Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Albérletbe gyermekvállalás?

Albérletbe gyermekvállalás?

Figyelt kérdés

Jövőre babát szeretnénk,mindkettőnknek biztos állása van,kb 300-350ezer forintból élünk egy hónapban,tgyással kb ugyan ennyi lesz.

Viszont bármennyire is tudom,hogy nem lesz baj,ha albérletbe vállalunk gyereket,nekem rossz érzésem van. :(

Más is van így ezzel?

Ha sajátra várunk sosem lesz gyerekünk. :(


2012. dec. 3. 12:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez sok mindentől függ, pl. hogy milyen a tulaj. Amiben mi laktunk albérletben, az a tulaj fiáé volt, aki már 19 éves, szóval bármikor mondhatta volna, hogy figyi, ez az én lakásom, beköltözök, mi meg menjünk a gyerkőccel ahova akarunk. Mikor teherbe estem még ott laktunk, de a férjem azt mondta, hogy mindegy hogy hogyan, de eljövünk onnan, és veszünk sajátot. Persze hiteles, de a törlesztő majdcsak annyi mint a bérleti díj.

A másik dolog, hogy milyen színvonalon éltek. Mi ha ketten keresnénk 300-350 ezret, nagyon boldogok lennénk. Ennél jóval kevesebb jövedelmünk van, ugyan úgy fizetünk rezsit, hiteles autót, de mégsem szenvedünk hiányban, mindenünk megvan és boldogok vagyunk így hárman!

2012. dec. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:

Én albérletbe szültem. Elsőnek önkormányzatiba, mert a párom megnyerte a "Diplomás gólyák" c. pályázatot. Konkrétan egy cigányokkal teli garzon lakásban laktunk.

Ott lettem terhes (terveztük) és visszaadtuk a pályázati lakást. Kb. 1,5 évet laktunk ott. Pokol volt :)


Utána magán albérletbe költözünk, ahol 6 hónap után kiderült, hogy két tulajdonos van. Már a lányunk megszületett. Tehát igazából a magán albérletbe szültem.

Vicces volt, mert a 2. tulajdonos beállított egy ingatlanügynökössel, hogy lefotózzák a lakást, amit nem engedtem nekik, mert még a lakásban lévő falfesték is a mi tulajdonunk volt. Ráadásul a tulajdonunkat senki se fényképezze és nézegesse. Ezt megértette és mondta, hogy ő elakarja adni a lakást, nem tudott róla, hogy mi béreljük.

Aznap letisztáztuk 4ben a dolgot (párommal+két tulajjal).

Erre idén januárban az egyik tulajdonos (akivel a szerződést aláírtuk) jött a bérleti pénzért + rezsiért és közölte, hogy bírósági úton van a lakás, mert a testvére (másik tulajdonos) beperelte őt.

De azért mi lakjunk itt tovább, mert neki kell a pénz és majd kiköltözünk egy akkor 6 hónapos gyerekkel, ha megjön a végzés.

Szóval gondolhatod ... párom kapcsolatai révén beköltöztünk március 1-el egy önkormányzati lakásba 1+1 félszobásba. Havi 35ezer a bérleti díj+rezsi. Ebben a hónapban összesen 74ezret fizetek. A fűtés csak 28 ezer és ezért a pénzért épp megfagyunk, mert lótúrót sem ér a fűtés, inkább csak pazarolod, ha 5-ön megy (szabályozhatod). Ráadásul fsz-n lakunk és senki nem fűt minket körbe.


De! a pozitív része a dolognak az, hogy januárba költözünk haza Pestre és 1 hét múlva írjuk alá a lakásunk adás-vételi szerződését, mert szerencsére a sors úgy hozta, hogy önrészben 6 milliót beletudunk tenni mi + a szülőktől kapunk 4 milliót még. 9 millió a lakás, amit megveszünk és az 75 m2.

Jövőre jöhet a második csemete ;)


Az még hozzátartozik a történethez, hogy nekünk van egy tacskó kutyusunk is.

Na, amikor a cigányos első albinál új albit kerestem, akkor 10ből 12 közölte, hogy NEM!

És a legviccesebb, hogy nem a kutya miatt, hanem a gyerek miatt.


Nem felelőtlenség albiba szülni, főleg, ha esély nincs saját lakásra. Viszont a kockázatokkal számolni kell.

Mint ahogy az egyik válaszoló írta, mind a kettőnek megvan a pozitív és a negatív oldala.

Igyekezzetek olyan albit keresni, ami a kiadók szerint hosszútávú fedél és nektek kiadásban is megfelel.

2012. dec. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó. Hogy lett 6 millió forintotok?
2012. dec. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Úgy lett 6 milliónk, hogy 18 évesen megkaptam a nagymamám után járó örökségem, amihez nem nyúlhattam hozzá. Csak lakás vásárlásra vagy felújításra kaphatom meg. Így végrendelkezett.

Ez a bankban maradt. Jelenleg 25 éves vagyok.

20 éves korom óta dolgozom, 22 évesen a cégnél középvezetői beosztást kaptam. A fizetésem nettó 155ezer forint.

23 évesen szültem, szülés napjáig dolgoztam.

Mivel a lakáson kívül mindenünk megvan, így csak félre kellett raknunk.

Ráadásul idén házasodtunk össze, ahol a rokonok étkészleten és 8. hűtő helyett inkább pénzt adtak nászajándékba. Nem kértünk semmit sem. Volt aki semmit sem adott, volt aki viszont igen.

Természetesen a szorosabb családi körtől kaptuk a nagyobb összegeket.

A férjem egyetemen tanár (30 éves), neki sem kevés a fizetése. Ráadásul ő még magántanítványokat is vállal, bár nem drágán, de mellékesnek megfelel.


Most jött el az idő arra, hogy tudjunk lakást venni. Persze nem teljesen önrészből, mint írtam. A szülők is besegítenek. Viszont alapvető, hogy többé semmit sem szeretnénk tőlük kapni, mert ez is nagyon nagy segítség.


De ezt ugyan úgy megtették az én nővéremmel és a férjem húgával is. Őket is ugyanúgy támogatták/támogatják a szülők.


Az én szüleim mindig azt mondták, hogy addig legyen elképzelésem, amíg támogatni tudnak. Ha ez a kettő megvan, akkor leülhetünk "tárgyalni".

2012. dec. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Ma 12.38:

"Az albérletnél sem feltétlenül tervezhetőek a kiadások, a főbérlőtől függ. Én laktam olyanban, ahol félévente elég rendesen emelgette az árat."


Azért ne hasonlítsd már össze a hitelre vett lakást az albérlettel. Albérletet seperc alatt válthatsz, de egy svájci frankos lakást még el se tudsz adni, mert nem kapsz érte annyit, mint amennyi a hitel rajta.

Ha a tulaj szemét és emelgeti az árat, akkor van lehetőséged új albérletet keresni, még ha macerás is. De mit csinálsz akkor, ha a gazdasági helyzet emeli az árat? Még váltani sem tudsz...


Kérdező, ha normális körülmények között éltek anyagilag, akkor nem lehet gond, hogy oda vállaltok babát.

2012. dec. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Arra figyeljetek, hogy ne elavult fűtésrendszere legyen a háznak, legyen lehetőleg felújítva, ne földszinti legyen.

Mi téglában lakunk, nincs felújítva, földszint. 4 emeletes társasház. Fűtésünk múlt hónapban 15 e ft volt, télen, amikor fűteni kell rendesen, ez az összeg 40-50 eft.

És 50m2 a lakás, két szoba.

Figyeljetek ilyenekre is!!!!!!

2012. dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor terhes lettem új albérletet kerestünk, mert 1szobásban mégsem élhetünk hárman. Sok albérlet volt, de amint megtudták, hogy baba lesz, elutasítottak. Mindenhonnan. Ahonnan nem az meg putri volt. Ez több hónapon át ment és nem találtunk albit. Pedig egy nagy városban lakunk. Az idő sürgetett, még az eddigiből is ki akartak tenni. Vettünk fel hitelt, igaz hogy 3szor annyit fizetünk vissza, de olcsóbb a részlet, mint az albérletek, innen nem tesz ki senki, itt ott verünk be szöget meg ott festünk ahol akarunk. Ha lett volna más választásunk, másképpen, de mindenképp lakást vettünk volna.
2012. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

6 milliós vagyok:


Nálunk az összes albérleti szerződésben benne volt, hogy évente 1× emelhet bérleti díjat, az is május 1-e.

Normális albérleti szerződést kell írni és akkor nincs gond.

Viszont nem 1× olvastam már itt GYK-n, hogy nem volt szerződés se és társai ..


Én ilyenbe alapból nem mennék bele. Egy szerződésnek védenie kell a bérbeadót és a bérlőt is egyaránt. Az egyoldalú szerződések sosem vezetnek jó irányba.

Inkább ilyet alá se írjon senki. Persze, ha azonnal kell, akkor átmenetileg jó a lakás. Viszont utána senki se sírjon, hogy átverik és lehúzzák :/

2012. dec. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Nincs az albérlettel semmi gond. Csak arra kell figyelni, hogy legyen rendes szerződés.

Én eddig csak előnyét láttam az albérletnek. Na jó, persze ha az ölembe pottyanna egy saját lakás, akkor nem mondanám, hogy kell a francnak, de nálunk végül is csak az a két opció játszik, hogy vagy albérlet, vagy hitelre vett lakás. Akkor már sokkal inkább az albérlet. Én teljes mértékben saját otthonnak tudom tekinteni, már csak abból kiindulva is, hogy épp úgy a saját bútoraink vannak benne, mint bárki másnak, aki saját lakásban lakik. Nem is vennék ki bútorozott lakást, hiszen akkor hova tenném a mi cuccainkat?

Na meg miért kéne, hogy rossz érzésem legyen? Végül is mi történhet? A szerződés véd, amíg betartjuk mi is a feltételeket, márpedig azt betartjuk, hiszen rendeltetésszerűen használjuk a lakást, és időben kifizetjük a lakbért. De még ha valami para is lenne, olyan nincs, hogy két nap alatt ne találjunk másik albérletet, ez egy nagy város, lehet találni bőven, meg is tettem már nem egyszer (jó, nem sürgősen kellett találni, tervezett költözés volt). Ráadásul nekünk nagyon praktikus, mert nem vagyunk helyhez kötve. Laktunk már a város több pontján is, mikor mi volt éppen a legjobb mindenkinek, na meg ki tudja, pár év múlva hol leszünk, lehet, hogy más városban, vagy akár más országban, albérletet váltani meg elég egyszerű, de lakást eladni már jóval macerásabb.

2012. dec. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


2éve már ebben az albérletben élünk,nagyon aranyosak,minden rendben volt eddig.

2012. dec. 3. 18:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!