Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekem miatt éljek burkolt...

A gyerekem miatt éljek burkoltan? A csinos anyuka vagy pasivadász vagy rossz anya?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kislányom,28 éves vagyok.Mindig igényes voltam magamra,és a környezetemre is.Budapesten élek,tehát nem kis falu,ahol a legjobb dolog a pletyizés,de a szomszédságunkban néhányan tettek pár rosszmájú megjegyzést,hogy na most biztos nem lesz időm fodrászhoz szaladgálni stb. Én viszont nem hagyom el magam.2 havonta elmegyek fodrászhoz.Köldök alá érő,természetes szőke hajam van,amit ápolni kell.2 havonta kozmetikushoz is elmegyek.Pedikűröshöz nem járok,itthon csinálom,magamnak.Ruhák közül is szeretem a szépet.Gyakran veszek is magamnak egy-egy új darabot.DE nem vagyok sznob,se semmi hasonló,soha nem kérkedem,illetve nem vagyok se beképzelt,se semmi más.Az anyukák többsége szeret engem a környékünkön,sok barátnőm van.Viszont a szomszédunk,állandóan fújja a magáét.Engem nem érdekel a véleménye,de elgondolkoztat.Most éljek burokban a gyerekem miatt?Vagy nem tudom.
2012. nov. 23. 11:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Amit leírtál magadról szerintem egyáltalán nem kirívó, én is kb ennyiszer járok ezekre a helyekre es így adok magamra. Van aki ennél sűrűbben jár, vagy vásárolgat magának, es az is az ő dolga. Én azt érzem hogy ebben nincs semmi kivetni való.
2012. nov. 23. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Tapasztalataimra hagyatkozva, elárulok egysmást a NŐ működéséről:

A nő szereti nőnek érezni magát. Szereti, ha van ideje és energiája és pénze arra, hogy külső és belső segítséggel mindig jó karban, kondiban, hangulatban legyen. Ezek a segítségek a kozmetikus, a szolárium, a fodrász, a kondi vagy torna terem, és ide tartozik a ruházkodás is. Ha egy nő a barátnőivel megy el kávézni és beszélgetni, ehhez csinosan felöltözik, és kifesti magát, a párja általában feltételezi, hogy a nő más férfiaknak akar majd tetszeni. Hogy talán nem is a barátnőivel találkozik, vagy ha igen, akkor is biztos más pasikat akar meghódítani közben. Ez nem így van! A nő elsősorban, és valóban első sorban, magának akar tetszeni!!! Ahhoz, hogy magának tecccen, szüksége van pozitív visszajelzésekre, melyek érkezhetnek saját párjától, illetve más férfiaktól, sőt nőktől is. Ezek különböző súlyozással számítanak. A női visszacsatolás értéke nagyon szélsőséges lehet, attól függően, hogy mennyire őszinte, és mi van a női bók hátterében. ("Nahát, milyen csini ez a mini szoknya!" jelentheti azt is, hogy jól áll neked, de azt is, hogy nekem sokkal jobban állna, hol vetted, vagy hogy nem érzed cikinek, hogy ennyire minit hordasz?) A párja bókja sokat ér, pláne ha a párja nem egy bókolós fajta. Mégis feltételez némi elfogultságot, netán azt a hátsó gondolatot, hogy "jó lesz így, nagyon csinos vagy, csak induljunk már!"Így a legmagasabb pontszámot az idegen, vagy legalábbis ismerős férfiak visszajelzései kapják.


Fontos tudni továbbá, hogy a nő az élete folyamán változásokon megy keresztül, új szerepeket vállal. Egyedülálló nőből barátnő, majd menyasszony, feleség, s hova tovább ANYA lesz. Ezek a szerepek csak plusz feladatokat hoznak a nő életébe, de a nő alapvető nő jellegét nem veszíti el, és továbbra is, mindig is, örökké NŐ marad.Vagyis attól, hogy valaki már feleség és anya, attól még továbbra is igaz rá minden korábbi női jegy. Fontosnak érzi, hogy jól, szépnek, fittnek és szexisnek érezze magát, hogy tettszen önnön magának, és ennek az érzésnek a birtokában, már képes tetszeni másoknak is.


Persze, hogy ezt mind leírjam, nem voltam elég, mint férfi. Kellett hozzá egy Nő is anno... és nem Anna. :-)

2013. márc. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mar ne is haragudj, de falun sem a pletykalas a legjobb dolog....amikor ilyet irsz akkor igenis sznob vagy.
2013. márc. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!