Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Első gyerek után soha többet...

Első gyerek után soha többet még egy? Ki van még ezzel így?

Figyelt kérdés
később leírom az okát én is (csak felkelt a gyerekem közben) addig is kíváncsi vagyok ki van még így ezzel.
2012. okt. 17. 11:27
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Hát egy jó darabig én is így gondoltam. De ahogy nőtt a gyerek, ez a gondolat mindig halványult. " hét múlva születik a második. Remélem meggondolod magad, várom az okát hogy miért érzel így.
2012. okt. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Jégtánc ***** válasza:
87%
Így voltam én is első szülés után.,Aztán 3 évre rá megszületett a második,őt simán szültem,első sürgősségi császár lett a végén.Második után azt mondtam,hmmm nem is olyan rossz:))) Így 12 évre rá megszületett a kislányom:)Most viszont tényleg vége:))
2012. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Én is ezt gondoltam a szülés után, aztán 2 év után egyszercsak mint akit elvágtak. Észrevettem magamon, hogy irigyelem a várandós nőket, és egyre erősödött bennem a vágy, hogy szeretném ismét átélni a várandósságot és szeretnék még egy gyereket. Ez a folyamat most, 3 év elteltével tetőzött nálam. Most már abba a fázisban vagyunk, hogy már megbeszéltük a férjemmel, hogy következő menszi után elkezdünk próbálkozni.

Én is kiváncsian várom a történetedet.

2012. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
82%
1.vagyok 2 hét múlva születik a 2.
2012. okt. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
82%

Anyukám volt így vele. 3-an lettünk, úgyhogy végül is meggondolta magát :) Ő a nehéz szülés miatt nem vágyott újabb gyerekre.


A sógornőm is hasonlóan gondolkodott az első nehéz szülése után. Végül neki is lett még gyereke, de ragaszkodott a császárhoz.

2012. okt. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%

Kíváncsi vagyok az okodra, azért írok. Az első fiam születése után komplikációk voltak velem, a második szülés meg elhúzódott 12 órára (ebből 10 és fél 2 perces fájásokkal), de mégis mindkét esetben már aznap este jöhetett volna a következő.


Sokan vannak, akik csak egy gyereket szeretnének, de olyanról még nem hallottam, aki ezt az "elsőből tanulva" gondolná így.

2012. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Én is ezt gondoltam. Nagyon mereven elzárkóztam még egy gyerek gondolatától is. Nem a szülés miatt, bár császár volt, nem mondanám kifejezetten kellemetlen emléknek.

Nekem az állandó sírás, hasfájás, később hiszti-hiszti hátán a visszatartó erő.

Decemberben 4 éves lesz a kisfiam. Mostanában már el-el tudom képzelni, hogy legyen mégegy, de a nehezebb napokon (hiszti, nyűglődés) még mindig elbizonytalanodok.

2012. okt. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Na,pont ezt gondoltam én is!Nagyon nehéz szülés után,egy nagyon nehéz baba várt rám,aki soha nem aludt,szoptatási gondok is voltak,magában játszani sose tudott stb...Most vagyok gyeden itthon a 3. kislányommal,aki 5 hónapos,de több,már tényleg nem kell...
2012. okt. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Kb. a fiam három-négy éves koráig úgy voltam vele, hogy biztos nem lesz még egy. Aztán most öt éves, és nem bírok magammal, ha kisbabát látok :) De még évekig biztos nem lesz kistesó, utána viszont többet is szeretnék. De kétlem, hogy kis korkülönbség lesz, gondolom ketteske születése után is úgy leszek vele, hogy többet biztos nem szülök, aztán pár év után megint akarok majd :)
2012. okt. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
83%
Én már kétszer távoztam úgy a szülőszobáról, hogy soha többet... egyszer babával, egyszer pedig nélküle... Az első babám 30 hetesen jött világra, a második még 23 sem volt. Az elsővel kemény harcokat vívtunk, hogy koraszülöttsége a későbbiekben semmilyen téren ne befolyásolja az életét, a másodiknál tehetetlenek voltunk... Januárban újra belevágunk.
2012. okt. 17. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!