Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogunk tudni megélni 2...

Hogyan fogunk tudni megélni 2 kisgyerekkel 150000ftból?

Figyelt kérdés
ez marad tisztán kajára,tisztálkodási-tisztitó szerekre meg minden egyébre rezsi és hitelek levonva!Eddig havi 500000körül kapott a párom de volt hogy többet tisztán olyan 350000 maradt meg és sose tudtunk félre tenni!A kicsi 14 hónapos a nagy 3.5 éves!Nem is tudom mi lesz!Kinnt dolgozott a férjem és itt a környékünkön nincs semmi munkalehetőség!Most vissza ment a volt főnökéhez de itt is kitudja meddig van meló,azért hagyta ott régen is mert hol volt meló hol nem?!Annyira el vagyok keseredve!!Van valaki hasonló helyzetben ?!Spórolási ötleteitek?Köszi előre is!
2012. okt. 27. 08:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

150000 ft marad kajára és egyéb...

Akkor nagyon jól álltok nekünk max. 40000 ft szokott maradni és még nem haltunk éhen..

Meg kell nézned mit veszel és nem kell hülyeségeket venni..


Kezdj el valami megtakarítást, amibe fix összeget leteszel havonta. Vagy rajtahagyod a számlán..

Nekünk van egy ltp-nk.


"tisztán olyan 350000 maradt meg és sose tudtunk félre tenni!" -Ez nagyon szomorú!!!!


Üdv egy másik 2 gyerekes anyuka.

2012. okt. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Építkeztünk is és az is vitte a pénzt!De tudom hogy sok hasztalan és nem kelő dologra is elmegy a pénz!Ezért szeretnék valamit félre tenni,mert ha itt sem lesz állás akkor nem tudom mit csinálunk!
2012. okt. 27. 08:36
 3/18 A kérdező kommentje:
És ha megkérdezhetem miket szoktál főzni?Hol vásárolsz !Mert én sosem vadásztam az akciókat mndent megvettem a kisboltban 3xos áron néha!Minden nap főzök hati 5-6x húst 3x sütök valamit!
2012. okt. 27. 08:37
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
nahát ezt valahogyan én sem értem....nincs jogom az életedbe avatkozni, nem is szeretnék, de 350.000 Ft ami marad az sok, szerintem Én 70.000. minimálbéren vagyok, diplomával - ennek is örülök. A férjem 150.000-160.000 körül hoz haza és egy picit mindig félreteszünk...ja és ez az össz. bevételünk még mindent levonnak és mindent megveszünk...ami kell persze. És még így is rakosgatok, amennyit csak tudok.
2012. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Most ősszel vettünk 2 zsák krumplit

havonta szoktunk venni 3-4 kiló lisztet

5 kiló húst(ezt kiszoktam adagolni kb . 20 adag szokott lenni)

szoktunk venni 10 csomag száraztésztát

3 kiló rizst

24 liter tejet + kakaót(a gyereknek)

Általában a tescoban vásárolunk.


Főzni pörköltet, krumplis tésztát, mákost tésztát, rakott krumplit, krumplilevest, meggylevest, káposztás kockát, túrós gombócot, rizses húst, kínait stb szoktam.


Ja a mosóporon és a gyerkőc pelusán nem spórolok arielt és pamperst vagy huggiest veszek.

2012. okt. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el a kis boltokat.

Írj heti menüket, mielőtt boltba indulsz, nézz körül, mi van, mi nincs. Írj bevásárlólistát. Menj nagyáruházba, Auchan, Lidl...

Írd fel, mikor, mire, mennyit költöttél. Kajarendelés, itt egy péksüti, ott egy kis vacak....

Mi is sok husit eszünk, de két napra főzök, pl. pörkölt, egyik nap tésztával, másik nap elég feltétnek főzelékre. Vagy tokányt készítek, fél kiló husihoz egy fél zacskó vegyes köret, máris két napig elég.

A sütésnél a cukron, tojáson lehet spórolni, keress olyan recepteket, amikhez kevés kell.

Milyen mosószert, öblítőt, pelenkát, tisztítószereket használsz? Sokszor az olcsó is ugyanolyan jó, mint a márkás drága. (Most vettem 4,5 l Biopon mosógélt az Auchanban, 2000 Ft volt.)

Sok esetben a főzelék feltétje virsli, kirántott párizsi. A faros csirkecombról leszedem a far részt, csontos csirkemellet veszek, kicsontozom, a vékony részeket levesadagokba szedem.

A pelenkánál mindig kuponokat használok, vagy figyelem az akciókat. Popsitörlőnél ugyanaz (szintén Auchan, Pampers popsitörlő, 4 csomag, 3 Ft/db-ra jött ki), szóval a márkáról sem feltétlenül kell lemondani, csak figyelni.

150 000 Ft nagyon sok, ha "csak" megélhetésre kell. Ennyiből bőven ki kell, hogy gyere! Változtass a vásárlási és háztartásvezetési szokásaidon és meglátod, egyáltalán nem nehéz még félretenni is.

Használd a itteni keresőt, már sok ilyen kérdés volt, ahol rengeteg remek receptet, tippet, ötletet cseréltek az anyukák.

2012. okt. 27. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

150 ezer tisztán kajára 4 főre? Irigyellek... :D


Tarts havi és heti bevásárlásokat.


Havi: krumpli, liszt, gríz, tészta, lekvár, mogyorókrém, fűszerek, pár konzerv, olaj. Sajt, felvágott bontatlan egységben olcsóbb, otthon darabolod, fagyasztod.


Heti: készíts menüt, melyik nap mit főzöl. Írj bevásárló listát, és ragaszkodj hozzá!


Reggelire péksütemény helyett lekváros, májkrémes kenyér, vagy bármilyen szendvicskrémmel megkent.


Üdítők helyett tea. Chips helyett pattogatott kukorica. Sokszor ezeken lehet a legtöbbet megfogni...


Előjöhetnék mindenféle olcsó, egészségtelen kajareceptekkel, de felesleges... annál sokkal jobban álltok ;).


Őszintén nem is igazán értem, mi a problémád... Napi 5 ezer forintotok van kajára...Ha nem vásárolsz tudatosan, csak arra odafigyelsz, hogy mit veszel:


Kisboltban...


1 kenyér, 2 tej kb 800 ft. Reggelire egy lekvár, vagy felvágott, paprika.. 400 ft. Ebédrevaló (ha minden nap húst esztek is) max 1500, vacsi 500 max. Számoljunk napi 500-at a cukorra, olajra, fűszerekre - mikor mi fogy el. Ha 300-ért veszel valami nasit, akkor is csak 4000. Tehát havi 120 ezer...


Hidd el, sokan sokkal rosszabb helyzetben vagyunk...

2012. okt. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
58%

Na, megint egy nagyképű ember, aki álságosan kérkedik a sok pénzével!!

Annyira utálom az ilyet!


Mi 3-an élünk havi 110ezerből, ebből albérlet+rezsi 60ezer ft.


Vagyis marad havi 50ezer Ft pelenkára, bérletre és élelmiszerre.

Ruhát már nem is veszünk, csak ha nagyon muszáj, turkálóban pár 100 forintér.


És még te mersz panaszkodni??

2012. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
30%

Én is az "irigykedők" táborába tartozom.


Nekünk a havi nettő bevételünk 253.000-280.000 között szokott lenni.Ebből lejön:lakás+rezsi 85-110.000 (télen a fűtés sokat dob a rezsin,és a víz miatt változik azt 2 havonta fizetjük)Az össz kiadásuk 145.000 körül szokott lenni,mert a rezsin kívül van még a mobil számlánkovi ebéd,és a párom fizet 15.000 gyerektartást.És akkor még jár 2 hetente a gyerekhez több mint 100km-re laknak benzin+amit visz alkalmanként kb 3000ft.Nem nehéz kiszámolni mennyi marad,és nekünk is 2 közös gyerek van.Mégis kijövünk,a picinek pamperst használok,husit is minden héten 2-szer eszünk,a nagynak minden nap jut nasi.

2012. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
30%
utolsó vagyok fütés szezon nélkül fizetünk összesen kb 140-145 körül
2012. okt. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!