Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek császárral született a...

Akinek császárral született a babája, mikor kezdett el beszélni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 13:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
66%
1-es vagyok. Nem tudom miért fáj valakinek, vagy valakiknek, hogy én 32 évvel ezelőtt 1 évesen már beszéltem. (jelenleg 0%-os a válaszom)
2012. nov. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

11-nek. Én adtam egy zöld pacsit :)


Elképzelhető, ugyanis ha a saját fülemmel nem hallom, akkor nem hiszem el, a munkatársnőm kislánya 13 hónaposan beszélt. Jó nem összetett mondatokban, de egyszerű két szavasokban igen.

2012. nov. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a kisfiam, most kezd több mindent mondani, eddig kb 10 szavas volt a szókincse. Elsőnek és simán elhiszem, hogy folyékonyan beszéltél egy éves, nekem is van olyan az ismeretségemben aki 1 évesen szépen, folyékonyan beszélt (kislány), irigy is voltam rá ;)
2012. nov. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
45%
1-es vagyok. Az előbb beszéltem anyukámmal és azt mondta, hogy nem emlékszik szavakat mikor kezdtem mondani, de az 1 éves szülinapomon már a 4 soros mondókákat elmondtam, amit a bölcsiben tanítottak. Amúgy később sem volt soha gondom a tanulással, nyelvekkel.
2012. nov. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Nem a császár miatt, hanem az oxigénhiány miatt. Nekem is mind a kettő császáros, és mind a kettő fájásgyengeség miatt (nem tágultam). Mint írtam, az első korán beszélt (1 évesen), és vele több mint 10 órát vajúdtam, másodszori indításra indult meg a szülés, és túl is hordtam. A második gyerekem viszont későn kezdett beszélni, és logopédushoz is járunk. Ő rendes időre született, nem kellett indítani, csak ismét nem tágultam, nem hagytak szenvedni sem engem, sem őt, úgyhogy ismét császár lett. Lehet benne genetika is rengeteg oka lehet. Sajnos, amit nem lehet kideríteni soha.

2012. nov. 29. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nekem is császáros mindkét gyermeket, fájásgyengeseég miatt szintén, a lányomnál bő 1, a fiamnál szűk 2 ujjig sikerült kitágulnom. Oxigénhiány egyiknél sem volt, és mindketten hamar kezdtek beszélni, 1 éves koruk körül már mondtak pár szót. A lányom 2 évesen már teljesen folyékonyan beszélt, a fiam 21 hónapos és ő is kezd már mondatokat alkotni 2 szó összekapcsolásával. Szóval én is azt gondolnám, amit itt már írt az egyik válaszoló, hogy nem a császár, inkább az oxigénhiány miatt lehet, hogy később kezd el beszélni a gyerkőcöd. De az is lehet, hogy egész egyszerűen ilyen alkat.
2012. nov. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

1-es, ugyan én nem pontozgatok, de szerintem azért kaptad a lepontozást, mert azt írtad, hogy a bölcsi miatt beszéltél hamar. Egyébként egyáltalán nem lehetetlen, hogy valaki 1 évesen beszél, én pl 8 hónaposan mondtam ki az első szavakat, és 1 évesen már én is mondatokban beszéltem. Nem annyira extrém dolog ez, belőlem sem lett zseni, annak ellenére, hogy korán kezdtem dumálni :)

Szerintem sem a császárral, inkább az oxigénhiánnyal lehet összefüggésben a beszéd lemaradás.

2012. nov. 30. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Kedves 17-es. Nem tudom miért pontozna le bárki azért, mert azt írtam, hogy a bölcsi miatt kezdtem hamarabb beszélni. Most ezzel az a baj, hogy anyukám olyan helyzetben volt, hogy 7 hónaposan be kellett adnia? Neki a mai napig lelkiismeretfurdalása van emiatt, pedig a világ legjobb anyukája és többet foglalkozott velem a szabadidejében, mint néhány ismerősöm, aki otthon teng-leng. Vagy az a baj ezzel a kijelentéssel, hogy szerinted nem igaz? A környezetemben lévő összes kisgyerek rohamos fejlődésnek indult a kommunikáció terén, amikor közösségbe került. Persze ettől még lehet, hogy nincs igazam, de én ezt tapasztaltam. Ettől a válaszom nem hiszem, hogy haszontalan lenne. Sajnos van egy olyan érzésem, hogy nem emiatt lettem lepontozva. A magyar ember egyszerűen irigy. Ez van. Egy másik kérdésnél, ahol az volt a téma, hogy a babám meg szokott-e őrjíteni, természetesen az én nemleges válaszom a legkevésbé hasznos. Aki leírja, hogy a 8 hetese hogy idegesíti az teljesen rendben van.
2012. nov. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

17-es vagyok. Mégegyszer mondom, nem én pontoztalak le. Már régen nem foglalkozok pontozgatással, mert teljesen egyértelmű, hogy nem a válasz hasznosságát értékelik, hanem azt, hogy az illetőnek szimpatikus-e vagy sem.

Csak azért írtam a bölcsi dolgot, mert én pl meglepődtem azon, hogy a bölcsi szerinted jót tesz egy 7 hónapos babának, szerintem ilyen idősen még bőven az anyja mellett van a helye. És most nem anyukádat akarom megsérteni, mert az más, ha valakinek nincs más választása.

2012. nov. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Soha nem írtam olyat, hogy a bölcsi jót tesz a gyereknek, sem azt, hogy Te pontoztál le.
2012. nov. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!