Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyes-gyeddel kapcsolatos...

Gyes-gyeddel kapcsolatos kérdés, hogyan csináljam, hogy "jól járjak"?! L/20

Figyelt kérdés
20éves leszek, mire megszületik a pici babám, és még beleesik a 2010 május 1 előtti időszakba a születése. Mivel még nem volt munkaviszonyom, egyetemen végeztem el az első évet (nem tervezett baba), és még egy fél évet el szeretnék végezni. Valahol olvastam, hogy az egyetemi képzés "munkaviszonynak" számít a gyes, gyed megállapításában. Ebből mi igaz? Akkor mennyi pénzre számítsak, ha megszületik a pici? Anyukám elmehet gyesre? (rokkantnyugdíjas? ) Valaki, aki jobban ért hozzá, mint én, légyszi segítsen, hogy mit tegyek!
2009. aug. 7. 17:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Az egyetem nem munkaviszonynak számít, hanem annyi, hogy biztosítottnak számítasz. Meg van szabva, hogy hány nap munkaviszony kell a GYED-hez (most a módosítások miatt nem tudom pontosan mennyi), de ha egyetem alatt/után munkába állsz, akkor beszámítják azokat a napokat is, amíg tanultál, tehát akár 1-2 hónap munkaviszonnyal is el lehet menni GYED-re. De ha egyáltalán nem dolgoztál, akkor nincs honnan GYED-re menni, így csak GYES-t vehetsz igénybe. (javítson ki valaki ha tévednék, én így tudom)

Tehát te csak GYES-t fogsz kapni, ami kb 25 ezer forint, plusz családi pótlékot, ami 12500 forint, ha a párod is tanuló, akkor viszont ilyen értelemben egyedülállónak számítasz, és akkor 13700 forint a családi.

De amúgy anyukád is elmehet GYES-re, ha ő fogja napközben gondozni a babát, bár azért gondolom, eleinte te leszel vele otthon.

Neked a GYES még 3 évig fog járni.

2009. aug. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én gyesre mentem pont levizsgáztam szakiskolában. A védőnőd sokkal jobban tudja, kérdezd meg, vagy kérd meg hozzon össze hasonló anyukákkal.Családi pótlék az alanyi jogon jár asszem 12ezer körüli, a gyes 25e
2009. aug. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ja, még annyi, hogy GYES mellett gyakorlatilag mindent lehet csinálni, tanulni, dolgozni, stb., de dolgozni csak a gyerek 1 éves kora után. Tanulni persze mindenhogyan lehet, a GYES-nél nem feltétel, hogy ne legyen mellette más jövedelmed, a GYED-nél viszont igen. De itt mindent részletesen megtalálsz, át kell bogarászni, és akkor meg fogod érteni [link]


22/L, 2 éves fiúcska anyukája

2009. aug. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!