Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki készített már dekorgumiból...

Aki készített már dekorgumiból figurát segítene nekem egy-két tanáccsal?

Figyelt kérdés
Fekete alapra szeretném, úgy, hogy egy síkban legyenek a figura darabjai. Mennyire nehéz pontosan össze illeszteni őket? Ha csak a4-es dekor lapom van, viszont nagyobb figurát szeretnék, meg lehet szépen oldani az össze illesztése? Ha tudnátok videó linket a készítés menetéről, annak nagyon örülnék.

2012. nov. 21. 11:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én még nem készítettem, csak az alap ötlet van meg, hogy csináljam, a jövőhéten fogok hozzálátni, mert karácsonyi ajándék lesz.

Szóval az én elgondolásomat leírom, aztán majd eldöntöd, hogy alkalmazod-e. Először egy egyszerű figurát próbálj csinálni, hogy gyakorolj.

Szóval, először is azt kell eldönteni, hogy mekkora figurát és mit is szeretnél készíteni. Ha megvan hozzá a sablonod, akkor egyszerűbb, ha nincs, akkor rajzold meg, hogy mit is szeretnél csinálni egy akkora lapra, amekkorára majd a figurát csinálod. Remélem érted mit akarok ebből kihozni. :) Szóval először sablont csinálj (ha lehet kettőt, valahogy másold át). Válogasd össze, hogy milyen színekből is áll majd a figurád, olyan dekorgumit szerezz be. Az egyik sablont vágd szét színek szerint, a másikra csak ceruzával írd rá, hogy melyik milyen színű lesz. A sablon alapján kivágod a gumiból a részeket és csak össze kell illeszteni az alapon (a másik sablont ragaszd rá az alapra, így könnyebb lesz rápakolni a részeket), aztán ragasztani. Ehhez az kell, hogy nagyon pontosan vágj ki minden részt, legyen egy nagyon jó, éles ollód. Sok sikert.

2012. nov. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Valahogy így gondoltam én is, csak az összeillesztéssekkel kapcsolatban vannak kétségeim, mennyire sikerül pontosan. Az elképzelés egyébként már megvan, és az első sablont is elkészítettem, holnap pedig beszerzem a dekorgumit.

Sok sikert a készítéséhez!

2012. nov. 21. 19:10
 3/3 anonim ***** válasza:

Hajszálpontosan kel egyformát vágnod, hogy illeszkedjen, ez szabadkézzel elég lehetetlennek tűnik.


Én mondjuk azt próbálnám, hogy kétoldalas ragasztóval egymásra ragasztanám a lapokat (pl. a kontúrt és a szines lapot) utána rárajzolnám az egyik lepra a kivágondó mintát, és egy alátétre helyezve éles sniccerrel vagy hobbi pengével vágnám ki. Még igy sem biztos, hogy teljesen egyformák lesznek a részek, mert a nlapok között minimális elcsúszás lehetséges, vagy ha nem pont függőlegesen tartod a sniccert, akkor a vágásvonal is lehet ferde.

2012. nov. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!