Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik a legjobb hordozó...

Melyik a legjobb hordozó eszköz? A hordozókendő a Mei Tai a kenguru vagy a babaerszény? Most akarok venni de nem tudom melyiket vegyem.

Figyelt kérdés
2012. okt. 23. 19:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is most vettem egy kendőt, előtte áttanulmányoztam a lehetőségeket, végül a mei tai tetszett meg, de aztán olvastam, hogy csak 3 hónapos kortól ajánlják, újszülöttnek inkább a hordozókendőt (rugalmas v. sima) és az erszényt.

Úgyhogy sima kendőt vettem, aztán később áttérünk a mei tai-ra.

2012. okt. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Mi kengurut használunk már újszülött kora óta, most 8 hónapos. Meg vagyok vele elégedve én is és a babám is :) Praktikus, egyszerű felvenni, biztonságos, kényelmes nekem és a babának is.

Ha kengurut veszel figyelj oda, hogy a lábközi része viszonylag széles legyen, hogy terpeszben tartsa a lábát, mert úgy jó a csípőjének. Arra is érdemes figyelni, hogy oldalt eléggé állítható legyen, hogy sokáig ki lehessen használni.

2012. okt. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az első 3 hónapban kendő, később mei-tai vagy ssc párti vagyok :) Utóbbi egyébként hasonlóan egyszerű, mint egy kenguru, de a kialakítása sokkal jobb. Kengurut nem vennék (én neki köszönhetem a kiskorom óta tartó gerincbetegségeimet), a babaerszényt nem ismerem.
2012. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetben (7kg-ig, elől hordozva)rugalmas hordozókendőt (Liliputi) használtam, aztán csatos hordozót. Nekem ebből a Manduca márkájú jött be a leginkább.
2012. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Újszülöttnek mindenképp kendő. Ha rugalmasat veszel, azt csak 7-8 kg-ig tudod használni, utána másik hordozó kell. 3-4 hónapos kortól jöhet a mei tai, később, 5-6 hónapos kortól (ha már a baba ül, kúszik vagy mászik) akkor csatos hordozó.

Ha szövött kendőt veszel, azt használhatod végig.


Én szövött kendőt vettem, ezt használtuk a baba 7 hónapos koráig, aztán vettünk egy csatos hordozót, azóta felváltva használjuk.

2012. okt. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
26%

A babám csípőficam-rizikós volt, mivel én súlyos kétoldali csípőficammal születtem.

Az ortopéd orvos javasolta, hogy kenguruzzunk minél többet. Nagyon megszerettük a kengurut, tényleg nagyon praktikus tud lenni, hogy hordozhatod a babát anélkül, hogy tanfolyamra járnál, hogy kötözgetni tudd, nem görnyed benne a baba stb. Szóval mi meg vagyunk elégedve a kenguruval. A babámnak semmi gond nem lett a csípőjével, hogy ezt a kengurunak köszönhetjük-e, nem tudom, de mindenképp hasznos volt.

2012. okt. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Rugalmas kendőt, kengurut és mei tait próbáltam már. Ezek közül egyértelműen a mei tai!

Egyébként már újszülöttel is lehet használni, ha a lábait nemterpeszbe teszed kintre, hanem összekulcsolva bentre.

2012. okt. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. válaszoló!

Rövid távon valóban lehet belülre tett lábakkal hordozni, de huzamosabb ideig nagyon nem ajánlott, mert a súly a lábakra terhelődik, és a talpakat is felesleges inger éri.

2012. okt. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!