Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt, olyan kismama aki...

Van itt, olyan kismama aki szorongásos vagy agorafóbiás volt a terhessége előtt? A teherbe esés után elmúltak, vagy enyhültek a tünetek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

2012. nov. 9. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia, én nem mertem egyedül bemenni idegen, új helyekre, csak valakivel együtt, szorongtam a feltérképezetlen területektől,onnantól h babát vártam, úgy gondoltam a dologra h most már ketten vagyunk, megvan a kísérőm, utána amikor megszületett, akkor meg egyértelmű volt h együtt mentünk mindenhová. Szerintem ha egyedül kellene bemennem új helyre sem lenne már semmi gond.
2012. nov. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia, nekem tériszonyom van, várandósság előtt elég durván volt, aztán pocakkal elmúlt.

tudom, ez nem tűnik témába vágónak, pedig pontosan ez is egyfajta szorongás/fóbia - a bizonytalanságtól, a magasságtól való félelem. jól jellemzi az, hogy nekem a lépcsőn is van ilyen tériszonyféle, szédülős érzésem.

korábban ha pl. aréna/westend/köki ... stb. plázákban a mozgólépcsőn, vagy az üvegkorlát mellett mentem, még a lábujjammal is kapaszkodtam, úgy "fosikáztam" :) aztán megszületett a kicsikém, és a karomban simán leviszem a lépcsőn pedig korábban kapaszkodtam, ha mentem lefelé... azt hiszem így visszaemlékezve, már nagyobb pocakkal is múltak ezek a lépcsős és magassági szorongásaim

2013. szept. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Szia.

Hát nem pont ez áll a kérdésemben,de abban igazad van,hogy ez is egyfajta szorongás ami eddig kísérte életed és a baba érkezése jó hatással volt rád.

Hallottam,hogy ha tervezett a baba és a beteg nagyon szeretné akkor jó hatással van a betegségekre.

Lehet,hogy az elején rátesz egy lapáttal,mert még pluszban a baba miatt is szorong és fél az ember,hogy minden rendben legyed,de a 2ik trimeszterre ezek megszűnnek.Van akinek a pánikbetegsége múlt el a pici érkezésének tudatában.

Ezek az érzelmi dolgok változóak,de sokaknál javult a dolog. Én még nem tudok tapasztalatot mondani próbálkozunk a babával remélem hamarosan sikerül nagyon szeretnénk és ez a tudat is boldogabbá tesz. :)

2013. szept. 18. 09:20
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia! Alapvetően szorongó, aggódós típusú vagyok, bár sosem volt ez pszichés betegségként diagnosztizálva nálam, de gyerekkori történések miatt tudom, hogy „nem mindig csak mások halnak meg”, a tragédiák bármikor megtörténhetnek. A lényeg, hogy a terhességem elején nagyon paráztam (azon aggódtam, hogy egészséges legyen), viszont ez pár hónap alatt elmúlt, és most is úgy gondolok vissza arra a fél évre, mint életem legnyugisabb lelkiállapotára. Valahogy „kisimultam igedileg”, minden csudajó volt, optimistán álltam a jövő elébe (ami nem jellemző rám egyébként :). Rosszul sem voltam egy percig sem.

Viszont a gyerkőc születése utáni egy-másfél év kínszenvedés volt. A kialvatlanság, a bezártságérzés annyira elcsigázott, hogy rendszeresen talált úgy a férjem esténként, hogy egy sarokban sírtam. Rossz anyának éreztem magam, aki semmit nem tud, mit kell csinálnia, és úgy éreztem, ez a felelősség megfojt, plusz semmi sikerélményt nem kaptam (hogy a gyerek jól fejlődik, okos, ügyes, arra mind azt gondoltam, nélkülem is így lenne, és tök feleslegesnek és bénának éreztem magam).


Nem rémisztgetni akarlak, én nyilvánvalóan nem voltam felkészülve lelkileg az anyaságra, biztos másoknál csupa móka s kacagás az élet egy kicsivel. De az tény, hogy a terhesség nagyon jól hatott a hangulatomra (annak ellenére, hogy nem voltam soha gyerekfanatikus, nem volt minden álmom, hogy terhes legyek).

2013. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem,ugyanolyan.
2013. okt. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én pont a terhesség előtt tudtem ezeket tudatosan elnyomni. Igazából félek a tömegtől vagyis az emberektől, az idegenektől. Minden új helyzettől, és még sok mindentől. De sokat dolgoztam rajta és már senki sem vette észre rajtam ezeket. Most hogy terhes lettem kicsúszott a talaj a lábam alól, ki sem tudok lépni a lakásból, folyamatosan ver a szívem szorul a tüdőm...stb...

kezdhetem előröl...

2013. okt. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, szociális fóbiás vagy?
2013. okt. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
igen olyasmi
2013. okt. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én a nőgyógyászoktól és a nőgyógyászati vizsgálatoktól rettegtem a terhességem előtt, és alatt is. Nekem egyre durvábbá vált, az orvosnál mindig magas volt a vérnyomásom, az utolsó hetekben, már majdnem befektettek emiatt. Az orvosom egy tündér volt végig, és tudott is a problémámról, de akármit mondott, akárhogy próbált segíteni a szorongás legyőzésében nem ment. Pszichológust javasolt, de szégyelltem a dolgot, így nem mentem el, abban bíztam, hogy majd a szülés segít a szorongásom legyőzésében. A szülőágyon aztán tetéződött a dolog. Vajúdni teljesen orvos nélkül vajúdtam (én kértem, ha nem muszáj, akkor ne zargasson), alig három óra alatt ki is tágultam teljesen, kitolásnál aztán megjelent az orvosom, és onnantól kezdve csak a gond volt, teljesen pánikba is estem, úgyhogy ha nem segít a doki, akkor nem tudom megszülni a babámat.
2013. okt. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hű ezt rossz olvasni.ÉS azóta hogy vagy?Fenn áll még a szorongás vagy elmúlt?
2013. okt. 25. 12:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!