Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vallalnatok ugy gyereket,...

Vallalnatok ugy gyereket, hogy majd lesz, ami lesz?

Figyelt kérdés
38/44 eves par vagyunk. 6 eve hazasok. Kulfoldon elunk. Itt semmi allami tamogatas nincs. Otthonmaradni is csak 2 honapig lehet. Ketten vagyunk, nincs szulo, nagyszulo. Mindkettonk fizetesere szukseg van, tehat ferjem fizetese nem eleg, hogy eltartson. Bolcsodere, baby sitterre nem eleg az en fizetesem. Vallalnatok gyereket, hogy majdcsak megoldjuk valahogy? Vagy mondjunk le rola vegkepp? Arrol nem is beszelve, hogy kesobb ovodai, iskolai tandij ketszerese az eves fizetesemnek. Vagy menjunk haza? 24 eve elunk kulfoldon. Otthon kapnank munkat pl?
2012. nov. 15. 18:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Én nem :-( Sajnálom.


Hogy itthon kapnátok-e munkát az jó kérdés. Mi a szakmátok?

2012. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Itthon nem kapnátok munkát és ha kapnátok is, sokkal kevesebbet.

De 38 évesen már nem vállalnék első gyereket. Sok a rizikó is, és már öreg leszel, mire 18-20 éves lesz.

2012. nov. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%

Pár kérdés:

- idáig is azért vártatok mert az anyagiak nem feleltek meg egy gyerek neveléséhez?

- miért kell bébi sitter , bölcsöde? ha szeretnél kis babát akkor azt magadnak/magatoknak szülöd h te légy vele nem? régen rossz ha az első gondolatod az h honnan szedj bébi sittert.

- van kinn saját házatok? ha nincs akkor itthon is lakhatnátok albérletben.

- nem éltem még külföldön nem tudom ott milyen élet feltételek és élet szinvonal van, de ezt kellene össze vetni a hazai élettel.

- párodnak mi a véleménye a gyermek vállalásról?

2012. nov. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen vállalnék. Mi 6 évet vártunk arra, hogy terhes legyek. Ez a 6 év elég sok küzdelemmel járt, de egy dolgot megtudtam magamról. Soha de soha nem mondtam volna le arról, hogy gyerekem legyen. A halálom napjáig küzdöttem volna, nem érdekelne hány éves vagyok. Ezt csak az tudja megérteni aki átéli. Szerencsére 32 évesen megtapasztalhattam milyen anyának lenni. Még annál is csodálatosabb, mint amire számítottam. Persze nem mindenki így gondolja. Nektek kell eldönteni, hogy szeretnétek-e gyereket, vagy tudtok-e élni nélküle.

Ha vállaltok, akkor viszont sürgősen megoldást kell találni az életetekre. Nem írtál részleteket ezért nehéz tanácsot adni. Vagy a férjednek kell egy olyan állás, hogy egy fizetésből meglegyetek, vagy neked kell jobb munkát keresni, hogy elég legyen a pénz a bölcsire. Annak nincs értelme, hogy többet fizettek a bébiszitternek, mint a Te fizetésed. Olyan lehetőség nincs, hogy Te vigyázol több babára, köztük a Tiétekre is és a többiek fizetnek érte?


Kedves 2-es!

Nem öreg 38 évesen a babához.


Kedves 3-as!

"miért kell bébi sitter , bölcsöde? ha szeretnél kis babát akkor azt magadnak/magatoknak szülöd h te légy vele nem? régen rossz"

Azért kell külföldön bébiszitter, vagy bölcsi, mert csak nálunk van ilyen jó dolga az anyukáknak, hogy otthon maradhatnak ilyen sokáig és ha a büdös életben nem dolgoztak, nem adóztak akkor is kapnak egy fél fizetést 3 évig. (mert tudod sokan nem keresnek többet, mint 80 ezer Ft)

2012. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, vállalnék. Nem vagy öreg ahhoz, hogy anya legyél!

Itthon is sokan vannak úgy, hogy: "de mire vállaljak gyereket?" Ha mindenki így állna hozzá, akkor előbb-utóbb kihalna Magyarország.

Egy ismerősöm pár éve szintén így nyilatkozott, 27 évesen...

Ma pedig már a saját házában él a férjével és a lassan másfél éves kisfiával!!!

Szóval én úgy vagyok vele, hogy majdcsak lesz valahogy. De gyermeket akkor is vállalnék!!! Anélkül nincs értelme az életnek! :)

2012. nov. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem sem vagy „öreg” a gyerekvállaláshoz, ezért semmiképp ne mondj le róla, ha szeretnéd.

Azt tudod, hogy az országban, ahol élsz, mások hogyan oldják meg a gyerekvállalást? Mert azért, gondolom, nem mindenki krőzus, vannak még a ti anyagi helyzetetekben élők…

Nem tudsz otthonról végezhető/részmunkaidős munkát vállalni?

Hogy itthon kapnátok-e munkát, az nagyban függ a végzettségetektől, bár jelenleg nem túl rózsás a helyzet. A gyed/gyes összege nem akkora, hogy abból vígan éljen az ember, azt sem tudom, ha kint éltél, ott fizettél járulékokat, akkor itthon kaphatnál ilyen ellátásokat egyáltalán?


Azt gondolom, hogy az ember ne szüljön „semmire” gyereket, de nem hinném, hogy nálatok ez a helyzet, ha már 24 éve kint éltek, biztos nem annyira rossz az anyagi helyzetetek…

2012. nov. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es 3-as vagyok, tehát mint írtam soha nem voltam még külföldön, amennyit hallottam az ottani élet vitelről annyi, h jobban lehet keresni megélni mint itt Magyarországon. Egyébként még mielőtt azt gondolnád mi sem élünk 80 e fizetésből!
2012. nov. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!