Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek van esély arra,...

Szerintetek van esély arra, hogy eltörlik a gyes-t? Ha igen, kevesebb gyerek fog születni?

Figyelt kérdés
Egyre több helyről hallom, hogy nem lepődnének meg ha a kormány elvenné a gyes-t. Ti ezt reálisnak tartjátok?
2012. nov. 30. 11:38
1 2
 1/14 anonim válasza:
38%
szerintem simán
2012. nov. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem fogja meglépni, mert nem áll érdekében. És nem is lenne túl empatikus.

Gondolj csak bele, hogy hány gyerek születik úgy, hogy nincs munkaviszonya az anyukának, csak a gyest kapja. Ha még ez sem lenne, valószínűleg még több abortusz lenne, vagy árva gyerek, vagy ne adj isten, még rosszabb.

Meg amúgy is, így is kevés a gyerek, akkor meg még ennyi se lenne.

Azt elképzelhetőnek tartom, hogy nem emelik huzamosabb ideig az összeget, vagy csökkentenek rajta, vagy csak 2 évig adják majd, de el biztos nem veszik.

2012. nov. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Nem hiszem hogy attól a 28.000 ft-tól függ a gyerek vállalás ha arra alapoznék soha nem lenne gyerekem..


Bár a kérdéseket elnézve csak ma :hogy mikor utalják meg mért nem már-ki tudja lehet igazad van és nem születik több gyerek...



28hkm

2012. nov. 30. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát nem lenne túl empatikus dolog a kormánytól ha elvenné.Én is Gyest kapok,és nem úgy vállaltam be a nem tervezett babát,hogy jó megtartom,mert kapok Gyest,hanem azért tartottam meg,mert nem tudtam volna elvetetni,még akkor úgy sem hogy 20 éves főiskolásként lettem terhes.Már így sok az abortusz és kevés gyerek születik nem hiszem,hogy kockáztatnának.Ha már el akarnak venni valamit jobb lenn ha inkább a kávé színű egyedek segélyét csökkentenék el minimálisan,mert az tényleg felháborító,hogy szaporodnak,és tömik is hozzá a zsebüket.
2012. nov. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Kedves Utolsó, nagyon igazad van, csak ezt nem tehetnék meg, mert ugye rásszizmus... Tehát marad(na) a gyes elvétele. Többségében őket érintené súlyosan. Azért magyaréknak nem az a stílusa, hogy a gyesre apellálva szülnek 10-et... Én ezért, de csak ezért támogatnám a gyes elvételét. A jószándékú, szorgalmas családokat sajnálnám ugyanakkor.
2012. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Bármilyen hihetetlen, de a jelenlegi kormány politikája az, hogy az anya minél hosszabb ideig maradjon otthon a gyerekével. Ennek értelmében nem fogja megszüntetni a gyes-t.
2012. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
Alanyi jogon járó gyest én is eltörölném. Aki életében legalább pár hónapot dolgozott csak az kapna.
2012. nov. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Golan Trevize ***** válasza:
65%

Én a tgyást/gyedet/gyest mind eltörölném, mert ebben a formában nem jók.


Helyettük a kismama a terhesség 6. hónapja után a gyermek egy éves koráig megkapná az államtól az utolsó 2 évének az átlagfizetését. Ha regisztrált munkakereső vagy nappali tagozatos tanuló volt az utolsó 2 évben bármikor, akkor ott a minimálbért venném figyelembe.


A gyerek egy éves kor után nem adnék semmit, viszont lennének ingyenes jól felszerelt bölcsődék. Ha valahol az önkormányzat nem tud helyet biztosítani egy gyermeknek egy olyan bölcsődében, ahova a gyereket gyalog vagy tömegközlekedéssel maximum fél órán belül el lehet vinni a lakcímről, akkor az önkormányzat fizeti a továbbiakban a fent számolt összeget, amíg nem tud a gyermek bölcsődei elhelyezéséről gondoskodni.


Családi pótlékot egy az egyben megszüntetném, helyette lenne családi adózás és még több adókedvezmény.


Röviden ennyi.

2012. nov. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Utolsónak: egy az egyben támogatnám a felvetésed. :)
2012. nov. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak ,hogy a kisebbséggel senki nem baszna ki ha elvennék a gyest mert akkor több lenne a lopás,csalás,bűnözés...
2012. nov. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!