Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit válaszoltok arra a kérdésr...

Mit válaszoltok arra a kérdésre, hogy mikor lesz baba?

Figyelt kérdés
Idén házasodtunk össze a férjemmel, mindenki tudja rólam, hogy nagyon szeretem a babákat. Próbálkozunk is, de ezt úgy gondolom nem kell mindenkinek tudnia, ha esetleg sokat várat magára ne legyenek hülye pletykák. Ha rákérdeznek, hogy mikor jön a pici mit mondjak?

2012. okt. 25. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg ilyenkor a legrosszabb hazudni.

Egyszerüen hogy rajta vagytok a témán és késsz.

A baj az hogy ha nem jön össze évekig már hallottam olyat hogy AAA mi nem is akarunk gyereket, meg majd meg ilyenek... majd átlépték a 30-t majd a 35-t és egyszer csak kiborult hogy évek óta nem jön a a várt baba és eddig csak hazudtak.


Egyszerüen annyit hogy rajta vagytok az ügyön és várjátok ti is a babát. mi másfél évet próbálkoztunk. mindenkinek azt mondtuk, hogy már akarunk gyereket. egyedül férjem volt fura mert ö mindig téritett anyósomék elött, és pont abban a hónapban kérdezte meg anyósom hogy kell-e fogamzásgátlót irattni (nödoki mellett aszisztens)mikor terhes lettem. A férjem azt mondta (még nem tudtuk hogy terhes vagyok) hogy áh nem én a saját dokimmal elintézem), majd 2 hét után bejelentettük, hogy terhes vagyok. anyósék meg örültek nagyon.

2012. okt. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mi mikor megszületik az 1. kicsink akkor leszünk "majdnem" 4,5 éve házasok. Minket is folyton nyüstöltek a témával az ismerősök. Én általában mindig azt mondtam, hogy majd eljön az Ő ideje is. Ami késik, nem múlik. Meg ilyesmiket, mondjuk mi sokáig nem is próbálkoztunk, mert nem álltunk úgy. Pedig már mind a ketten nagyon szerettünk volna egy kisbabát. De amikor végre belevághattunk, egész hamar össze is jött a kis drága: 4 hónap telt el.

Szerintem valami hasonlóval te is át tudod hidalni ezt az időszakot. Sok sikert!

2012. okt. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Legjobb azt mondani, hogy: "majd ha jönni akar".

Nekünk évekbe tellt, mire sikerült, amikor apósom már halálra kínzott minket a kérdéseivel, megmondtam neki, hogy problémák vannak, onnantól kezdve csöndben volt.

2012. okt. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is évekbe telt.

Én azt mondtam, hogy még élvezzük a kettesben létet. És kész. Senkinek semmi köze hozzá, hogy próbálkoztok-e már vagy sem.

Nekem nem jött az a szó a számra, hogy "próbálkozunk", mert az olyan, mintha beavattam volna az embereket abba, hogy esténként dugunk mint a nyulak, hogy legyen gyerek.

2012. okt. 25. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi nyáron házasodtunk, és már az esküvő után pár héttel kezdtek érdeklődni a "kedves" ismerősök, munkatársak. Aztán 1 hónap múlva összejött, persze nem mondtuk kb. senkinek, sajnos elvetéltem. Ha legközelebb megkérdezik elmesélem mi történt, hogy érezzék már, hogy bunkók, hogy ezzel szekálnak. Egyébként mindig csak azt mondtam, hogy majd ha összejön akkor lesz.
2012. okt. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi 7 éve vagyunk házasok és azóta szeretnék babát. Én azt szoktam mondani hogy ebbe az anyagias világba a semmire nem akarunk ezért még várunk vele. De persze ez csak vadidegenek mondom mert nekik semmi köze hozzá! A család és a barátok tudják hogy mennyire szeretnék ha jönne a babó :D
2012. okt. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sok év házasság után született meg a baba. Hihetetlen, mit "szekált" mindenki. Már nagyon idegesített. Amikor kivizsgálások után kiderült, hogy mindkettőnkkel gondok vannak, még jobban utáltam, ha kérdezik, s volt, hogy gorombán válaszoltam. SEMMI KÖZÜK HOZZÁ! Udavriasságból meg ne kérdezzenek ilyet!... Maradjunk az időjárásnál...

Ha majd, meg lesz nálatok is a baba, akkor jön a következő kérdés: "Mikor jön a kistesó?"

Ha van már 2 gyerek és 'netalántán' jönne a harmadik: "És biztos bevállaljátok?" "Minek 3. gyerek"

Születés után: "Tudod szoptatni?" (Mintha az anyák többsége nem azon volna)

De ha 1 év után is szoptatod még: "Jézusom, ősanya." "Ekkora gyereket már nem kell szoptatni"

Stb. Stb.

Az embereknek minid megvannak ezek - az abszolút magánügyet érintő - kérdései.

Sajnos, fel kell készülnünk a válaszokkal...

2012. okt. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is utálom az ilyen bizalmaskodó kérdéseket. Én érzem magam kellemetlenül, hogy mit válaszoljak. Nálunk már a kistesó a téma, ezért kapjuk a kérdéseket. Legszívesebben azt mondanám, ha vigyáz egy órára a gyerekre, szexelnénk egyet apával. Csakhogy érezze, mennyire az intimszférámba mászott, de nem tudnék ilyen mondani fapofával. Annyit szoktam mondani, hogy mindennek eljön az ideje. Előbb-utóbb lesz. És rögtön témát váltok. És igaza van az egyik válaszolónak, baba után jön a többi kérdés: szoptatsz-e, kistesó, stb.
2012. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!