Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor van az a "később",...

Mikor van az a "később", amikor könnyebb a kis korkülönbség?

Figyelt kérdés

1 és 3 évesek a gyerekeim, és úgy látom sosem lesz jobb :-(

Mindenki mondta/mondja hogy azért jó a kis korkülönbség, mert akkor összenőnek és onnantól jó lesz. De mikor lesz már????


2012. nov. 14. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd ha a kicsi 3-4 éves lesz.
2012. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is 1 és 3 évesek a srácok, és most kezd jó lenni. Már együtt autóznak, motoroznak. Amióta a kicsi beleveti magát a játékba azóta lett könnyebb. :)
2012. nov. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2 és 3 év 3 hónap itt. A kicsi másfél éves korától kezdve érezhetően könnyebb. Most meg, hogy már 2 és kommunikál, elkezdett beszélni, még könnyebb:) imádom, ahogy kézen fogva mennek előttünk az utcán, vagy ahogy a "nagy" ráadja a kicsire a pizsama alsóját, vagy ahogy csak kergetőznek és együtt játszanak. Szerencsére jó tesók, pedig különneműek.
2012. nov. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát gyereke válogatja, én ezért is tartom butaságnak ezt az általánosítást hogy kis korkülönbség és biztos majd jól eljátszanak. Én ha megfeszülök is leginkább a rivalizálást érzem köztük, meg egész nap csak szétválasztásuk megy. De ez azért van mert a nagyobb fiú, a kisebb lány de mindkettő vezér tíus, kicsit erőszakosak, hangosak, határozottak, 2 dudás egy csárdában...

Barátnőmnek 2 kislánya van, a nagyobb csendes, visszahúzódó, érzékeny, a kicsi kis harcos tíous, na ők valóban tök jól megvannak, fel vannak osztva a szerepek, a kicsi mindenbe beleveti magát, kipróbálja, rendezi a nagyobbat, a nagyobb meg alkalmazkodik idomul a kisebbhez, de közben azért tanítgatja is. Szóval náluk teljesen jól bejött ez a kis korkülönbség. Nálunk nem.

Lehet hogy később jobb lesz, de már 5.5 és 3.5 évesek, szerintem már ki kellett volna derüljön ha "már később" van.

2012. nov. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kb fél év múlva. Mikor a kicsi elmúlt másfél. Legalábbis az én fiamon most látom már hogy annyi mindent megért és érdeklődik más gyerekek iránt. A nagy meg nemsokára belép abba a korba, amikor már egy picit "segíteni" is tud. Türelem, eljön az az idő.
2012. nov. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk 4,5 és majdnem 3 évesek. Na, nekem most könnyebb egy kicsit, bár tényleg sokat kell őket szétválasztani a veszekedések miatt.

Viszont oviba és bölcsibe járnak... szóval királyság van! :) Kicsit még légy türelmes, hamarosan jobb lesz! Imádom hallgatni, ahogyan beszélgetnek! :))

2012. nov. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem a két nagyobb fiam között 14 hónap van :)

Szinte nem volt soha gondom velük,mert mindent egyszerre csináltak. Együtt ettek, aludtak.

Most már 5 és 4 évesek. Imádják egymást, egy csoportba járnak az oviba :)

Van egy kicsi öccsük is aki egy éves.

Most lett egy kicsit nehéz, mert más-más napirendet igénylenek.


Szerintem, ha már a picid is ovis lesz akkor sokkal könnyebb lesz nálatok is a helyzet, mert akkor lesznek közös témák :)


Esetleg ha már csak egyszer alszik majd nappal...

Nem igazán lehet ezt megmondani,mert gyereke és naporendje válogatja.


Én mindig igyekszem azon lenni, hogy bármi cär is nap, nem úgy alakul ahogy szerettem volna, akkor is jókat röhögjünk, mókázzunk,mert úgy sokkal könnyebb...

2012. nov. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
11 hónapos lányom és 3 éves fiam van. Azt mondom, akkor lesz jobb, ha a kicsi már viszonylag jól alszik éjszaka, és te ki tudod magad pihenni. Most kezdem látni, hogy talán jobb (amíg a kicsinek nem kezd el újból jönni a foga). A rossz most épp az, hogy a kislány nagyon anyás, azonnal bömböl, ha kijövök a szobából, ezért sokat kell velük üljek. A picilány folyton rámmászik, az ölembe bújik, kész logisztika úgy mesét olvasni a nagynak, hogy a picilány ne tépje szét a könyvet. Akkor ismét könnyebb lesz, ha a nagy már nem lesz pelenkás. Idővel minden apróság, ami változik, jobbul, könnyebbé teszi a mindennapokat. Nekem már az is sokkal megkönnyítette a napokat, mikor eljutottam odáig, hogy ki mertem menni mindkét gyerekkel az utcára. Sokáig csak egy gyerekkel mertem elindulni itthonról.
2012. nov. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!