Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1 gyerekkel, és 1 kutyával ez...

1 gyerekkel, és 1 kutyával ez ilyen nehéz?

Figyelt kérdés
Albérletet keresünk, és nagyon ki vagyok akadva! Vagy az a gond, hogy gyerek van, vagy az hogy kutya (egy 4 kg-os havanese kutyáról van szó) Most akkor ássam el magam, és ne is keressek lakást vagy mi?
2012. nov. 23. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Meg lehet érteni a lakás tulajdonosát, ez a két "élőlény" okozza a legnagyobb kárt az ingatlanban.


Keress fel ingatlanközvetítőket, neked nem kerül pénzbe, csak a tulajnak.

Illetve ha tetszik a lakás, érzed, hogy szimpatikus vagy, kezdtek egyezkedni, stb, akkor dobod be, hogy van egy kiskutya meg gyerek is. Esetleg fel tudod ajánlani, hogy plusz egy hónap kauciót fizetsz, így komolyabb károkat is fedezhet a bérbeadó, illetve próbálj régi bérbeadótól ajánlást kérni (ha nincs ilyen, kérj meg egy ismerőst, hogy írjon neked egyet, adja meg a telefonszámát, hogy felhívhassa, és meg tudja nyugtatni a tulajt.).


Nagyon nehéz, de nem lehetetlen, szóval ne add fel!

2012. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem a legjobb párosítás talán albérlet keresés szempontjából :) De ne add fel. Biztos találtok
2012. nov. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A legtöbb helyen nem is a gyerek a baj, hanem a kutya. Pedig egy kicsi, kutyáról van szó, eddig is panelban laktunk, azt szokta meg, de hát magyarázhatom én ezt... :( Azt meg nem akarom, hogy ott dobom csak be a dolgot, mert a mostani lakhelyünktől elég messze nézelődünk, és ha a kutya a gond, akkor is gond, ha ott mondom meg. A gyereket em látják, mert nem tudom hova tenni, amíg megnézem a lakást. :(
2012. nov. 23. 20:49
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

A gyerek még csak csak, de kutyásnak nem nagyon adják ki a lakást.

Sok lépcsőházban a lakóközösség sem engedi, na meg a tulaj sem szeretné hogy hívogassák, hogy a kutya ugat, bekakilt a lépcsőházba, be hordta a sarat...

Sokan nem akarják hogy le pisilje a padlószőnyeget, vagy minden kutyaszőr legyen.

Egy gyerek is bőven le tud amortizálni ég lakást, össze firkára a falat, lehánnya, lepisili, lehánnya a szőnyeget, le ejti a játékokat, törik a jàrólap, össze karcolja a parkettát a játékokkal...

Na meg egy gyermekes párnak, nincs akkora bevétele mint egy nem gyermekesnek, nem biztos hogy tudják fedezni a lakbért, rezsit...

2012. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Egy gyerek,egy kutya.Sehol nem volt gond amikor lakást kerestünk.
2012. nov. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2 gyerekünk van, nem volt senkinél ez akadály:)Tehát inkább a kutyától tartanak szerintem.
2012. nov. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk, 3 albérletben éltünk eddig kutyával, a mostani 4.-be már úgy jöttünk, hogy kutya+gyerek.


Én pont azon csodálkozom, hogy a kutyát jobban ellenzik, mint a gyereket, pedig (jó, igaz nevelés kérdése) a miénknek pl. szavát nem hallani, csak akkor morog, ha csengetnek.

Nem rombol, nem ugrál, egyáltalán nem hangos, egy volt falszomszédunk meglepődött, mikor hetekkel a beköltözésünk után először összefutott velünk, azt mondta, nem is tudta, hogy kutyával élünk itt, pedig nem kis termetű (23 kg-os).


Szerintem egy kisgyerek sokkal több kárt tud okozni a lakásban (zsírkréta a falon stb. ), a hangoskodásról már nem is beszélve.


Mi úgy kerestünk anno albérletet, hogy kikerestük az összes hirdetést ami megfelelne az igényeinknek, aztán sorba telefonálgattunk, rögtön azzal indítva, hogy kutyával, gyerekkel költöznénk.

Így megúsztuk a felesleges köröket és a magas telefonszámlát, hiszen ha elutasító volt, azonnal elköszöntünk és jött a következő szám.

Ha azt mondom, hogy 10-ből 1 volt pozitív, akkor talán helyesen tippelek.

Mi a személyes találkozóra elvittük a kutyánk is, így a tulaj láthatta saját szemével, hogy a kutya jól nevelt, nem lesz vele gond.

2012. nov. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi is pont igy voltunk addig lakhattunk amig meg nem lett a kutya azt mondták egy udvarra elég lesz egy kutya és menni kellett pedig megfért volna a két kutya 2nagy kertes ház volt.Nem vagyok rossz indulatu de bizony jol esett a lelkemnek amikor megtudtam hogy a kovetkezo lako csinált egy baromi nagy adoságot és még csak be sem segitett a kerti takaritásban arrol nem is beszélve hogy lelakták a házat ugy kellett neki :-p Most svájcban élunk itt tobbre tartják a kutyát mint az embert sot havi fizetést biztositanak ha kiveszel egy kutyát a menhelyrol azt tudni kell hogy 1 kobor kutyát nem lát az ember egyszeruen nincs olyan család is van ahol 3-4 kutya van.Rend uralkodik erre fele és sokkal jobb is igy mert én sem tudnék lemondani a kutyámrol mert ezt kérték annak idején azota eltelt 7év és nem volt probléma.Kitartás megtalálod azt az embert aki kutya szereto
2012. nov. 24. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mi is 1 kutyával és 1 gyerekkel költöztünk. Szerencsénk volt, mert már az első helyen ami megtetszett, beleegyeztek. És nem is tett még kárt a lakásban egyikük sem.

Mondjuk régebben amikor még nem volt kutyánk, csak terveztük és lakást kerestünk akkor sokan mondták, hogy kutyával nem lehet. Amúgy az elsővel teljesen egyetértek.

2012. nov. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van egy lakásom,amit kiadtam,és sajnos én sem engedem meg,hogy háziállatot(madár,kutya,macska,rágcsáló) hozzon a bérlő.Nem az a lényeg,hogy hány kiló,hanem az,hogy kÁrt okoz.A tapétát egy 4 kilós is lekaparja,a szőre annak is hullik,stb.A gyerekes családokkal meg általában az a gond,hogy nemfizetés esetén sem teheted ki őket(egykönnyen).Én úgy adtam fel a hirdetést,hogy egyedülálló,vagy fiatal párnak kiadó,és háziállat nem tartható.
2012. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!