Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan fogunk tudni megélni 2...

Hogyan fogunk tudni megélni 2 kisgyerekkel 150000ftból?

Figyelt kérdés
ez marad tisztán kajára,tisztálkodási-tisztitó szerekre meg minden egyébre rezsi és hitelek levonva!Eddig havi 500000körül kapott a párom de volt hogy többet tisztán olyan 350000 maradt meg és sose tudtunk félre tenni!A kicsi 14 hónapos a nagy 3.5 éves!Nem is tudom mi lesz!Kinnt dolgozott a férjem és itt a környékünkön nincs semmi munkalehetőség!Most vissza ment a volt főnökéhez de itt is kitudja meddig van meló,azért hagyta ott régen is mert hol volt meló hol nem?!Annyira el vagyok keseredve!!Van valaki hasonló helyzetben ?!Spórolási ötleteitek?Köszi előre is!
2012. okt. 27. 08:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Most nem azért mondom, de én akárhányszor elmegyek vásárolni, mindig azt tapasztalom, hogy az emberek csupa hülyeségre szórják a pénzt. Nem tudom nálatok hogy van, de én rendszeresen látok olyan embereket, akiknek a kosara olyan dolgokkal van tele szórva, mint ezek a Danette pudingok, meg Gyermelyi tészta (a lehető legdrágább) és a többi. Pedig ezeken is nagyon sokat lehetne spórolni. 150ezer pénzből simán ki lehet jönni, ha okosan csinálja az ember.

1. mindenképpen tegyél félre, olyan nincs, hogy nem tudsz! Akár csak 5ezer forintot, azon már nem fog múlni, nem ennyi miatt fogtok éhen halni. De nagyon fontos, hogy az embernek legyen vmennyi megtakarítása.

2. Rendszeresen nézd a nagyobb áruházak akcióit, mert mindig van! Nővérem pl egy halom Huggies pelust vásárolt akciósan, kb fele annyit fizetett így, mint ha normális áron veszi, holott a pici még meg sem született. Előre kell gondolkodni.

3. Lisztet, tésztát, cukrot érdemes nagyobb dózisban venni. Sokszor ezek is vannak akciósan, mi is akkor szoktunk, mikor látjuk, hogy 10 kiló lisztet egy tömbben olcsóbban megkapunk, mintha 10x 1 kg-ot vennénk külön-külön.

4. Nem kell mindenből a legmárkásabbat. Tészták közül is válaszd azt, ami olcsóbb, egy Gyermelyi tészta nem jobb, mint egy SPAR-os Budget.

5. Hétköznap főzz egyszerű, olcsó kajákat. Mondjuk én annyira nem vagyok a tészta híve, mert az embernek sokat kell belőle enni, hogy jóllakjon, viszont túl hamar meg is emészti a szervezet és 2 óra múlva már éhes vagy :/ Ellenben a burgonya jó kis ötlet lehet. Szépen lehet variálni vele. Mi pl szoktunk olyat, hogy kisütünk krumplit olaj nélkül tepsiben. Éppen csak meg van fűszerezve, nagyon finom.

6. Nem tudom nyáron mennyi mindent tettél el, ha egyáltalán nem az ciki. Ugyanis mi pl minden évben, minden nyáron ügyelünk arra, hogy tegyünk el télre savanyúságot, befőtteket, lekvárt, tököt lefagyasztva stb. Télen is kell zöldség, csak ha akkor veszed akkor legalább 4x annyi, mintha nyáron beszerzed és elrakod télre. Ha most nincs elrakva az pech, majd raksz el jövőre. Előre kell gondolkodni és nem utólag sajnálkozni, hogy nincs.

7. Ha mindenáron szeretnél a gyerekeknek vmi édességet, eszedbe ne jusson ilyen Danette pudingokat venni! Sokkal olcsóbban kijössz, ha veszel sima olcsó Tesco-s puding port meg tejet azt csá. Jó ez egyszerre csak 1-200 forint spórolás, de hosszú távon azért még sem mind1. Meg ha máson is így spórolsz, akkor jó pár ezret meg lehet takarítani egy hónapban.

8. Tisztítószerek: azt hogy milyet vegyél nem tudom megmondani, ez legyen a te választásod. De! Pl a samponod hígítsd, így 3x tovább húzza, mint egyébként. Amúgy sem tesz jót a hajnak, ha erős koncentrációban viszed fel a sampont. És az öblítőre is ezt tudom mondani, hogy nyugodtan hígítsd fel vízzel, ugyanúgy puhák lesznek a ruhák, csak épp nem mind1, hogy egy öblítő 1 vagy 2 hónapig bírja e.

2012. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Nem kérkedni akartam csak segítséget kérni hogy hogyan tudnék költség csökkenteni igen rendszeresen van ittthon danette meg activia,valami rágycsa is van midndig az ásványvizet azt rakat számra hordom,cappyt is mert ezt szeretik a gyerekek semmi fagyasztott kajánk nincs mindig frissen vettem mindent!Tegnap pl sült csülök vot fűszeres sült krumplival savanyú uborkával ezt mind meg is ették,én nem eszem húst!1.5 kg krumpli volt 150 ft a csülök 2440ft fűszer 350ft sav.ubi 450.deszert kinder szeletet sütöttem ez kb 1000ftból jött ki ma megint főznöm kellett!
2012. okt. 27. 12:11
 13/18 A kérdező kommentje:
ebben nincs benne akkor a 2 üveg cappy 680ft/2 a 2 ásványvíz 150ft activia 145/db 4db!A rudi400ft reggelire felvágott 310+150,paradicsom,paprika 500ft zsemele 200ft +apa visz magával napi 1000ft + sajnos cigizik is :(800ft
2012. okt. 27. 12:19
 14/18 anonim ***** válasza:
Hát ne haragudjál, de ha ilyenekre szórod a pénzt, hogy 2 üveg Cappy meg activia meg lópikula, akkor ne csodálkozzál, hogy nincs spórolt pénzed. Lehet 1x-1x venni ilyeneket, na de mindennap??? Nem sok ez egy kicsit? Mert a gyerek azt szereti... hát én meg az új cipőket szeretem, aztán még sem veszek mindennap új cipőt. Számold szépen össze, hogy 1 hónapban mennyit is költesz ilyen hülyeségekre, akkor talán megjön az eszed és visszafogod a költekezést. Azért nem tudsz megélni 150ezer forintból, mert hülyeségeket vásárolsz. Nem tudom mi a jobb: ha hónap elején mindennap ilyen marhaságokra költesz, de a hónap végén nem tudsz mi adni a gyereknek enni, vagy ha mindennap kiadós étel kerül az asztalra, csak épp nem isztok mindennap Cappy-t ,csak mondjuk hétvégén. Persze a te dolgod eldönteni, hogy mi fontosabb. De amíg ezekből nem tudsz lefaragni, addig mi sem tudunk segíteni.
2012. okt. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hát az elég erős, hogy 350 ezer forintból nem tudsz félretenni.

Nem kell Cappyt venni minden nap, nem kell minden nap túrórudi, nem kell minden nap süteményt sütni.

Nem is értem miért kell a gyerekekbe ezeket a cukros üdítőket tömködni. Csinálj teát, vagy igyanak ásványvizet (abból is bőven jó a legolcsóbb...), az legalább egészségesesebb is.

2012. okt. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%

"Tegnap pl sült csülök vot fűszeres sült krumplival savanyú uborkával ezt mind meg is ették,én nem eszem húst!1.5 kg krumpli volt 150 ft a csülök 2440ft fűszer 350ft sav.ubi 450.deszert kinder szeletet sütöttem ez kb 1000ftból jött ki ma megint főznöm kellett!


...


ebben nincs benne akkor a 2 üveg cappy 680ft/2 a 2 ásványvíz 150ft activia 145/db 4db!A rudi400ft reggelire felvágott 310+150,paradicsom,paprika 500ft zsemele 200ft +apa visz magával napi 1000ft + sajnos cigizik is :(800ft"


Rostos üdítőt ha nagyobbat veszel ( 2 v 5 l), átszámolva literre sokkal olcsóbban kijössz. Joghurtot készíthetsz házilag is, csak először kell megvenni hozzá az élőflórás joghurtot, és lehet gyümölcsökkel ízesíteni! De van olcsóbb joghurt, rudi is, azok is ugyanolyan jók... csak ott csak a terméket fizeted meg, a reklámot nem.


Ha nem veszel Cappyt, meg rudit, meg rágcsát, hanem helyette 2 kg gyümölcsöt, meg gyümölcsteát, sokkal olcsóbban kijössz, egészséges is, és nasi is van...


A paradicsom-paprika ilyenkor már luxus minden nap... a szendvicsbe tehetsz savanyú ubit is.


A csülköt hol veszed??? Ennyiért már füstölt sonkát lehet kapni...


Plusz nem bántásként: Cappy, meg activia, meg rágcsa, de mellé süti is???? Ha ki akarsz jönni ennyiből - simán lehet - akkor valamelyikről le kell mondani. Ez már luxus...


Cigi: ha otthon töltöd, minőségi dohányból, multifilteres hüvellyel, plusz filterrel 300 ft-ból kijön egy doboznyi.


7-es voltam.

2012. okt. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam a kisboltban veszek mindent és itt minden drágább!Jó tudom hogy valamiből lekell adnom az activiát biztos nem mert a kisfiamnak ettől állt helyre a széklete!Orvos ajánlotta!Ezeken felül a gyümölcsöt ugyanúgy megveszem,nem tömöm őket állandóan!De általában felhalmozódik és megromlik minden,nagyon sokat dobok ki tudom az én hibám!Ezért és kértem a segítséget hoyg hogyan faragjak le...!Köszönöm!
2012. okt. 27. 15:54
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

A tegnapi vacsorátok árából nekem 1 hétig kell gazdálkodnom :((


Komolyan mondom, őszintén irigyellek amiért ti ilyen gazdagok vagytok!

2012. okt. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!