Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A TGYÁS után a GYED 2 év,...

A TGYÁS után a GYED 2 év, vagy a gyerek 2 éves koráig jár? GYED mikortól számít? A munkaadóm közölte nem vehetem ki a maradék szabimat, majd ha visszamegyek GYES-ről akkor adják ki. Lehet ez?

Figyelt kérdés

Októberben szülök. Veszélyeztetett vagyok, április óta táppénz. A GYED a szülést megelőző év átlagkeresetét veszi figyelembe, vagy az igénylést megelőző évet? Azért kérdezem, mert a TGYÁS után a GYED-em már 2010-ben lesz igényelve, és ha ott a 2009-es jövedelmem veszik figyelembe akkor azt nagyon megszívtam a táppénz miatt. :(

Köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 13. 09:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Most már eléggé feldühítettem magam, durrogok ezerrel. Szétdurranan a fejem. Nincs választás, ez van basszus. SŐT! Amikor közölték azzal érveltek, hogyha annyira veszélyeztetett vagyok, akkor miért vagyok otthon, miért nem kórházban?? (ezt csak az asszisztenső tolmácsolta, amit egyébként "elméletileg" a TB talált ki, meg "sajnos nincs mit tenni, meg kell szakítani a táppénzt havonta, vagy megszakítom szabadsággal, vagy befekszem a kórházba ....... így is ha kiesek a 30 napból már szólnak is a legközelebbi alkalommal. Tehát a mulya veszélyezetett kismama nem gáz hogy otthon kellene feküdnie mert vérzik, görcsöl, rossz helyen a méhlepény, vízszintesen kellene lenni, ehhez képest minden héten becígölnek valami szarságra, mert fél napot kell ülni a táppénzes javaslatért, fél napot a háziorvosnál, fél napot a kórházi felvételen, aztán a záróval megint felet a háziorvosnál..............

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ na, már nem sok van hátra, csak kibírom valahogy....

2009. aug. 13. 19:37
 12/15 anonim ***** válasza:

Lehet, egy kicsit félreérthető voltam, sorry. Nem a "képedet szeretnénk körbeordítani" csak egyszerűen ámulok-bámulok, hogy milyen helyzetek vannak... És bár nem én vagyok az érintett, maximálisan átérzem a felháborodásodat.


Meg bevallom őszintén, én már nem is értem. A nődokid táppénzen tartana, ezzel szemben a háziorvosod 30 naponta megszakítja a táppénzt, mintha kórházban lennél? És végigcsináltatják veled a kórházi betegfelvételt stb.?

Remélem rosszul értem, mert ez a pofátlanság netovábbja...

Azt azért írd már meg légy szíves, hogy helyileg hol van ez, mert engem már nagyon érdekel.

Üdv: 2.

2009. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Bács-Kiskun egyik kórháza. Inkább nem részletezném, mert még valaki felismer....:(

Igen, először elmegyek terhestanácsadásra ahol megkapom a táppénzes javaslatot. (fél nap ücsörgés) Ez után mivel aznap már nem érek a háziorvoshoz oda másnap megyek a háziorvoshoz, viszem a papírt. Ezt kétszer.

Harmadjára, megint tanácsadás, megbeszélem a befekvést. Ez után kórház, betegfelvétel. Kiskönyvelkobzás. Ha szerencsém van akkor még aznap eljutok a háziorvoshoz is, ha nem akkor másnap. Ez után egy hét múlva vissza, zárójelentés átvétel (várakozás), majd megint a háziorvos leadni a zárót. Természetesen mindezeket úgy hogy veszélyeztetett vagyok, és autoznom kell 20 percet hogy beérjek a városba, és bosszant hogy látom az összeget mennyiért "láttak el". :(

2009. aug. 13. 22:40
 14/15 anonim ***** válasza:

Kb. 5ször olvastam el a legutolsó hozzászólásodat, még mindig nem térek magamhoz. Ezért (is) tart ott az ország, ahol!


Azt ugye tudod, hogy téged is lehúznak nem kevés pénzzel? Mert ha nem kellett volna megszakítanod a táppénzedet, akkor neked még a 70% járna a szülésig. Viszont mivel megszakítás van benne, így a kórházi tartózkodásokra 60%-ot kapsz, illetve kaptál, mert ez is csökkent aug. 1-el 50%-ra, és az aug. 1. utáni táppénzed is csak 60% a 70% helyett!

2009. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Igen tudom, de már csak egy hónap, utána TGYÁS. Hála az égnek.
2009. aug. 14. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!