Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Budapestiek, illik/ciki...

Budapestiek, illik/ciki temetőben gyereket sétáltatni?

Figyelt kérdés
tegnapi temetőlátogatás kapcsán felmerült bennem h milyen jól érezte magát a gyermekem a hatalmas zöld területeken, faleveleket, gesztenyét gyűjtött, szobrokat bámultunk, virágokat, gyertyát csodáltunk, közel s távol nincs ilyen szép park a környékünkön, főleg nem ennyi tiszta levegő a belvárosban. Messze van ahhoz h minden nap menjünk, de ciki lenne vasárnaponként kimenni mintha csak látogatóba jönnénk egy sírhoz és mellesleg megfuttatom a gyereket a sok füves területen? Más is játszott ott a gyerekeivel, unokáival, de nem tudom hogy ők sírt látogatni jöttek-e egyébként.

2012. nov. 5. 13:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Valóban senki nem tudja, hogy hova mentek éppen. Nem-e valami sírt látogattok.

Én morbidnak tartom. Saját magam se sétálgatnék ott,ha nem muszáj.

És ott nem illik futkorászni, hangoskodni,és nevetgélni. Szóval keress valami más zöldterületet szerintem.

2012. nov. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
23%

Én ha lehet kerülöm a lányommal a temetőt. Most halottak napján is úgy mentünk ki, hogy felváltva a rokonsággal, mert nem akartam még aközelébe se vinni.

1 hónappal ezelőtt voltunk temetés miatt (nem tudtam kire hagyni sajnos) és végig sírta az egészet. Kb. 30 perc után inkább kimentem vele a kocsiba. Ott is végig a kezeim közt akart ülni, nem akart az ülésébe beleülni.

1,5 éves lesz decemberben.


Az is biztos, hogy 5 éves koráig nem is fogom vinni. Akár ki néz hül*ének, nem neki való. Még a felnőtteket is megviseli, legalábbis engem.. nem hogy egy gyereket.

2012. nov. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem sem ott kellene játszani.


2. válaszoló, azért az ilyen kategorikus kijelentésekkel vigyázz :-) Attól, hogy másfél éves korában megviselte a temetés (vélhetően a körülmények, nem maga az esemény), nem biztos, hogy 5 éves koráig így lesz. Persze egy temetésre én sem vinném a gyerekeimet (6 és 3,5 évesek), de a szüleim sírjához pl. mindig jönnek velem, és beszélgetünk róluk. nekik nem tabu a halál és temető téma, talán pont azért, mert kicsi koruktól kezdve beszéltünk róla.

2012. nov. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%

2., vagyok


Tudod, az a jó, hogy mindenki más :)))

Én így gondolom. plusz egy temető nem arra való, hogy valaki megfuttassa a gyereket!

Aki a temetőbe megy, az tisztelje meg annyival a holtakat, hogy a gyermekét nem játszótérre viszi. Ott viselkedni kell, teljesen mindegy, hogy mennyi idős az ember.

2012. nov. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

A fő kérdésedre szerintem a válasz: nem illik...

Néha kimenni, esetleg egy-egy híres és szebb részt megnézni a családdal, ezt mi is megtesszük, ha Budapesten vagyunk, de az én gyerekeim nem szeretnek ott nézelődni, holott már nagyobbak, 12, 9 és 4 évesek.

2012. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves 2.! (3. vagyok.) Egyetértek minden szavaddal, a temetőben játszást én sem helyeseltem. :-)
2012. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
75%
illetlenség sztem egy gyereket ott futtatni,játszatni.
2012. nov. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Igaz nem Pesti vagyok.De játszani nem vinném a temetőbe.

Mi tavastól őszig minden hétvégén megyünk a temetőbe.A férjem szülei már nem élnek,mindig viszünk virágot.A kislányom 2,5 éves.Mikor megszületett akkor is mentünk és azóta is megyünk.Nincs abban semmi rossz ha sírokat lát a gyerek.

2012. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam temetőbe járni a kisfiammal, mikor anyukámékhoz megyünk, bemegyünk sokszor a mamáék sírjához. Tudja, hogy nem élnek, el vannak temetve.

Olyankor meg szoktunk nézni más sírokat is, sétálunk, de tudja, hogy ott halkan kell beszélgetni, és nem futkározunk, mert zavarhatunk másokat.

2012. nov. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Most komolyan, te normális vagy? Játszani vinnél egy gyereket a temetőbe? Uhh...
2012. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!