Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Meddig fertőz a rotavírus? Ha...

Meddig fertőz a rotavírus? Ha mindkét kisfiam, és mi is elkaptuk, valóban kijön hozzánk az ÁNTSZ?

Figyelt kérdés
Kisebbik fiam egy banális megfázásssal, amihez társult hasmenés és hányás, bekerült a László kórházba, mert nem fogadott el innivalót, a kiszáradás veszélye miatt bevittük (1 éves), hál istennek még időben. Sajnos a bent töltött két nap alatt összeszedett egy rotát. Ami a hazajövetelünk utáni második napon, újra (csak sokkal hevesebb) hasmenést és hányást okozott. Újra bekerültünk, ahol mondták, hogy biztos itt kapta el. Két napra rá, a nagyobbik fiam is bekerült. Így az egész család beköltözött... apa, anya, gyerekek. A kicsivel két napja vagyok itthon, a nagy tegnap jöhetett ki. Kérdésem meddig ne engedjem őket emberek közé? Mert erre ott nem kaptam használható választ. A másik, akinek rotás volt gyermeke, vagy valaki a családban, meglátogatta őt az ÁNTSZ? Bent azt mondták, kerület függő. Kicsit nevetségesnek tartom, főleg hogy bent kaptuk el...
2009. aug. 9. 21:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen,a húgomék tavasszal fertőződtek meg és kiment az ÁNTSZ és lezárta a házukat!Addig fertőz,amig valaki benne van,sajnos körbe-körbe járja a családot,mig nem gyengül és el nem tűnik!Csúnya fertőzés,az már bizti!Minden héten székletmintát kellett leadni,hogy van e még benne virus,és csak akkor oldották fel a karantént,mikor már nega lett a székletminta eredménye!

2009. aug. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hmmmmmmmmmmmm. Ez jól hangzik.
2009. aug. 10. 09:54
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt megkérdezhetem, hogy merre lakik? Egyébként egy 11 emeletes ház 10. emeletén lakunk, megnézem, ahoy lezárják :) És kaját honnan szerzek? Vadászok az erkélyen a galambokra? A vicc az, hogy ha pl az ember tömegközlekedéssel jön haza a kórházból, végigfertőzi egész Bp-et. De senki nem figyelmeztet semmire.

Sőt bent azt sem tudták megmondani, hogy meddig fertőz.

A kicsinél csináltatott a doki rota gyorstesztet, a nagynál mivel valószínű volt, hogy az, nem. Az egyik nővért megkértem, aki titokban megcsinálta (mert drága) kijött, hogy ő is rotás. De mikor kaptuk a zárót, a doki azt mondta nem az volt.... Szóval ahhoz képest, hogy fertőző betegség elég lazán kezelik. Le a kalappal a személyzet előtt, kedvesek, aranyosak, segítőkészek, de akkora hibák vannak a kórházban, ami szerintem megengedhetetlen. (pl minden kórtermet ugyaazzal a felmosóvízzel mosnak fel... valahogy így szedhettük össze)

2009. aug. 10. 09:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Komárom-Esztergom megyében laknak!Ők is a kórházban fertőződtek meg!És igen simán lefertőződik vele egy egész ország is,ha valaki egyszer elkapja,nehéz kimenni belőle!Ők,mikor jobban lettek a kislányok saját felelősségre kijöttek a kórházból,mert semmit nem javultak!Otthon diétáztak és hamar átvészelték.Azt mondták,hogy sokat kell szellőztetni a lakást,meg otthon tisztábban lehet tartani a lakást,mint egy kórházat!

Hát ennyi!

Jobbulást nektek!

2009. aug. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!