Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem sérül a gyerek lelkileg,...

Nem sérül a gyerek lelkileg, és fejlődésileg? (folyt. Lent)

Figyelt kérdés
Társasházban élünk és a szomszédunkban él egy 3 gyerekes család. Mikor ide költöztünk a többi lakó felhívta a figyelmünket arra hogy nagyon sokat ordibálnak , de akkor még nem foglalkoztam velük. Most viszont 2 hónapja itt élünk és mást nem hallok hogy az egyik gyerek repül a falhoz, ordítás non-stop, sírás, káromkodás..... A gyerekek egész nyáron ki sem mehetnek az udvarra, még az erkélyre is csak egyszer délután. Megdöbbenve hallgatom reggel 7-től este 7 ig ahogy az anyuka beszél a saját gyerekeivel, borzasztó trágár módon és az apa nem tesz semmit... Amikor közeledik a gyerekhez már sír a kislány hogy "anya ne bánts" :S Ráadásul a gyerekek közül a legidősebb osztályelső 12/L,nagyon okos és szép kislány, a középső 8/F, a legdurvább viszont a legkisebb gyerek aki 3 éves.... Már többen átjöttek szólni a szomszéd társasházból hogy fejezzék be mert nem lesz jó vége. Rengetegen akartak már gyermekvédelmit hívni rájuk de senki nem meri, mert azzal fenyegetőzik az anyuka hogy késsel megy rá arra aki kimeri hívni. Nem tudom mit tegyünk... nagyon sajnálom a gyerekeket és tudom hogy ez nem tesz jót nekik :S
2009. aug. 13. 15:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nagyon meglepődve olvastam és őszintén sajnálom a gyerekeket. Az lenne a legcélszerűbb megoldás, de tényleg komolyan kihívni a gyermekvédelmiseket. Sőt szerintem egyúttal a rendőrséget is kilehetne, az anyuka fenyegetőzése miatt, ami elég komolynak látszik. Nem látok más megoldást.
2009. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan hívj ki gyerekvédelmist. Anyuka honnan a szöszből tudná meg, hogy ki volt az? Mikor az összes szomszéd hallja.

És nem tesztek semmit... EZ a felháborító, amit a szomszédok tesznek!!!

Be vagytok tojva egy ilyen nőtől????

Majd amikor kinyírja az egyik gyereket, az elég motiváció lesz végre, hogy fellépjetek ellene???

2009. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Én kihívnám őket. Ha az anyának meg nagyon jár a szája, akkor megtudja milyen, ha őt bántják.

Anyósom egyik szomszédjára hívták ki a gyámügyet, a gyerekek azóta egy nagynéninél nevelkednek és nagyon boldogok. Az apa pedig börtönben ül.

2009. aug. 13. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A gyyámügyisek nem úgy fognak odamenni, hogy bejelentik, hogy ki szólt. Egyszerűen közlik velük, hogy bejelentést kaptak. Vagy ha nem meritek őket felhívni, akkor szóljon valaki a védőnőnek, és ő továbbítja az illetékeseknek az ügyet. De minél előbb lépjetek, mert ezeknek a gyerekeknek már így is sérült a lelkük. Szóljatok mindenképp, amíg tragédia nem történik !
2009. aug. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mondhatod, hogy név nélkül szeretnél bejelentést tenni, jogod van hozzá. Soha nem fog kiderülni, hogy ki szólt a gyámügyiseknek. A gyerekek érdekében valakinek ezt meg kéne lépnie.
2009. aug. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, a kérdést azért is tettem fel mivel 18/L vagyok(nem a szüleimmel élek) úgyhogy nem tudtam hogy ez hogy zajlik, de lépni fogunk.
2009. aug. 13. 15:15
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Most azonnal vedd fel a telefont és cselekdj!


Szegény gyerekek. A védőnő tényleg jó megoldásnak tűnik, ha a gyámügy jön ki. . Gondolom kisebb nagyobb látható sérülések is vannak a piciken. Kérlek tegyetek valamit. A szívem szakad meg a picikért.

2009. aug. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnos tudom, hogy ez milyen...anyu szomszédjában pont egy ilyen nő lakott, elköltözött a gyerekeivel, pechünkre egy hasonló család jött a helyükre:((

Itt is folyamatos volt az átkozódás, a kisfiú verése, rugdosása, az apuka sejtette, hogy mikor elmegy otthonról, mi folyik, de nem tett semmit. Aztán mi megelégeltük, és telefonálgattunk jobbra-balra. Elmondtuk a védőnőnek is.

Napok óta a fejemben van a gondolat, hogy itt milyen történeteket olvasok, gyerekre évek óta várok párokról, mások meg mit művelnek...felháborító!!!

Akár névtelenül is, de tegyetek bejelentést! Ne hagyjátok!

2009. aug. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Hú, anyukámék fölött is ilyenek laknak, bár ott már nagyobbak a gyerekek, meg azért ennyire nem durva, ott a gyerekek is elviselhetetlenek... Amúgy ott az anyuka szerintem prosti, vagyis tesómmal erre tippelünk. Ott mind a három gyerek reggeltől késő éjszakáig ordít (nem azért, mert ütik őket), még hajnali kettőkor is verekszenek egymással, dübörögnek, ajtót csapkodnak, az erkélyről ledobálnak mindenfélét. És hát az anyuka is elég ordenáré módon viselkedik, hallottam már, hogy a fürdőszobában üvölt a gyerekeivel - onnan minden hallatszik -, ilyeneket, hogy nem megmondtam, hogy töröld fel a vizet te köcsög, meg hasonló kedvességeket. De a gyerekei is megérik a pénzüket, mert reggeltől estig a lépcsőházban randalíroznak. Amikor ideköltöztek, 2 évig az udvarra nem mehettek le, pedig 8-12 év között voltak mind.

Mondjuk itt fizikai bántalmazás Szerintem is gyámügyön szólni kell mindenképpen, vagy a védőnőnél legalább, majd ő megteszi a szükséges lépéseket.

Persze ezt tényleg akkor tegyétek, ha biztosak vagytok benne, hogy bántja a gyerekeit, mert egyszer engem is felnyomtak a gyámügynél, ami egy kabaré volt komolyan. Szomszédban lakó idős házaspár feljelentett, hogy terrorizálom a gyerekeimet, amikor ők hallották a falon át, hogy kiabálok velük, hogy pakolják már el a vackaikat és tegyék be legalább a mosogatóba a tányérjukat. Amikor ezt elmeséltem a gyámügyön, hát röhögtek rajta.

De szerintem nálatok azért nem ilyesmiről lehet szó...

2009. aug. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ma reggel egy másik szomszédunkkal felhívtuk a védőnőt, és szóltunk neki a dolgokról.... a védőnő válasza az volt hogy már régebben volt ellenük bejelentés és a gyámügy elvette tőle a kicsiket, és a mamájukhoz kerültek a gyerekek,viszont a mama ide költözött a 3 gyerekkel, ezért elvileg nem vehetik el tőlük mert már nem is ők a gyámjuk hanem a mama, és csak ő tehetne rendőrségen feljelentést a saját lánya ellen, mert ő nem bántja a gyerekeket, de valószínűleg saját lánya ellen nem fog ...
2009. aug. 14. 10:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!