Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy oldanátok meg ezt a...

Hogy oldanátok meg ezt a problémát? (C#)

Figyelt kérdés

Olyan gondom lenne, hogy egy Snake-et próbálok összehozni. Elég kezdő vagyok. A kukac mozgása már megvan, és az elkapható, picture-nek is megadja a véletlen koordinátákat, ha elkapja a kukac. DE. Az a gond ezzel az elkapással, hogy ugye a picture.location.X az ugye a kép al felső sarkának a helye pixelben. Viszont, nekem az kéne, h mikor a képhez ér a kukac. Azt meg tudtam oldani, h az elkapható képet már mikor a széléhez érjen, akkor úgy vegye, hogy megvan, viszont az a gond, h a kukac picture-nek a bal felső sarka, ha hozzá ér akkor kapja el. A kukac kb átmehet a képen, és nem kapja el, ha nem a kukac bal felső sarkához ér.

Itt a kód:


if (pictureBox1.Location.X < pont2.X + 10 && pictureBox1.Location.X > pont2.X && pictureBox1.Location.Y < pont2.Y + 10 && pictureBox1.Location.Y > pont2.Y)

{

pont2.X=X.Next(min,max);

pont2.Y=X.Next(min,max);

pictureBox2.Location = pont2;

}

Ha nagyon nem értitek írjátok kommentbe melyik része nem világos, nehéz megfogalmazni. :S És köszönöm a segítséget.


2011. júl. 23. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gondolod, írj rám egy mailt, vagy adj egy MSN címet, és megpróbálhatunk összehozni valamit, én is C#-ban mozgok :)

2011. júl. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jaj ééértem szerintem tehát pl a K pontok legyenek a kukac pontjai, a P pontok a képé, és az A pontok az átfedések és akkor pl:


PP.........................KKKKK

PAKKK.- ilyenkor elkapja...AAKKK - ilyenkor meg nem?

.KKKK......................PP


az egyszerűbb megoldás szerintem az volna, hogy mint a sima régi kukacos játékoknál, egy időegység alatt egy teljes kockát lépjen a kukac, és akkor igazából egy mátrix egy pontját foglalná el csak a kaja meg a kukac feje is, és akkor nem kéne pixelekkel szarakodni.


a másik meg hogy kalkuláld bele, hogy a kukac feje is a bal felső sarokban kezdődik (gondolom)


és akkor mondjuk, a tippem:

pictureBox1.Location.X < pont2.X + 10 && pictureBox1.Location.X > pont2.X - 10 && pictureBox1.Location.Y < pont2.Y + 10 && pictureBox1.Location.Y > pont2.Y - 10


vagy valami ilyesmi, de érted

2011. júl. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
na elcsúszott az akp-s cucc, mind1
2011. júl. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
pont azt akarom kérdezni, hogy azt h kalkulálom bele az f feltételébe, h a kukacnak is az egész területe beletartozzon a kritériumba.
2011. júl. 23. 16:15
 5/5 anonim ***** válasza:
amit írtam az nem jó? egyszerűen rajzold le papíron hogy mire van szükséged és nézd meg hogy milyen képlet kell akkor hozzá.
2011. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!