Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok is a férjetek ossza...

Nálatok is a férjetek ossza be a pénzt?

Figyelt kérdés

Ezt ugy értem (elviekben nem vagyunk közös számlán)

van 37 zer ft-om amit ö akar beosztani lényegébe ugy hogy nálam két fillér nem maardna és töle kell "kunyerálnom"

37 ezert ft van családi gyes

Terhes vagyok 28 hetes nemsokára majd kapom a tgyedet na de addig

ma már azzal kezdte a napot? mennyit kaptam(még jo hogy nemakarja megnézni a számlát)

utaljak el neki 20 zer ft abbol vásárol ez még oké hisz hiszen mindig be is szálltam a költségbe amikor több volt ennél joval töbebt kb 50 ezrer ft adtam be

na de most

adjam oda neki

10 et tegyek el bankba (ami nem lenne gond de most komyolan vizsgálatokra kell utaznom ha a ygerek beteg lesz gyógszert kell vennem és magamnak egy szál bugyit zoknit ne vettem több hónapja, illetve második babának is meg kellett vennem ami még hiányzott ruha(ez 7000kb és akkor karácsonyra senkinek semmit nem vettem még anyámnak egy szelet csokit se ez szánalmas nem?) .

nos (30 ezret mondtam annyit kapok csak de ehhez képest lényegébe 0 ft gazdálkodjak az ö 600 ezres fizetése mellett. röhejes. kiborultam. az enyémet osztja be ami lényegébe nincs is


2012. dec. 4. 09:56
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Közösen osztjuk be amink van. Ha több, ha kevesebb. Sosincs ilyen hogy egymástól kell "kunyerálni" meg megmagyarázni hogy na most akkor vettem egy bugyit vagy ő egy akármit magának.

Ezt a beosztást nem is értem egyébként amit írsz, barátnőméknél is így van, a férjénél van a zseton és ő osztja vissza ha valamire kell barátnőmnek...nekem ez megalázó lenne.

2012. dec. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Mi több, odaadja az övét is az utolsó fillérig, és mindig szól, ha elvesz belőle vmire nagyobb összeget, és meg is beszéljük, hogy kb hogy alakulnak a kiadások és miből gazdálkodunk.

Gusztustalannak tartom a férjed hozzáállását.

2012. dec. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Hm,mi nem vagyunk külön kasszán,kinek mi kell,azt veszünk és nincs beosztva,h fele-fele....furinak tartom mikor vkik,akik 1ütt élnek külön kasszán vannak,de persze nem az én dolgom:) Lényegében a pénz nagy része nálam van,ugyanis én vásárolok be a mindennapokra és ha kell neki,akkor szól,de nem kunyerálás,egyszerüen kér v elveszi magától. Furi a te helyzeted,nem tudom,h tudnék e úgy élni,eléggé kiszolgáltatott lehetsz....és akkora fizi mellett,nem semmi.
2012. dec. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
én is megalázónak tartom ezt nagyon!!!!
2012. dec. 4. 10:05
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Hát, nem csodálom, hogy kiborulsz ettől. Ismerek én is olyan családokat, ahol „külön kasszán” van a férj és a feleség, ami egészen addig oké szerintem, amíg mindkettől „normálisan” keres. De ha a nő otthon van a gyerekkel, akkor azért ne gondoljuk már azt, hogy a gyedből/gyesből kell neki + a gyereknek megélnie! Szerintem ez vicc. Az érdekes az, hogy az általam ismert, így gondolkodó férfiak mind nagyon jól keresnek (a te férjed 600 ezres fizetése is ez a kategória), akiknek kevesebb van, azok közös kasszán vannak… persze lehet, hogy épp emiatt a mentalitás miatt tudnak ennyit keresni ezek a pasik, nem tudom.


Nálunk közös kassza volt attól kezdve, hogy együtt éltünk, ergó a rezsi, kaja mindkettőnk ügye volt. Mondjuk nem kerestünk sosem csilliót, de ami volt, azt betettük a közösbe, kifizettem (én, mert a férjemet ez nem érdekli, örül, ha nem kell vele foglalkozni) a számlákat, a maradékból meg mindenki vett, amit akart, nyilván nagyobb költekezéseket megbeszéltünk.

2012. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez mekkora hülyeség. Be kell tenni a pénzt bankszámlára, amihez MINDKETTŐTÖKNEK van hozzáférése.
2012. dec. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

kedves utolso hiába könyörögtem azért nem lehet ö bizony senkivel nem lesz egy közös számlán ezt ö mondta lényegébe az p pénzéhes semmi közöm az enyémhez annál több.....

ha egy számlán lennénk akkor sokkal sokkal könnyebb lenne neke is és talán ónap végére nem kellene anyámtól pénzt kérni mert nem ad 500.- se a férjem.

komoylan nem értem és hiába mondom neki ezt és tök ciki és abszurd dolog hogy ha 500.- om marad a hónap végére már jo vagyok. de ebbe semmi olyan nincs ( vagyis uram isten ost vettem 500 ft hajfestéket amit fél éve szerettem volna na igy már ez se marad... szarul érzem igy magam hogy más gazdálkodik a pénzem böl

ju ezsembe ha én mega lányom és ezt külön mondja is az egyik rokonunk akihez 3 havonta megyünk és véletlenül ad egy 10 zerest akkor azt is oda kell adnom. multkor eltettem ez kiderült és mindennek elhordott hogyan képezelem

2012. dec. 4. 10:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..



http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


Egyem a szíved, komolyan nem unod még hogy ide jársz ezzel a problémával, ahelyett, hogy a férjeddel beszélnél erről? Eddig is jobbnál jobb válaszokat kaptál, mit akarsz még? Te vállaltál vele egy második babát is ezek után, nem értem akkor miért panaszkodsz? Itt senki nem fog tudni segíteni a férjed hozzáállásán, csak te, ha meg nem megy, és ilyen életre kötelez, akkor hagyd el (lehet egy rá ilyesztés is elég lenne)...

Kicsit zavar, hogy sok jó választ kaptál eddig is, de még mindig itt panaszkodsz, mikor ezen már csak is te tudsz változtatni!

2012. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon durva..... minek ilyen férfinak család, gyerek? És te miért szülsz neki? (költői kérdés)


Mi közösen döntünk, el sem tudom képzelni a külön kasszát. Számolgatjuk vásárlás után hogy ő akart venni Pick párizsit, a betét az enyém a kenyér meg közös, vagy hogy?


Nálunk kicsit fura a helyzet, mert a lakás az enyém, még a megismerkedésünk előtt vettem ezért minden rezsiköltség az én számlámról megy automatikusan. Ehhez jön egy ideje a párom mobilszámlája, életbiztosítása, megtakarítása. Ezzel a gyed-em el is fogy.

A dolgot bonyolítja hogy én szarul bánok a pénzzel, minden ft kifolyik a kezemből :-( Ezért hetente utal a párom x összeget a kártyámra, ebből veszek enni.

Pelenkát, popsitörlőt, gyógyszert EP-kártyára veszünk.


De kölcsönösen hozzáférünk egymás számlájához, bármikor utalhatok az övéről a sajátomra. Nincs abból vita ha veszek magamnak ruhát. Kártyám csak azért nincs, mert drága, én a sajátomról havi 6x vehetek fel pénzt ingyen és a kártyának sincs éves díja, olcsóbb ha ő utal mintha nekem lenne kártyám havi 500-700ft-ért :-)

2012. dec. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

Áljj a sarkadra!

Mondd meg neki neked is kell pénz, semmi sincs ingyen!

Hó elején ha megjön most a pénz, én elkölten az egészet magamra, kellett új ruha, ez az, ajándékok, azt hagy nézem csak! Utánna még töle kérnék!

Ha el válnának jobban járnál, mind csak meg neki!!!

2012. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!