Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem szégyen?! Nekem kell 34...

Nem szégyen?! Nekem kell 34 hetesként felálljak a villamoson, hogy egy 90 éves leüljön, mellettem pedig egy kamasz ült?!

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok,jó nagy pocakkal.Autóval közlekedem,de ma belvárosba mentem,ott pedig nehéz parkolni,gondoltam megyek tömegközlekedéssel.Felszállok a villamosra,mellettem és mögöttem két kamaszlány ült,együtt voltak,vihogtak.Valamelyik megállónál egy nagyon öreg hölgy is felszállt.Nem bírt járni,begörnyedt.A lányok bámulták,majd szúrós pillantással rájuk néztem,de nem adták át a helyet.Felpattantam,majd közöltem,hogy "gratulálok a teljesítményükhöz",mire összenéztek és nagy viháncolásba kezdtek.Erre csak annyit mondtam,hogy süt belőletek a szánalom.Hová süllyed a világ?!
2012. okt. 26. 17:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%
Én nem lepődtem meg a leírtakon. Én ugyanezt tapasztaltam, nem tisztelnek se időset, se terhes nőt, senkit. Én még egyszer azt is megkaptam nagy pocakkal, hogy álljak már fel, mert úgy kényelmetlen beszélgetni nekik, hogy az egyik mellettem ül, a másik meg áll. Hát mondtam hogy nem állok fel. Iszonyat hova fajul ez a világ. A mi gyerekeink is ilyenek lesznek???
2012. okt. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát,nagyon remélem,hogy nem.Elég sok helyen megfordulok,és látom,hogy hogy viselkedne,a mai tizenévesek.De ez nagyon meglepett...
2012. okt. 26. 18:01
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

Te jó ég... Viszont az nagyon jó, hogy nem fojtottad magadba a dühöd, nagyon helyes, hogy még ha gyengéden is, de megmondtad nekik a magadét. Én szerintem nem maradtam volna "ennyire higgadt".

A "süt belőletek a szánalom" kijelentésedre hogy reagáltak? Meg a további úton? Bocsi, de mindig kíváncsi vagyok a további eseményekre. :)


Az a baj a világgal, hogy csak tűrnek az emberek. Nem, ha ilyet észlel valaki, igenis "nevelje meg", ha már az anyja nem volt képes rá. Hadd égjen a képe mindenki előtt.

2012. okt. 26. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Be fogták a csőrüket.Egyébként nem mondom,hogy üvöltöztem,de nem rejtettem véka alá a véleményem.És igen,legalább égtek egy kicsit.
2012. okt. 26. 18:08
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Szerencsére ez nem elterjedt,vannak sokan,akik nevelve lettek! Pl bármilyen meglepő ezt olvasni,de felénk 10 tiniből 8 nevelve lett,ugyan akkor 10 idősből 5 neked megy az utcán,lényegtelen hogy babakocsit tolsz,vagy pocakkal vagy! Sajnos ez van!

Egy biztos! Ez egy olyan szituáció volt,amikor én fél kézzel lerántottam volna az egyik csitrit a székről,oda ültem volna és elmagyaráztam volna nekik,tök normálisan- hogy ne legyen min röhögniük!- hogy milyen dolog ez!

Biztos meglepődött volna mindenki,de engem nem érdekelt volna,ahhoz ilyenkor túlságosan görény vagyok!


Tessék megtanulnia Mindenkinek- fiatalnak és idősnek egyaránt,mi az hogy tisztelet és emberség!


Boldog babavárást és egészséges kisbabát!! :-)


Üdv:3 lnys,25hkm

2012. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%

Hát sajnos igen, ide süllyedt a világ. Ritkán járok tömegközlekedéssel, de olyan 2-3 hete kénytelen voltam villamossal menni, és tök ciki volt, mert senki nem volt hajlandó átadni a helyét, csak egy 80 év körüli bácsi. Ciki vagy nem ciki, de kénytelen voltam elfogadni, mert ekkora hassal 2 percnél tovább már nagyon nehezen tudok egy helybe állni. Meg féltem, hogy hirtelen fékez a villamos és elesek. Szerencsére a bácsi a következő megállóban leszállt, szóval nem kellett sokat állnia. De baromi ciki volt, és a pofámról leszakadt a bőr.


38+2 hkm

2012. okt. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
61%
Fura amit írsz, mert 2 éve mindig mindenki le akart ültetni a bkv-n, sőt amikor a lányom a hasamra volt kötve, akkor is, úgy kellett szabadkoznom hogy köszönöm, állva most jobb. És akkor minden nap többször bkv-ztam. Lehet azóta fordult a világ ekkorát, mindenesetre szánalom a mai fiatalok többségének viselkedése, de az öregek közül is sokan megérik a pénzüket. Én is átadtam volna a helyedben, az a néni semmiről nem tehet.
2012. okt. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Miért álltál fel? Miért nem szóltál a lányoknak, hogy álljanak ők fel?
2012. okt. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen kérdéseknél mindig az jut eszembe, hogy honnan tudod, hogy azok a lányok nem voltak pl mozgássérültek?

Valószínűleg nem és valószínűleg neked van igazad, csak azért jut eszembe ilyesmi, mert egyszer én így jártam. Mármint én vagyok mozgássérült, és ültem a buszon az ülésen, mert a kerekesszék nem fért fel és jött a pocakos kismama, először csak pofákat vágott, aztán halkan dünnyögött, hogy mekkora paraszt vagyok, hogy nem állok fel. Kissé rosszul esett.

2012. okt. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom, ez sztem egy visa-versa dolog. Velem meg olyan volt, hogy egy kismamának adtam át a helyem, erre egy vénasszony félrelökte és leült ő maga. Szóltam neki, hogy elnézést, de a kismamának adtam át, de nem érdekelte, kényelmesen ült tovább. Csak mikor az egész busz úgy nézett rá, mint egy kupac sz@rra illetőleg más is beszólt neki, csak nem olyan kedvesen mint én, akkor észbe kapott és visszaadta a helyet a kismamának. És én megmondom őszintén, hogy időseknek emiatt nem is mindig ajánlom fel. Kismamát látok azonnal, de időseknél csak akkor, amikor látom, hogy tényleg alig bír állni, és nem csak színészkedik. Mert azért vannak extrém esetek, konkrétan nővérem mesélte, hogy a srácnak azért kellett felállnia az amúgy tök üres buszon, mert a nénike kedvenc helyén ült... meg én is jártam már úgy, hogy szintén majdnem tök üres busz, a nénike meg ott totyog mellettem és egy idő után megszólal, hogy a bunkó fiatalság nem adja át a helyet. Ott mondjuk nem hagytam szó nélkül, megmondtam, hogy ha 1 métert hátrébb ballag, akkor annyi üres helyet talál, hogy még a banyafurgonjának is lesz hely, de persze ment a sértődés, meg a pofavágás. Ki tudja azok a lányok mit gondoltak. De természetesen abban maximálisan igazad van, hogy azért legalább akkor eszükbe juthatott volna felállni, amikor Te adtad át a helyet, mind1, hogy színészkedős néniről van e szó vagy tényleg betegről. Ez speciel gáz.
2012. okt. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!