Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, nálatok már kialakult...

Anyukák, nálatok már kialakult a karácsonyi menü? Ha igen, mik azok?

Figyelt kérdés
én eddig minden évben mást főztem-sütöttem, még nem találtam meg az "igazit", adnátok ötleteket? :)
2012. nov. 27. 19:12
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A férjemmel 10 éve töltjük kettesben a szentestét (pontosabban 7 évig kettesben, azóta többesben:D), azelőtt a szüleinknél voltunk. Arra már nem emlékszem, hogy találtuk ki, de mi rablónyársakat készítünk salátával és én sütöm hozzá a bagett-kenyeret.

Most nálunk gyűlik össze a szűk család (tesók és szülők),ugyanez lesz a menü. Plusz kekszgolyókat készítek különböző ízesítéssel.

25-én és 26-án a szülőknél leszünk, ott úgyis százfajta kaja és süti lesz!

2012. nov. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves 11es!

A kekszgolyó receptjét esetleg elárulnád? Akár priviben is.

Nagyon köszönöm

2012. nov. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Szenteste nallunk rantott hal van, pici sult kolbaszok sultkrumplival meg parolt zoldsegekkel, tartar martassal. Ki szoktunk tenni az asztalra minden fele finomsagot mar delutan: mezes mogyoro, sajt tal, gyumolcsok, sos sutemenyek, dios kalacs, mazsoals csoki, sajtos pogacsa... es iszogatjuk a finom forralt puncsot. :)


Karacsony napjan:

Nallunk pulykamell lesz jol befuszerezve es bacon szalonnaval betakarva es sutoben sutve (Imadom). Mellette kolbaszok. Koretnek fuszeres burgonyagerezd meg krumplipure, sajtos karfiol, parolt repa es kelbimbo. A husi melle van ketfajta szosz. Az egyik gombas szosz es a masik abbol keszul ami a tespsibe kisul a pulykabol a bacon szalonnabol meg a kolbaszbol. Ezt kell kicsit felontei husleves kockabol keszult level es besurusiteni lisztel.


Karacsony masnapjan:

A maradek pulykahust masnap felvagjuk aprora, hozzaparolunk aprora vagott hagymat, pici foghagymat, felapritjuk a megmaradt repat meg a kelbimbot es a megmaradt krumplipurevel meg egy tojassal osszegyurjuk es jo sok fincsi fuszerrel. Ezekbol pogacsakat formazunk es kisutjuk. A szinten megmaradt gomba szolsszal talaljuk.


Csokis sutit szoktunk venni desszernek aminek belul olvadt csoki a kozepe es ezt leontjuk fincsi vanilia ontettel meg tejszinnel. Ezt esszuk karacsony napjan.


Nekunk ez a menunk mar evek ota.

2012. nov. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

-Húsleves

-Töltött káposzta

Sütik: isler (lekvár helyett pudinggal), túró varázs, bejgli.

Italok: cola + valami likőr, esetleg vörösbor.


Boldog karácsonyt! :]

2012. dec. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!