Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyiket tekintitek a legjobb...

Melyiket tekintitek a legjobb könyvnek a babavállalás témakörében? Előre köszönöm.

Figyelt kérdés

#könyv #babavállalásról
2012. nov. 20. 09:18
 1/6 klopusz ***** válasza:

Szia!


Lehet, hogy meglep a válaszom, de én az alábbi könyvet ajánlanám minden kismamának: Libby Purves: Hogyan NE legyünk tökéletes anyák?

Ismerőseim közül, akik olvasták, mind nagyon jókat röhögtek rajta, és amikor megérkezett a baba, teljesen oldottan, görcsölés nélkül kezdték az anyaságot.


Ettől függetlenül szerintem könyvből nem lehet babázást tanulni, csak tapasztalatból.


Remélem, segítettem.

2012. nov. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Engem anno kezdő anyukaként a Suttogó megnyugtatott, több kérdésemr is választ adott minden témakörben. Úgy éreztem, hogy problémák esetére azért lesz megoldásom. Úgy gondolom, hogy tapasztalatok nélküli kismamának érdemes olvasgatnia, de nem szentírás. Visszagondolva több elvével nem értek egyet így utólag, kb fél éves koráig azért sokat segített, és bitos többet pánikoltam volna, ha nincs a könyv. Szerintem egyetlen könyvre sem lehet azt mondani, hogy na, ez a tuti. A Suttogó jó irányvonalat ad, viszont kicsit az anyukát helyezi néha előtérbe, hogy ő nyugodt legyen, a baba meg kicsit háttérbe szorul. Szerintem megéri megvenni, a második babám előtt is azért el fogom olvasni, mert sokmindenre már nem emlékszem, de amúgy meg Vekerdy gyerekneveléssel kapcsolatos könyveit tartom még jónak.
2012. nov. 20. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Dr. Pikler Emmi: Mit tud már a baba? című könyvét. Igaz hogy nem „trendi” kötet, és csak antikváriumokban bukkanhatsz rá, azoban sokat elmond róla szerintem, hogy a Pikler-módszer világhírű (Franciaországban nemrég teret neveztek el a doktornőről), és míg az „okos” kormányzat nem záratta be a csecsemőotthonok zömét, melyekben szintén ezalapján nevelik a kicsiket, özönlöttek a külföldiek tanulni a módszert.


Azért jó a könyv, mert leírja, hogy mire van, és mire nincs szüksége egy csecsemőnek és kisgyereknek, illetve a mozgásfejlődés szakaszait, és hangsúlyozza, hogy nem kell semmit siettetni, a lényeg, hogy amellett, hogy persze gondoskodunk róla, hagyni kell a gyereket, hogy fejlődhessen.

(Triviális példa, hogy ne járassuk kézenfogva, míg magától nem jár.)

Nekem nagyon hasznos volt azért, mert megnyugtatott, hogy nem kell hasonlítgatni folyton más gyerekekkel az embernek a sajátját, és nem is kell folyton „tutujgatni”, ilyen-olyan játékokkal elhalmozni.

Ez nem azt jelenti, hogy nem foglalkozik az ember a gyerekével, sőt, hanem azt, hogy nem teszi függővé a külső ingerektől, hagyjuk, hogy a saját ütemében fejlődjék.

[link]


Nekem a Pikler-bölcsődébe járt a gyerekem egy évet, az ottani gondozók értelemszerűen szintén ezen elvek mentén végezték a munkájukat, és nagyon jó, megnyugtató környezetet tudtak (és gondolom tudnak ma is) biztosítani a kicsiknek.

2012. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Milyen könyvre vágysz?

A várandósság- szülés témakörben szeretnél olvasni? Vagy a babák gondozásáról, neveléséről?

A második témában az Okosan nevelni tudni kellt, Az éjszakai gondoskodást és az Édes álom könnyek nélkült javaslom, valamint az Ölelj át címűt. Ezekben nem kész válaszokat kapsz, ami szerintem fontos, hiszem a babák nem egyformák, hanem a kicsik működését, szükségleteit írják le, és ezeknek megértésében segítenek, néhány választható problémamegoldási ötlettel.

2012. nov. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, a válaszokat, tanácsokat, és hogy ennyire részletëkbe mënően segítëttetëk!
2012. nov. 21. 08:49
 6/6 anonim ***** válasza:
2012. nov. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!