Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki babruhákkal apródozik,...

Aki babruhákkal apródozik, jófogásozik, vateráz, hogyan adja fel a csomagokat a legolcsóbb módon? 60dekás csomagért tőlem 1700Ft-ot akartak kérni, más állítólag ezt 400Ft-ért adja fel.

Figyelt kérdés
2012. okt. 18. 08:51
 1/10 anonim ***** válasza:

ne csomagként,hanem levélként add fel.két kilóig fel lehet adni levélként

nézd meg a postai díjszabást

a 60 dekás ajánlva 915 ft

400-ért nem lehet 60 dekást feladni

[link]

2012. okt. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

www.posta.hu/static/internet/download/2012TarifatablaHu.pdf


ez az érvényes díjszabás ez alapján számold ki ha otthon lemérted


az 1700.- nagyon sok


pl a 600g a csomi akkor:

sima levélként : 675.-

elsőbbségivel : 810.-

ajánlott : 915.-

csomagként: 1115.-

2012. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

igaza van az elsőnek, 2kg-ig mehet levélként.

én is így teszem, bár nekem volt olyan rendes a postás néni és ő szólt, hogy ne csomagként adjam, mert úgy jóval drágább:)

2012. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

ja amit betettem az egy letölthető pdf file .-)

mentsd le a gépedre

2012. okt. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
az ajánlott levél max méretéről se feledkezzünk ám meg, mer tazi s fontos
2012. okt. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Itt a teszveszes link, én ez alapján adom fel a cuccokat évek óta. Sajnos minden évben emelkednek az árak.

[link]

Persze, a méret is számít, de volt már, hogy "nagy" dobozt adtam fel levélként, simán bevették. (kb 40x30x30cm)

1700 Ft-os díjtétele nincs is a postának, 60 dkg ajánlottan 915 Ft.

Ha nem tudsz megegyezni az eladóval, akkor el lehet állni az üzlettől, főleg ha az oldalán nem ez a postadíj volt feltüntetve.


Sajnos én is belefutottam egy hasonló eladóba. Nagylányomnak vettem 5000 Ft-ért egy selyem anyagú középkori jelmezt, pár deka volt, max fél kiló. Az eladó még kezdő volt, és mindenáron standard csomagként akarta feladni, mert állítása szerint a helyi falusi postán (ahol lakott) körberöhögték, és azt mondták neki, hogy olyat ők még nem hallottak, hogy valaki nem borítékot, hanem egyéb terjedelmesebb csomagot levélként adjon fel. Az eladó hazugnak nevezett, jól össze is vesztünk, ráadásul a ruha is csupa szakadozott volt.:( Nem egy kellemes emlék.


Ne hagyd magad, ha kell, küld el neki emailben a díjtáblázatot.

2012. okt. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mármint én akarom feladni a csomagot, és a posta kért 1700-at...

De ha nem utánvétellel megy, akkor hogyan? nincs bankszámlaszámom!!!!

2012. okt. 19. 08:25
 8/10 A kérdező kommentje:

És ez akkor teljesen így bizalomjáték????????????,

Én elküldöm a csomagot, és utána kapom meg a pénzt, ha megkapom egyáltalán?

2012. okt. 19. 08:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha nincs számlaszámod, akkor menj a bankba és nyiss számlát! De akkor hogy kapod a fizetésed? KP? Van még ilyen?

Kevés vevőd lesz, mert senki nem akar dupla összeget fizetni a postára, inkább vásárolnak mástól.

2012. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es hogyne lenne ilyen "még",hogy Valaki kp-ben kap fizut!!!?:D Persze,hogy van.:)

Egyébként kedves Kérdező meg bizalomjáték esetleg a Vevő részére lehet,mert eddig minden egyes vásárolt termékemet a Vaterán (jó sok volt) az után adták postára miután megérkezett az Eladóhoz a pénz, egy-két kivétellel amikor sürgős volt és bizonylatbemásolással megbízásos alapon elküldték előbb,de ez alapvetően így működik.

Manapság mondjuk meg már nem is kell várni napokat,hogy átmenjen a pénz.

A díjszabásokat a posta oldalán megtalálod "belföldi levél díjkalkulátor" alatt.Ki tudod mindig számolni ki hogy kéri,mennyi...stb.

Sok sikert!

2012. nov. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!