Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki miben vitte haza a babáját...

Ki miben vitte haza a babáját a kórházból? Van olyan, aki kis farmert adott rá? Vagy hogy "illik"? Természetesen időjárásnak megfelelően. Okt. eleji babám lesz, elvileg még nem lesz zimankó.

Figyelt kérdés
Nagyon tanácstalan vagyok. Szívem szerint adnék rá hosszú ujjú bodyt, pulcsit, farmert, zoknit, sapit, és egy kis takarót mindenképp rakok el. Kocsival jövünk haza. Vagy hülyeség az ilyen piciket "vagányabban" öltöztetni? (Nem annyira tetszenek a hagyományos rugik, nehezen találok ruhát, mert kislánynak csak és kizárólag a rózsaszín tündibündi cuccokat gyártják:()Tudom, hogy sokszor van hasonló kérdés, ezért bocsi, hogy én is érdeklődöm!
2009. aug. 15. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy adsz farmert a köldöksebére?

Ne azt nézd, hogy neked mi tetszene, hanem, hogy a kicsinek mi kényelmes. Főleg ne egy újszülöttnél.

2009. aug. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Láttam már direkt olyan derék kiképzésű nacit, ami nem bántja a köldököt! De azért köszi:)
2009. aug. 15. 11:46
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Kérdezd meg a kórházat! Van, ahol csak pólyában engedik ki... Mi ezért vettünk pólyát :( soha nem használtuk utána. Igaz, ez 3 éve volt. (Bár, az alá is lehet tenni bármit, nem tudom...).
2009. aug. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Szia az én kislányom oktober 4.én született tavaj és mi kertész bársony naciban hoztuk haza nem segitett senki felöltöztetni azt se kérdezték meg hogy mibe rakom erről ennyit nyugodtan vidd abba haza amiben szeretnéd üdv Zsani
2009. aug. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2009. aug. 15. 12:19
 6/15 anonim ***** válasza:
97%

Ráérsz még a trendi ruhákkal 1 éves koron túl, amikor már jár.

Most az a legfontosabb a ruházattal kapcsolatban, hogy kényelmes, pamut cuccok legyenek, amik nem szorítanak, nem böknek sehol sem.

2009. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%
Hát egy újszülöttnek ezek még nem igazán kényelmesek, és nem is praktikusak. Én is sokféle vagány ruhát vettem a kisfiamnak, de rá kellett jönnöm, hogy az első pár hónapban teljesen felesleges ráadni ilyeneket (amúgy ő is októberi, de már két éves lesz). Ráadásul kezdő anyukának szerintem könnyebb is először body-t, rugit adni a babára, én megszenvedtem vele, amikor a második otthon töltött napunkon megpróbáltam ráadni egy ilyen "mini-felnőtt" cuccot, és hát mondom, nem is praktikus. Neki és kényelmesebb lesz rugiban. 3-4 hónaposan már adhatsz rá "rendes" ruhákat is, bár még akkor sem praktikus, de akkor már neki annyira nem kényelmetlen mondjuk sétához. De én a két éves fiamra még most is gyakran adok rugit (lábrész nélkülit) pl. alváshoz (nem nyáron persze), mert nem csúszik fel a hátán, nem jön a nyakába ahogy alszik, stb.
2009. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
97%

Mi is csak pizsinek használtuk a kezeslábast, az első 1 hónapban viszont muszáj, hidd el. Amikor kivittem sétálni, bundazsák volt rajta, alatta vagyány szerkó, de otthon csakis a legkényelmesebb. 1-2 hós kora körül hagytuk el a kezeslábast.

Gondolj csak bele: hazafelé 3 kg körüli babát farmerben belerakni a hordozóba... Eleve "belecsuklik" majd szegény, a farmer pedig óhatatlanul nyomni fogja a pociját. A kantáros gatyó már jobb megoldás, sőt, ha vlm meleg és puha anyagból vagy egy bodyval és egy pulcsival, takaróval kényelmes lehet. De majd megtapasztalod:-))

Bodog szülést NEked!

2009. aug. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
95%

Én plüss rugit adtam rà.

Az a legkényelmesebb szerintem,és azok közt is van nagyon vagàny,divatos is.

Kislànynak gyàrtanak sàrga,piros és sokszinü kisruhàt,csak jol körül lekk nézni.

Az enyém példàul kislàny,és szinte nincs is rozsaszin ruhàja,hanem piros stb.

2009. aug. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Én is úgy állok/álltam a dologhoz, mint te.

Nagyon szerettem volna a kisfiamat vagány kertészgatyóba és kisingbe hazahozni. De mostanában elkezdtem azon golndolkozni, hogy mivel autóval jövünk haza, így nem látja senki Őt, ha meg úgy van, akkor meg inkább olyanba hozom, ami tuti nagyon kényelmes neki.

Én is októberben fogok szülni és jelenleg úgy tervezem, hogy karácsonyra lesz az első komoly pasis szerkós bevetése a pindurkának! :) De akkor kising, kismellény meg ami belefér! :)

Sok boldogságot!

2009. aug. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!