Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy kis együttérzésre, vigaszt...

Egy kis együttérzésre, vigasztalásra lenne szükségem, nagyon magam alatt vagyok és kicsit depressziósnak is érzem magam, sajna jelenleg senki nincs aki meghallgatna, adnátok nekem egy kis erőt?

Figyelt kérdés
Igaz, nekem nincs olyan nagy, komoly gond az életemben, de ettől még emiatt is lehetek elkeseredett. Tudjátok, amióta megszületett a pici lányom, 14 hónapja azóta élünk egy szobában, az egyik rokonánál a Páromnak. Több oka is van sajnos, amiért még nem tudunk külön lakásba menni, de én kezdek belebetegedni ebbe. Eddig igyekeztem mindig elnyomni ezt a dolgot (mert volt már 1-2 nagyobb veszekedésünk itt, meg ugye az érzés, hogy tulajdonképpen én itt nem vagyok otthon, hogy semmiben nincs szavam...stb.) Amennyi munkát tudok, bevállalok de még végzős vagyok a fősulin, nyakamon az államvizsga, a Párom most már dolgozik de eddig sajnos nem tudott dolgozni egészségügyi okok miatt.(Ezért is kényszerültünk az itt lakásra.) Kilátástalannak érzem a jelenlegi helyzetünket, félek, hogy a lányomat nem fogom tudni beadni a nyár elején bölcsibe, vagy, hogy mi lesz ha a Párom elveszti a munkáját, vagy én nem fogok találni ... Úgy mennek el ezek a szép napok a lányom gyermekkorából, hogy azon rágódom, mikor jön el a nap, hogy saját életünk lesz, hogy hárman leszünk és nem kell többé mások nyakán, tétlenül élnünk. Én bármilyen munkát elvállalok, hajlandó lennék bármennyit dolgozni, hogy megteremtsem azt az életet amire vágyom, nem luxuséletet, csupán egy egyszerű, saját életet amiben a számláinkat ki tudjuk fizetni és enni, ruházkodni is tudunk, nekem többre nincs szükségem ... De félek, hogy nem fog összejönni és sosem fogunk tudni talpra állni...Ma kicsit összetörtem, elsírtam magam, nem volt kihez fordulnom...A Páromat nem akarom ezzel nyaggatni, így idejöttem. Remélem kapok némi vigaszt, esetleg erőt, ha máshonnét nem is...
2012. nov. 21. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!Először is ezeket a gondolatokat felejtsd el,mint pl:"...Kilátástalannak érzem a jelenlegi helyzetünket, félek, hogy a lányomat nem fogom tudni beadni a nyár elején bölcsibe, vagy, hogy mi lesz ha a Párom elveszti a munkáját, vagy én nem fogok találni ..."

Mert hogy ugye gondolatokkal teremtünk és nagyon fontos a pozitív hozzáállás.Ezzel a probléma elviekben már meg is oldódik,mert fejben a megoldásnak kell meglennie,nem a "mi van,ha nem sikerül"-nek. :)

Sejtem,hogy nehéz ez az időszak most Nektek,de azon legyél hogy a kislányod mehessen bölcsibe,utána néztél már,hogy mik a lehetőségek?Közben találd ki,hogy Te mit dolgoznál majd szívesen,mihez értesz.Fel a fejjel,vannak nehezebb napok,ez most biztosan azok közé tartozik.Ott a kis "Bánat űződ" melletted,nagy bajod nem lehet. :)

2012. nov. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ... Most 21 éves vagyok, 17 éves korom óta dolgozom ugyanannál a cégnél, csak a terhességem alatt illetve az első hónapokban nem dolgoztam a lányom születése után. Nagyon szeretek ott dolgozni, de a fizetés nem túl kecsegtető. 90-100 ezer forint körül van, bár természetesen gondolkodás nélkül elvállalnám de ahhoz képest, hogy 7-ből 6 napot kell menni 3 műszakban sajnos nem fizetik meg. Igaz, szeretnék lediplomázni, de nem sok reményt fűzök ahhoz, hogy azzal el tudnék helyezkedni, ugyanis rengeteg a diplomás munkanélküli...Ezek nem negatív gondolatok, csupán tények. De addig is megteszek minden tőlem telhetőt, hogy átvészeljük ezt az időszakot, nem ülök itthon a fenekemen, dolgozok és tanulok, igyekszem mindent megadni a lányomnak, a Párommal együtt. De néha elkeseredek, hogy nem fog sikerülni!
2012. nov. 21. 16:52
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia, amit tanácsolni tudok neked: próbáld meg összeszedni magad, és a jó dolgokra koncentrálni! Pl. a kislányod egészséges nem? Örülj neki! Mert sokan nem ilyen szerencsés szülők. Vagy pl nem vagy egyedülálló anyuka, mert a párod veled van. Van fedél a fejetek fölött, nem kell hajléktalan szállón aludni. Hidd el a pozitív gondolkodás sokat segít. Mondom én, aki egy elég komoly szülés utáni depiből jöttem ki gyógyszerek nélkül magamtól, mert összeszedtem magam. Elhiszem, hogy rossz lehet más házában élni, és alkalmazkodni. :( A kislányod nem egy szomorú anyukát akar maga mellett, úgyhogy miatta is szedd össze maga. Oké? A nyár meg még messze van, addig simán kaphatsz munkát. Ne aggódj már most azon, hogy a bölcsi hogy lesz megoldva. Ha az államvizsgát letudod, akkor sokkal könnyebb lesz minden. Egy gond letudva. Csak ne agyaljál feleslegesen rossz dolgokon. Drukkolok neked, hogy mihamarabb külön fészketek legyen, és sikerüljenek a terveitek. És egy ötlet: írj egy listát, hogy miért vagy hálás, milyen jó dolgok vannak az életedben. Addig gondolkozz, amíg vagy 20 tétel össze nem jön. Nekem ez sokat segített. :) Puszi
2012. nov. 21. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 3. vagyok: rosszul fogalmaztam. Nyárra összejön a bölcsi, tudom, hogy dolgozol.
2012. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!


Köszönöm a válaszod, teljesen igazad van! Ez sokat jut eszembe nekem is, hogy miért is rinyálok hiszen hányan vannak sokkal rosszabb helyzetben...Csak tudod, igaz az a mondás, hogy mindenkinek a saját maga gondja a legnagyobb. Minden nap összeszedem magam és azt mondom, hogy menni kell, csinálni amit vállaltam és majd lesz valahogy, nem szabad aggódni. Csak tudod/tudjátok néha összejön ez-az és kiborul a bili...Jön a sírás. Ez ma is így volt...Ilyenkor nehéz, de igyekszem...

2012. nov. 21. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond,néha ki kell jönnie.:)Okos lány vagy,ebből a pár mondatból ezt szűröm le,úgyhogy nem lesz gondotok hosszútávon.Ha visszavárnak a munkahelyeden az hatalmas dolog,egyelőre megteszi az a pénz is.Albérletbe szeretnétek menni?
2012. nov. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez csak diákmunka! De mindenféleképp be szeretném adni a jelentkezésem teljes állásra is, ha elvégeztem a főiskolát. Nem igazán albérletbe szeretnénk menni, hanem egy olyan lakóparkba ahol ha 5 év után megvesszük a lakást, akkor beleszámítják az addig kifizetett pénzt a vételárba. Vagyis albérlet ez is, csak nem az ablakon hajigáljuk kifelé a pénzt. :)
2012. nov. 21. 17:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Szép tervek-okos gondolatok!Nem is értem hol a probléma? :)

Hajrá és fel a fejjel!!!!

2012. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A 3-as Válaszoló 20 tételes tanácsát megfogadom Én is.Többször tapasztaltam már,hogy az írás segít.Már csak az is,ha kiírod Magadból mi bánt,a végére általában össze is áll a kép... Papír(ok),toll és kész!:)

Azért írok most ide,mert nagyon hasonló a helyzetünk.Mi a Párommal 5 éve vagyunk együtt 4szer költöztünk,ebből 1 volt saját (bedőltünk a hitellel),de most is legszívesebben mennénk tovább...Szóval ismerem a saját ház utáni erős vágyat és hogy milyen Másokkal együtt élni (legyen az a Te,vagy a Párod családja egyik sem egyszerű), és azt is tudom,mi az,amikor igyekvő vagy/vagytok az anyagiak mégsem adottak és ezért nem lehet...MÉG!

A pozitív hozzáállás valóban jó,Én is ezt vallom,de azt is tudom,hogy rohadt nehéz,főleg ha nem bírod megállítani a negatív gondolatokat...ezt valahogy tudatosan kell csinálni...

Nyugodtan írj,akár privit is,meg tudlak érteni,kicsi szívünket is kiönthetjük Egymásnak.:) De fel a fejjel,mert Neked van miért és ez a lényeg!:)

2012. nov. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!