Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek császárral született a...

Akinek császárral született a babája, mikor kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 13:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
39%
Az én császáros babám még csak 3 hónapos így nem beszél még, de én annak idején császáros babaként 1 évesen folyékonyan beszéltem. Amúgy semmi köze a szülés módjának ehhez. Ahhoz sokkal inkább, hogy 7 hónapos koromtól bölcsis voltam.
2012. nov. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
az egyik 3 évesen, a másik meg 2 évesen. Most 2,5 és folyékonyan beszél, hosszú szavakat is. Inkább a mozgásukkal van baj.
2012. nov. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Egy évesen folyékonyaaan? Hmm.....

A fiam császáros volt, januárban lesz másfél, és kb 15 szót mond, plusz 5-6 hangutánzó.

2012. nov. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%

szia, nem értem az összefüggést, 6-7hósan kezdte el a szótagokat baba, mama, papa, 1évesen mondta tudatosan hogy apa,15hósan már kb 60szó volt a szókincse, nyilván nem szépen kiejtve, 17hósan ilyeneket mondott: "Ott van bent kiságyban" vagy "Itt is van egy, megtalálta az Anna", "még kérek pirítós kenyeret".

Nincsenek hátrányban a császárosok, szerintem inkább majd esetleg életszemléletben lesz különbség amiatt hogy akik természetes úton születtek, azok úgymond megküzdöttek az életért, a császáros babákat pedig kiemelték, nekik nem kellett megharcolni érte. De ezt is csak kb 10-20év múlva tudom igazolni, lehet h ez sem igaz.

2012. nov. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Na erre még nem gondoltam, hogy összefüggésben lehet a dolog... két császáros kisfiam van. Az egyik most 4 éves, másfél évesen kezdett beszélni, mára olyan hihetetlen kifejezései vannak, hogy csak lesnek az óvónénik.

Viszont a kicsi, 2 éves 3 hónapos, még semmit nem akar mondani. Már mindent kipróbáltam, de szerintem inkább dacból nem beszél... okos, felismeri a színeket, mindent ért és mindent elmutogat, csak nem beszél... Védőnő, logopédus azt mondja még várjunk... de meddig normális ez így???

2012. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

13 hónapos

apa, anya, baba, mama, jajjjaj, bácsi, (s)apka, (k)abá(t) , labda

ezeket már mondja legalább két hónapja biztosan

2012. nov. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Kb. 2 évesen kezdte, mikor bölcsibe került most szeptemberben - ma már összetett mondatokat is mond és teljesen jól ragoz, igaz nem minden hangzót ejt még érthetően.
2012. nov. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mindkettő császáros volt, ráadásul mindkettő programozott.

A nagy 10 hónaposan kezdett szavakat mondani, apa volt az első utána jött a többi, 2 évesen tisztán több szavas tőmondatokban beszélt. A kicsi most 22 hónapos, szavakat, szótagokat mond, de inkább olyan, mint egy iránytű, még mindig inkább mutogatással fejezi ki magát, ha valamit szeretne, megfogja a kezem a másik kezével meg mutat előre és megmutatja mit szeretne. :))


Még én sem hallottam, hogy a császár és a beszéd között összefüggés lenne.

2012. nov. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

az egyik egy évesen kezdett el beszélni,másfél évesen karácsonyi dalokat énekelt, szépen tisztán beszélt. A másik két évesen. Ő nem beszél olyan szépen, nehezen érthető. Három évesen vittük el szakemberhez, mert mindenki mondta, hogy várjunk. :(

A logopédus szerint (a második jár logopédushoz), kislánynál másfél évig, a fiúnál két évig szabad várni. Utána logopédushoz kell vinni. S az tévhit, hogy 3 évig lehet várni. És Dévény Annára hivatkozott, mikor ezt mondta, aki az egyik legnagyobb magyar szaktekintély (gyógypedagógia, diszlexia stb....terén)

2012. nov. 29. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Nekem mindkettő császáros volt, és elég sokáig bent voltak a szülőcsatornában, mivel nem tágultam, ezért lett császár. A 2. fiamnál minimális oxigénhiány lépett fel, ami a mozgásában okozott egy icipici lemaradást, de mára ez a rengeteg gyógytornával (köztük dévénytornával) rendbejött, csak még nem beszél, pedig jövőhéten tölti a 2-t. A nagy is 2,5 évesen kezdett el beszélni.

Nekem sokan mondták, védőnő, doki, neurológus, hogy valószínű a császár miatt.

2012. nov. 29. 14:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!