Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ez most komoly?! Szégyen...

Ez most komoly?! Szégyen használt holmikkal segíteni?

Figyelt kérdés

Egy fórumra írtam, mert egy közeli barátnőmék gyerekszobájában kigyulladt a karácsonyi ablakdísz, és noha személyi sérülés nem történt, a háznak sem lett szerkezeti baja mert még azelőtt sikerült eloltani, hogy a tűzoltók kiértek, a kislányuk jó néhány cucca elégett.

4 éves a lányka, és szeretne mindent visszakapni, úgy, ahogy volt, de újonnan minden nagyon sokba kerülne (főként, hogy akkor, amikor a gyerekszobát csinálták, még ők is jobban álltak anyagilag, azóta apukának más munkája, anyukának pedig táppénze van 6 hónapos pocakbaba miatt), ezért úgy gondoltam, ha nem is újonnan, de szeretném nekik pótolni, legalább használtan.

Arra gondoltam, az adott fórumon megkérdezem az anyukákat, hátha van valaki(k)nek elfekvőben a keresett dolgokból (Micimackós ágynemű, függöny, díszpárna, pléd, ágytakaró, stb.), és odaírtam, hogy ugyan nem tudok rá sokat áldozni, de aaz esetleges foltokat ki tudom szedni, szakadásokat meg tudom varrni, stb.

Még nem érkezett válasz, de ma kaptam egy privát üzit egy "hölgytől", hogy milyen ocsmány dolog használtan venni ilyeneket, és különben is, ha nincs, akkor legalább nincs mit felgyújtania a gyereknek... ja, és hogy ő a büdös életben nem venne használt ágyneműt a gyerekének, mert a másé biztosan belepisilt.


Most komolyan ekkora gond az, hogy szeretnék nekik segíteni, még ha használt holmival is? Ők nem tudják újonnan megvenni, én sem engedhetem meg magamnak a gyerekeim mellett, hogy még nekik is vegyek akár csak 1 darab újat is, viszont úgy gondolom, a kislányuk nagyon örülne, hogy ha nem is pont olyat, mint volt, de legalább hasonló dolgokat kapna a karácsonyfa alá.

Vagy én vagyok a hülye?


2012. nov. 26. 14:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj kérdező ilyen emberekkel nem kell foglalkozni. Nagy az Isten állatkertje csak sajnos kicsi a kerítés.
2012. nov. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye. Nyilván aki segíteni szeretne, az nem ringy-rongy cuccokkal szúrná ki a szemüket, ráadásul átmegy a te szűrődön is.


És ezt most halkan súgom:

Én pl. ezért vagyok kiakadva a cipősdoboz akciótól is. Nagyon szívesen odaajándékoznám a gyerekeim használt, de nagyon szép, megkímélt állapotú játékait a rászoruló gyerekeknek, de cipősdobozéknak vadonatúj kell.

2012. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy hülye!Klassz hogy vannak még segítő szándékú emberek!Ha én kerülnék ilyen helyzetbe,már a gesztus is jól esne,nem hogy bármelyik tárgy!A kislány pedig biztos hogy örülni fog annak amit kap! :)A hölgynek üzenem,hogy a főzőmosás nem új találmány,viszont hasznos! :)

Ne keseredj el ilyen piti dolgokon,ne tántorítsanak el és ha tudsz és módodban áll csináld végig amit elkezdtél,és segíts! :)

2012. nov. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

én jót nevettem ezen...:)

A legegyszerűbb manapság az, hogy ismeretlenül beleszólnak emberek a másik életébe,csak mert az internet lehetővé teszi...magasról tojd le, ne foglalkozz vele.

Szép dolog hogy segíteni szeretnél:)

2012. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép dolog, hogy segíteni szeretnél nekik. Biztosan sokat jelent ez a barátnődnek. A károgókkal pedig ne foglalkozz! Sok sikert a gyűjtéshez.

(nekem fiaim vannak, ráadásul kicsik,de ha lenne valami felesleges lányos dolgom akkor én is beszállnék)

2012. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

ma 14:24


Én cipős dobozba is teszek használtat. Nem néz ki annak, nem hiszem, hogy mindenki csomagot ajándékot adna, amire rá van írva, hogy új.

2012. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, igazad van, most elolvastam, és már nem kérik, hogy új legyen. Pár éve még nagyon hangsúlyozták, akkor kicsit "megharagudtam".
2012. nov. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne szégyen? nem rongyokkal akartad kiszúrni a szemüket, nekik jó az is alapon, hanem megkímélt állapotban lévő holmikkal akartál segíteni, sőt a munkádat áldoztad volna arra, hogy a kapott dolgokat szebbé, jobbá tedd. Kár, hogy nincs több olyan ember, mint te, és kevesebb olyan, mint az a hölgy. Hozzáteszem, ha olyan baromi igényes, arra már nem futott az erejéből, hogy felajánljon valamit, ami szerinte elfogadható? Nekem fiam van ugyan, és 2,5 éves, de ha hasonló korú lányom lenne, szívesen adnék.
2012. nov. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat mindenkinek, repültek a zöld kezek!

Tudom, nem kell ilyen barmokkal foglalkozni, de ez most mégis kicsapta a biztosítékot nálam. Basszus, szegényeknél tűz volt, egy hétig szellőztettek a lakásban, a gyerekszobában az ablakkeretet ki kellett cserélni, az ablak fölött falrészt és plafont újrameszelni, új matracot venni a gyerekágyba (pont az ablak alatt volt az ágyikója a kislánynak). Én is csak ennyit tudok segíteni, fizetnék érte, nem ingyen kéregettem senkitől, erre jön ez a nő, és így leoszt. Kicsit kiakadtam. :) Ha a konyhájuk égett volna le, mit mondott volna a nőci?! Hogy vegyek nekik segítségül új hűtőt, mosogatógépet?!

2012. nov. 26. 14:50
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon rendes dolog Tőled. Az ilyen bolond nőkkel meg nem kell foglalkozni.
2012. nov. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!