibiotikumra,lázcsillapítóra.És láss csodát,makk egészségesek a gyerekeim.Túl van ez ragozva.Pláne a régi,jól bevált gyógyszerektől nem kell(ene)tartani.Persze soha semmit nem szabad bevenni terhesség alatt anélkül,hogy az ember a dokival megbeszélné(kivéve talán fejfájásra).
2012. okt. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez így igaz,ahogy Czeizel Endre mondja. Második terhességem alatt szedtem gyógyszereket pánikbetegségre,köztük nyugtatót is orvosi javaslatra.Muszály volt szednem,mert nagyon rosszul voltam.Kislányom most 15 hónapos nagyon eleven,értelmes,egészséges kislány.
2012. okt. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mindig feldühít, amikor pl itt is olvasom, hogy egy kismama nagy büszkén írja, hogy lázas beteg volt, de ő bizony nem vett be semmi gyógyszert, mert annyira vigyáz a babájára.

Ezerszer ártalmasabb a láz a magzatra, mint pl egy szem Panadol, felelőtlenség indokolt esetben nem bevenni a gyógyszert, pont olyan felelőtlenség, mint indokolatlanul orvosi javaslat ellenére bármit bevenni.

2012. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én se értettem sose, miért kell ezt az egészet így túlparázni.

Amikor terhes voltam, én is szedtem gyógyszert, ha szükségem volt rá. Voltam náthás, voltam lázas, szükségem volt orrcseppre, lázcsillapítóra, néha fájdalomcsillapítóra. Egyszerűen elmentem az orvosomhoz, ő felírt olyan gyógyszert, amit lehet szedni terhesen is, elvégre azért orvos, hogy tudja ezeket. Amikor meg akkora bajom nem volt (mondjuk sima fejfájás, vagy orrdugulás, ami elég kínzó tud lenni, ha az ember emiatt nem tud aludni), akkor a patikában megkérdeztem, hogy melyik az, amit terhesen is lehet használni, ott is meg tudják ezt mondani. És lám, teljesen egészséges, öt éves gyerekem van.

2012. okt. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!