Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig mehetek el a gyerekem...

Meddig mehetek el a gyerekem lelépett apjával, hogy az ne számítson zaklatásnak?

Figyelt kérdés
Akkor beszéltem utoljára vele, amikor 7 hónapos terhes voltam. Most 6 hónapos a baba, de azóta semmit nem hallottam felőle. Telefonját gondolom lecserélte, e-mailjeimre nem válaszol. Nekem muszáj lenne vele megbeszélnem a gyerek kérdést, ebben meddig mehetek el? Mi van, ha már rengeteg e-mailt írtam neki? ez nem ér fel zaklatással? Felkereshetem a családját, apját, anyját?
2012. okt. 15. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem.

Jelentsd fel, és igényeld a bíróságon a gyerektartást.

2012. okt. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mi "nem"? Mivel jelentsem fel?
2012. okt. 15. 19:34
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja, hivatalosan nem a gyerek apja, mert nem voltunk házasok.
2012. okt. 15. 19:35
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Uhhh... Szerinted ha nem vagytok házasok akkor hivatalosan miért ne lenne az apja? Ugyan úgy az apja.
2012. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tett apaságit??

Ha igen akkor irány a bíróság gyermekelhelyezés...gyermektartásdíj!

Minden bíróságon van panasznap ott segítenek a keresetlevelet megírni.

2012. okt. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1.vagyok

Arra írtam, hogy nem ,hogy nem zaklathatod a családját.

És a bíróságra menj, ha gyerektartást akarsz. Ha tett apaságit akkor köetelezik rá, ha nem akkor alőbb még az apaság téynét kell bizonyítani egy apasági vizsgálat során,és utána lehet gyerektartást kérni.

de ahpgy írták a bíróságon van ingyenes tanácsadás, vagy nálunk a családsegítőben is van hetente egyszer egy családjogi ügyvéd ingyenes tanácsaadásra.


Vagy mit akarsz megbeszélni apukával?

2012. okt. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, nem tett apaságit, hiszen sem a születéskor, sem utána, tulajdonképpen már 9 hónapja semmilyen kapcsolatom nincs vele. Szeretném elkerülni a pereskedést, ezért szeretnék vele beszélni, vagy legalább is megpróbálni. A családját nem zaklatni akarom, csak felkeresni a szüleit, akiket nem ismerek, hogy szeretnék beszélni a fiukkal, mert az mindenkinek jobb lenne, es ja, egyébként van egy unokájuk. Szeretnének-e róla tudni, vagy sem. Ha azt mondják igen, megoldjuk. Ha azt, hogy nem, akkor csókolom, semmi több. Ennyit szeretnék tulajdonképpen. Az apával is legalább egyszer megbeszélni a dolgainkat, vagyis a gyerek dolgait.
2012. okt. 15. 20:38
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól még a gyerek apja, hogy nem voltatok házasok. apasági nyilatkozat van? ha nincs, akkor is csinálnak DNS-tesztet amit az apának kell kifizetnie, ha valóban ő az apa.
2012. okt. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Na figyu!

Barátnőm is hasonlóképpen járt.

Terhes lett, a csávó közölte, hogy neki nem kell a gyerek, úgyhogy lelépett. Barátnőm megszülte a kislányt de se a terhesség alatt, sem szülés után nem találkoztak az apával.

Ennek ellenére ő bírósághoz fordult és gyerektartási kérvényt nyújtott be.

Jó ügyvédet és jó bírót fogott, ki mert megítélték neki visszamenőleg a gyerektartást.

Senkit ne keress, csak egy családjogi ügyvédet, apuka családját hagyd ki ebből.

2012. okt. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2012. okt. 15. 22:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!