Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg annyira piszok nehéz...

Tényleg annyira piszok nehéz az eleje, hogy egyedül nem fogom bírni?

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves fiam és decemberre várjuk a 2.-at.

Férjem sokat dolgozik,(24 órázik, plusz másodállása is 11 órás) így ő keveset van itthon.

Szüleim közel laknak,tesóm is még otthon lakik,de nem igazán akarom őket "nyasztatni" majd, hogy jöjjenek át.Anyum hoz majd kaját,mert amúgy is főz.

Sokat segítettek a terhesség alatt, fiamat mindig otthagyhattam, ha vizsgálatra mentem.

Csak mindenki azt mondja, hogy nagyon nehéz lesz az eleje,én viszont annyira örülnék, ha csak ritkán kéne átjönniük...


2012. nov. 25. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:
igaz én még csak első babámat várom,de nekem meg senki sincs a közelemben,aki segítene majd!se család,se barátok és ezt a legkomolyabban írom!!!az én férjem is sokat dolgozik,de én bele se gondolok,hogy milyen lesz egyedül...úgyis meg kell oldanom mindent,mert nincs aki fogja a kezem!te még szerencsés vagy,hogy tudsz hova fordulni,ah már nagyon nem bírod...boldog babavárást!
2012. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem lesz könnyű,az biztos!! De nagyon gyorsan bele fogsz rázódni a dolgokba! Az én fiaim közt 22 hónap van és sokkal hamarabb belejöttem a gyerekezésbe,mint mikor csak az első volt. Anyudék segítségét meg ne szégyelld elfogadni,mert jól fog jönni,ha a nagyobb náluk lesz és csak a kicsivel kell majd foglalkozni. Nekem azóta már 3,5 ill 5,5 évesek,de most született augusztusban a kisöccsük.. Nem könnyű, de ez sem elviselhetetlen!!

Üdv, 3fiús anyuka.

2012. nov. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi, én is nagyon remélem, hogy hamar belerázódom a dolgokba!Igazából inkább az éjszakáktól tartok...mármint hogy hogy fogom bírni a nappalt egy nehezebb éjszaka után.
2012. nov. 25. 22:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Nehéz lesz bizony:) De hamar megszokod majd, belejössz nem lesz semmi gond.

A nagyobbik nálam 2,5 volt amikor megszületett a pici. Apa állandó éjszakás, csak aludni jár haza.

Hát nem volt egy sétagalopp, de megérte. Sőt én az első 2 hónapban depis is lettem.

Most már megint törhetem a fejem, mert májusban születik a harmadik:D

2012. nov. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi neked is:)na akkor nagyon nehézre készülök, hátha csalódok majd picit pozitívan:)

Azért sokaknak megy a dolog,remélem nekem is fog menni:)

2012. nov. 25. 23:44
 6/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, én is szeretnék minden jót kívánni neked, és kitartást. Nekem két év van a gyerekeim között, segítségem nem volt, a férjem akkoriban reggeltől estig dolgozott, sokszor este 10 után ért haza, ráadásul a pici novemberben született, jött a nagy tél, ott voltunk bezárva. Biztos, hogy ez mindenkinek nagyon nehéz, de azt hiszem én pl. nagyon megedzőttem ebben az időszakban, sokkal határozottabb, talpraesettebb anyuka lett belőlem.A végén már mindent el tudtam intézni, vittem magammal a gyerekeket boltba, postára stb.

Bizony meg kellett szervezni az életünket, még elindulni sétálni is macera: melyiket öltöztessem először, azután az etetés, az alvás, na meg a fürdetés! Érdemes előre átgondolni ezeket a napirendi pontokat, fontos, hogy minden kéznél legyen, és akkor egyedül is meg tudsz oldani mindent.

Minden jót kívánok nektek,és boldog babázást!

2012. nov. 26. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

igazán köszönöm a válaszod kedves utolsó!!!ha nem jelentene túl nagy gondot,priviben írnál pár olyan dolgot, ami neked így utólag nagyon hasznos volt?1-2 tanács,szervezési dolog,amit esetleg tudnék majd hasznosítani?

Úgy érzem agyban és lelkileg készen állok, csak félek picit, hogy a holtpontokon hogy lendülök majd át!De az biztos, hogy az még nagyobb löketet ad, hogy tudom, hogy sokat fogod edződni!Rám is fér:)

2012. nov. 26. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!