Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló kismama vagyok....

Egyedülálló kismama vagyok. Hogy hívjam majd a gyermekem?

Figyelt kérdés

Kicsit buta lehet a kérdés tudom, de egyszerűen nem tudok dönteni, és mivel egyedülálló vagyok, ezért másnak nagyon nincs beleszólása. Így gondoltam kikérném a Ti véleményetek is. Vezetéknév: Kurucz.

Ami szóba jöhet: Emma, Dorottya, Izabella, Bernadett, Szófia, Dalma, Heléna, Kornélia. Ennyi. Végig néztem már az összes nevet, ami szóba jöhet, de csak ezek tetszenek, így mást légy szíves ne ajánljatok (tehát Szófia helyett Zsófia sem).


Egy részük okkal tetszik, pl a Szófia nekem mindig is a kedvenc lánynevem volt, de épp most olvastam máshol is, hogy így hívná a kislányát, tömegnevet meg nem akarok adni. Dorottya Kanizsai Dorottya után lenne, Bernadettnek a keresztanyukámat hívják, akit nagyon szeretek, Heléna meg az ókori görög birodalom miatt, aminek nagy csodálója vagyok. A többi csak tetszés. De nem igazán tudok dönteni, félek, hogy pl a Szófia nem passzol a vezetéknévhez és ilyenek. Mit gondoltok? Ne csak azt nézzétek, hogy nektek melyik tetszene, hanem, hogy mennyire gyakori mostanában, illetve, hogy tényleg menjen a Kuruczhoz. Köszi!


2012. okt. 21. 21:47
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy ellene a 2 keresztnévnek, akkor én a Heléna Szófia neveket adnám.
2012. okt. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A Kuruczhoz a Szófia szerintem nem illik, kicsit egybefolyik a kettő. Ha nagyon szeretnéd, akkor második névnek add. Illetve szerintem az Izabella és Bernadett sem hangzik jól a keresztnévvel.

Én ezeket ajánlanám:

Kurucz Emma Szófia

Kurucz Dorottya Szófia

Kurucz Dalma Szófia

2012. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Kurucz Heléna Szófia? Nem volna ez így sok? Nem vagyok feltétlenül ellene a 2 keresztnévnek, de szerintem az csak akkor oké, ha alapból rövid a vezetéknév, és hozzá az első keresztnév is. Szép ez, nem azt mondom, hogy nem, csak talán sok.
2012. okt. 21. 21:55
 4/24 anonim válasza:
100%
Szerintem a legjobb Kurucz Bernadett
2012. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül nekem az Izabella,és a Bernadett volt listás.Ezek nem gyakoriak,mert ez nálam is szempont volt,és passzolnak a nevedhez.Szófiával rosszul cseng,az Emma nagyon felkapott mostanában,a Kornélia túl kemény a Kuruczhoz.A többi nekem nem teszik,viszont passzolna.
2012. okt. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem a Dalma nev tetszik es jo lenne a vezeteknevhez is.
2012. okt. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:

Kurucz Heléna Izabella

Kurucz Emma Izabella

Kurucz Dorottya Szófia


Artikulációs-, beszédritmus szempontjából vizsgálva ezek tetszetős megoldások lehetnek.


(Egy logopédus)

2012. okt. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Szerintem az Emma a legszebb:)

Jó kisgyereknek,felnőttnek,idősnek,nem hosszú,jó a hangzás,illik a vezetéknévhez,külföldön is kiejthető,nem lehet hatvanezer hülye becenévvel illetni:)

Én ezt választanám a felsoroltak közül.

2012. okt. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Nekem a Kornélia tetszik a legjobban.Kurucz Kornélia.Szerintem szép.
2012. okt. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
szerintem a Heléna :) nagyon szép név :)
2012. okt. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!