Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kerékpáron babát, kisgyereket...

Kerékpáron babát, kisgyereket szállító anyukák! Nektek nem akar állandóan felborulni a biciklitek mikor ki-be rakjátok a babát?

Figyelt kérdés

Én már megbolondulok. A férjem már vagy a 3. kitámasztót szereli fel, de egyik sem tartja meg a bicajt. Nem azt szeretném, hogy gyerekkel együtt álljon a bicikli, hanem csak annyit, hogy legalább addig ne boruljon meg, míg felemelem a gyereket. Az első kormányon kosár van, ha ebbe berakom a táskám (csak egy kisebb hátizsák), már fordul a kerék és borul a bicikli. Minden nap szenvedek már több mint egy éve.:(((

Ti mit csináltok? Csak nekem van ilyen pechem?


2012. okt. 18. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:

dupla támasztót nem lehet otthon kapni? (Külföldön élek, itt ezt használjuk.) Ez ha jó a méret a biciklihez, tuti megtartja

[link]


Amúgy nekem most új a bringám, még nem dupla támasztós. Elöl van a gyerekülés egyébként. Én falnak, korlátnak döntöm, amíg berakom a gyerekem. Jobbra döntöm, balról teszem be. Biztosabb, mint a sima támasztó.

2012. okt. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
falhoz, kerítéshez közel állok, úgy támasztom le. Mikor beemelem, nem tud elborulni, mert vagy a felhoz dől, vagy hozzám, de nincs annyi hely, hogy boruljon.
2012. okt. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Míg belerakod, segíts rá a csípőddel.
2012. okt. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ma szerelt fel a férjem egy dupla támasztót, ez még rosszabb volt mint eddig. Ha egy icipicit egyenetlen a járda, vagy talaj (burkolt felület), nem áll függőlegesen a bicaj, és már dől.

Mikor elindulok itthonról, még meg tudom támasztani a kerítésnek, de a játszótérnél sehova, mert ott se fal, se semmi, csak egy térdig érő kis kerítés. A bolt előtt sincs hely, a fal mellett végig padok vannak, a posta végig üvegfalas, annak nem dönthetem a biciklit. Ha pedig magamnak támasztom, az első kerék elkezd körbe fordulni, tekeredik a kormány és már borítja is a bicajt, húzza el a súlya.

Lányom 2,5 éves, hátul viszem.

2012. okt. 18. 22:14
 5/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy a biciklimmel van a baj, elképzelhető, hogy ennek rossz a súlypontja, mert ha egy picit is megmozdul a lányom menet közben, már csapódik is jobbra balra a bicikli fara, és alig tudom megtartani.

Jó kis bicaj, de lehet, hogy nem erre való.:(

2012. okt. 18. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:
Az enyém is mindig borulni akar, szerintem a kosár miatt. Sosem tudom úgy belepakolni a cuccokat, hogy egyenletesen legyen eloszlatva a súly. Én megfordulok, a bicikli váza a két lábam között van, azzal tartom a brinyót, amíg beteszem a gyereket.
2012. okt. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egyik kezemmel fogok az ülést, amin én ülök, úgy nyúlok a fiam hóna alá, átkarolom, így emelem ki az ülésből.
2012. okt. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg úgy, hogy nem pakolsz bele a kosárba. Először berakod a gyereket úgy, hogy magadnak támasztod a biciklit, aztán berakod a kosárba a táskádat. Vagy a kezedre/válladra van akasztva addig, vagy a földre/padra stb helyre teszed.
2012. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is hátul viszem a gyereket és elől van a kosaram. Én a táskát a hátamra/vállamra/földre teszem, amíg beültetem a gyereket, így nem húzza el a kosár a bicikli elejét. Lábam közé veszem szorosan a biciklit (kb a térdemnél van a női váz), háttal a kormánynak! Kitámasztót nem használom. Bekötözöm a kicsit. Megfogom a kormányt, szembefordulok a kormánynak. Még mindíg szorítom térddel a bicót:), lehajolok a cuccokér, kosárba be és indulás. Bocsi a szájbarágásér, csak segíteni akarok:)
2012. okt. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Férfi vázas a biciklim:(

Én is azt szoktam, hogy lábam közé veszem a vázt háttal, berakom a lányom, de le kell szállnom, hogy átforduljak és ekkor sem érzem stabilnak, ez a flikk flakk szerintem veszélyes, billeg is a bicaj, ezért inkább próbálom megtámasztani valahol, de nem mindig van hol.

Akkor marad az, hogy nem pakolok a kosárba míg el nem indulunk, bár nehéz lesz. Sokszor megyünk egyik bolttól a másikig, sorba rakom be a zöldséget, ezt azt amit veszünk, míg tele nincs a kosár. Hogy ezt miként fogom megoldani, még nem tudom.

2012. okt. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!