Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova tudnék rászoruló gyermeke...

Hova tudnék rászoruló gyermekeknek adományt küldeni?

Figyelt kérdés

Van valamilyen "oldal",ahol úgymond lehet válogatni hova szeretnék adományt adni?Ahol fel vannak sorolva ezek a helyek,de ahol tényleg nagy szükség van bármilyen ruhára esetleg,vagy játékokra..stb.Tudtok nekem segiteni?

Szeretnék küldeni.Nemsokára itt a karácsony,és ha már 1-2 gyermeknek mosolyt tudok ezekkel csalni az arcára,nekem már megéri!2,5 éves a fiam,rengeteg ruhája van amiket kinőtt,nem használt játékok,cipők,cumisüvegek..stb,amiket oda szeretnék adni a rászoruló gyermekeknek.

Sok mindent odadtam rokonoknak,barátoknak,de nem örökbe,hanem ha kinövik ők is,visszakapom.már elég sok minden van,természetesen nem rongyok,nem szakadtak,a legtöbb márkás.kb 0-2éves korig vannak ruhák.

Próbáltam eladni sokáig,de senki nem veszi meg,pedig drágán se adom,de azért nem fogok 50-100 ft-ért adni egy ruhát csak hogy eladjam,amikor én van amelyiket kettő nullával többért vettem.Inkább akkor ingyen adom ezeket,de tudom hogy azoknak a gyerekeknek tényleg szükségük van rá.Lesz cipő a lábán,lesz meleg pulcsija,játéka..stb.

Ha tudtok ilyen helyeket,vagy nem tudom hogy nevezik ezeket,lehet valami adomány gyűjtő hely,akkor megirnátok?Köszönöm!Egyébként miskolci vagyok,ha itt is van olyan ahol rászorulnak,és tudtok róla,azt is megirhatjátok.Biztosan szinte mindegyik bölcsi,ovi örülne adománynak,de elsősorban olyanokat szeretnék,ahol szinte csak ilyen gyerekek vannak.Köszönöm!


2012. okt. 23. 21:44
 1/7 anonim ***** válasza:

karácsony előtt van ez a cipődobozos ajándékozás:) Nem tudom már melyiknél. de az olyan szép:)

Én családsegítőbe szoktam beadni,régen kukásoknak de azoknak már nem. ( márkás kabátot kinőttem,láttam h fázik szerencsétlen,kimostam,illatos volt szatyorba adtam oda,ő meg bele lökte a sárba na azóta nem ) Máltainak szoktam még,igaz én miskolci vagyok,de általába máltai :) és nagyon boldogok,cipős dobozba szoktam még csomagolni,és tavaly is láttam a tv2-őn. pont az egyik cosmagomat kibontoták,benne volt egy beszélő baba,bilivel,ilyenekkel,és örömébe sírt a kislány,és én is a tv előtt:( jelenleg a cipős dobozost ajánlom:) nézz utána.

16L

2012. okt. 23. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

első vagyok:)

Látom miskolci vagy :D

esetleg ha úgy van akkor fel is vihetnénk együtt pestre a dolgokat:) Vagy a Máltaiba megyek :) ott oda adják tudom. amikor árvíz volt zsolcánál,ott is adtam gyerekeknek ilyeneket:) öröm volt nézni ahogy játszanak,és felveszik a ruhákat:)

16L

2012. okt. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is a cipődobozost ajánlom ,esetleg a mikulás gyárat.

[link]

2012. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm nektek!Még várok ötleteket azért!

Felmenni én nem tudnék pestre,(meg sehova sem)a postáig esetleg :) mert itt a fiam ugye.De ha tudsz irni pontos cimet,akkor azt megköszönöm,felirom az összeset amit találok/irtok,és utána majd megpróbálok dönteni.

2012. okt. 23. 22:24
 5/7 anonim ***** válasza:

[link]


Itt is sokan keresnek segítséget.

De bemehetsz bármelyik templomba, ott el tudnak irányítani a valóban rászoruló családokhoz.

Egyébként nekem az a tapasztalatom, hogy elég nyitott szemmel járni és találsz olyat, akin segíteni tudsz.

(Jelenleg az öcsém régi osztálytársának szedtem össze babaholmikat, otthagyta a barátja öt hónapos terhesen, de előtte még jól meg is verte szerencsétlent, a srác lelépett külföldre, se apasági nyilatkozat, semmije nincs szegénykének, csak egy alkesz apja...)

2012. okt. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha a google-ba beírod, hogy "segélyszervezetek miskolcon", máris kidob egy rakás lehetőséget.
2012. okt. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A szomszédomba...


A kislánynak konkrétan alig van játéka, ruhája... ráadásul most érkezik a kistesó...


Anyukám szomszédjában szintén van egy öt gyerekes család, nagyszülőkre, testvérekre nem számíthatnak...

2012. okt. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!