Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A barátommal pont egy éve...

A barátommal pont egy éve próbálkozunk, mert gyereket szeretnénk. És a legjobb barátnőm lehet, hogy terhes. Hogy kezeljem ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Rosszullétek. mert szóval lehet, hogy ő az. Pedig ők nemszeretnének MÉG. De mondta, hogyha lenne akkor megatraná. És van, hogy nemvédekeznek. egyáltalán nem. Nagyon irigy vagyok rá. Ő nem szeretne most és neki valszeg összejött. Én meg az életemet is megadnám egy kisbabáért. Megmondjam neki, hogy nekem rosszul esik? örülnék, ha lenne babája. Csak ők nem is szeretnének mi igen. Teéjesen elvagyok keseredve:(
2008. máj. 22. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Gondolkodj pozitivan,tudni fogod hogyan esik at egy kismama a terhessegen es ha majd megszuletik segitesz a baratnodnek,igy fogod mr tudni mire teherbe esel hogy mi hogyan mukodik!nektek is osszejon ne busulj,probalkozzatok tovabra is.sok sikert!
2008. máj. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. :D csak nemértem. ha nemszeretnének akkor miért kockáztatnak? És amugy ebbe én is belegondoltam:D vagy akor legalább egyszerre lehetnénk azok:D
2008. máj. 22. 13:03
 3/12 anonim ***** válasza:
28%

Szia!

Na haragudj,de milyen barátnő vagy te???

Én akkor is tudok örülni a barátaim örömének,sikereinek,ha nekem ugyanaz nem jön össze.Ez a "dögöljön meg a szomszéd tehene is ha az enyém megdöglött" nagyon kiábrándító gondolkodásmód,nekem nem lenne szükségem ilyen barátokra.

El hiszem,hogy el vagy keseredve mert neked még nem sikerült a baba,de ez akkor sem ok az ilyen viselkedésre.

Egyébként én a barátaimtól nem akartam még soha gyereket,csak a férjemtől.(Bocs,ezt csak úgy megjegyzem)

Szerintem próbálj meg máshogy gondolkozni,mert ez neked sem jó.És az sem,ha elveszíted emiatt a barátaidat és magadra maradsz.Ha meg szeretnéd tartani a barátnőd barátságát,akkor ne,vagy csak nagyon finoman mondd el neki ezeket az érzéseidet.És azt is vedd figyelembe,ha ő állapotos,akkor most érzékeny neki ez a korszak,és igyekezz nem megbántani.Ne legyél ennyire önző,próbálj meg te is együtt örülni a barátnőddel,talán el is terelnéd kicsit a figyelmedet a saját problémádról,és közbe észrevétlen is beköltözne a pocaklakó hozzátok,ha nem görcsölsz rajt annyit.


Sok sikert,üdv

2008. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt nemmondtam, hogyörülnék neki. Hiszen a LEGJOBB BARÁTNŐM. csak irigy vagyok. És ez emberi tulajdonság. bár lehet te ezt nemismered. mert gondolom neked minden összejön az életedben. Csak tudod vannak akiknek szenvedniük kell. Amugy nem lefikázást kértem. pff.
2008. máj. 22. 13:18
 5/12 anonim ***** válasza:
17%

megkérdezhetem,hogy mennyi idős vagy?

Mert vagy nagyon gyerek még,vagy pedig nem egy lángész.

Nekem sem jött minden össze az életembe,vagy csak úgy,hogy nagyon sokat kellett várnom rá.De egészséges felnőtt ember az érzelmeit kordában tudja tartani,ez a viselkedésmód a gyerekekre jellemző.

Egyébként itt azért szoktak kérdéseket feltenni,mert véleményekre kíváncsiak az emberek.És nem biztos,hogy mindig azt olvassák amit szeretnének.

2008. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia.

Ismerem az érze´st.Mink is már próbálkoztunk 8 hónapja,mikor a bara´tnöm terhes lett,pedig nem is akarták,de megtartotta´k.Tudom,hogy nehéz.Aztán 3 hónap múlva nekünk is sikerült.Ne aggódj,próba´ld annyira nem akarni a babát,engedj fel,és hidd el ,hogy jelentkezni fog a baba.

ne mondj a b.nödnek semmit,csak gratulálj.Ne irigykedj,lessz neked is.Àlltalában aki nem akar,hamarabb összejön.

16hetes kislány anyukája

2008. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Annyian lehurrogjátok szegényt!!!Ti nem érzitek azt át amit ő!!!Ő nem irigyli a barátnőjétől az érzést hogy kismama(lehet)hanem ilyenkor megfordul a fejében az hogy lehet hogy nekem sose lesz meg azért gondol arra is hogy a párja lehet hogy lenézi ez miatt hogy ő nem tud teherbe esni meg ilyenek!!!!Soha ne vélekedjetek így és nem hiszem el hogy nektek még soha-soha nem volt eset hogy ne irigykedjetek!!!Én is így voltam!!!8 igen jól írtam nyolc évet vártam az érzésre és nem rosszindulatból és nem bunkóságból de ha megláttam egy kisbabát vagy egy terhes anyukát kifutottam volna a világból!!!tömören ennyi nem tudok mit írni mert rengeteg dolog van még ami erre a természetes irigységre példa lenne!!!!
2008. máj. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

bocs, nem akarok offolni, de rosszul vagyok az olyanoktol, aki azt irta, hogy o a barataitol nem akar gyereket csak a ferjetol... nem az 1800as evekben elunk amikor szegyen volt teherbe esni ugy ha valaki nincs ferjnel... es ha en nem akarok ferjhez menni? Mennyivel er kevesebbet az en kapcsolatom ha egyutt vagyunk 6 eve es babank lesz mint aze aki hipp-hopp osszehazasodik 1-2 ev utan jon a gyerek aztan elvalik? Attol hogy en nem a ferjemnek hivom a paromat hanem a baratomnak meg ugyanugy szeretjuk egymast... orulj a tokeletes eletednek, hazassag, kocsi, lakas, kutya, gyumolcscentrifuga, gyerek...

Egyebkent tokeletesen ertheto hogy irigy vagy ha regota varsz a babara, mi meg nem is terveztuk de amikor tesomnak lett meg voltam bolondulva, folyton en akartam foglalkozni a babaval es a tesom volt nem a baratnom, persze lehet szorosabb kapcsolatod a baratnodel mint tesoddal. Es buntudatom se volt! Szerintem ha elmondod neki oszinten, hogy mindenben mellette allsz de irigykedsz ra es tenyleg jo baratnok vagytok meg fogja erteni, attol meg az ember nem valtozik at valaki massa mert terhes lesz. Kerd meg hogy vonjon be a dolgokba mondja el milyen erzes, neked ugy konnyebb lesz a sajat terhesseged, fel tudsz kicsit keszulni. Ne arra gondolj hogy neked sose lesz hanem arra, hogy hamarosan te is atelheted ezeket az erzeseket, ha a paroddal mindketten egeszsegesek vagytok akkor tenyleg nincs akadalya! Szerintem egyebkent is jobb mentalisan elobb rakeszulni mint a kesz helyzeten agyalni, nekunk hirtelen jott jobb lett volna felkeszulni ra.

Szoritok neked hogy mahar osszejojjon a baba, jon az ha ugy erzi itt az ideje! :) Sok sikert, kellemes probalkozast! :)

2008. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem mindeggyik barátnőm terhes lett. és majd szétvettet az ideg. bár én nemmondtam nekik. sajna ez van türni kell. szerintem hülyeség lenne elmondani neki hogy neked mennyire rosszul esik mert őt most ez ugysem érdekli. megértelek. Mi már 18 hanapja probálkozunk. most kiderült hogy clostit kell szednem. szoval ha valaki trerhes majd szétvet az ideg. na és még akiket nemis merek és terhesek azokat is utálom. én is tudom hogy csunya dolog de ez van. nemtudok ellene tenni. én már igy is sokat szenvedtem a baba miatt szoval szerintem ha lesz vagy 3 babám akkor is haragudni fogok azokra akik gyorsan teherbe esnek. én megértelek teljes mértékben hogy irigykedsz a barátnődre . és ne is fdigyelj oda azokra akik aztirják hogy milyen barátnő az ilyen. mert akkor ők nemtudják hogy milyen rosz is várni a babára és a másik huss!és már terhes is . mi meg várunk rá .
2008. máj. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mindenképp fel kell magadban dolgoznod a dolgot, hogy a végén már csak az öröm maradjon... ebben segíthet a barátod is akár, beszéljetek róla, őszintén, felszabadultan.

Nekem van egy igazán jó bnőm, én mondjuk az ilyesmit is meg tudnám vele beszélni... nem bántóan, csak őszinte vallomásként, és tudva azt, hogy mindent megteszek, hogy a rossz érzés eltűnjön belőlem.

2008. máj. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!