Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg elítélendő, mert nem...

Tényleg elítélendő, mert nem vagyok már kövér?

Figyelt kérdés

12 hónapja szültem. Sajnos magam hibájából sokat híztam. Mivel a szoptatás nem ment, amikor két hónapos lett a babám, elkezdtem fogyózni és heti 4-szer sportolni.

Sok ismerős anyukától kapom, hogy miért kell nekem már ilyen hamar a külsőmmel törődnöm, meg,hogy miért zavar,ha marad rajtam pár kiló. Egyébként eddig közel 35 kg van lent!

Néha elgondolkodom,hogy tényleg kívülről rossz anyának tűnök, ha ugyanúgy számít a külsőm, mint a babám előtt?


2012. dec. 11. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Féltékenyek, hogy Te már jól nézel ki, ők meg nem ;) nem is kell az ilyen boszorkákkal foglalkozni. Amúgy sem értem miért baj, ha egy nő szülés után is nő akar lenni és ezt tudja is kivitelezni, amellett, hogy jó anya.
2012. dec. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonlókat mondtak ne aggódj. Ráadásul én voltam olyan "szemét" hogy a fiam még szopizott mikor elkezdtem tornázni futni stb. és meglepő módon tudtam mellette szoptatni ugyanúgy 1 évig.
2012. dec. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam ezeket,de nem érdekelt.Jó anya vagyok,mert szeretem a babám,ő a mindenem,amikor csak tehetem,azaz mindig vele vagyok.Ettől függetlenül nem hanyagoltam el magam,és igen,a szülés után ugyanúgy befestettem a hajam,sőt fel mertem venni magassarkút,és még ki is sminkeltem magam.Nem ez az anyaság fok mérője,én jól érzem magam a bőrömben,és magamnak szültem a gyereket,sőt még segítségem sincs sok,csupán annyi,hogy ha kéthetente egyszer el szeretnék menni valahova akkor a férjem hamarabb eljön a munkahelyéről.

Ne foglalkozz másokkal és gratulálok a fogyáshoz,na meg a babához!:)

9 hónapos kislány anyukája

2012. dec. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne törődj azzal hogy kívülről milyen anyának tűnsz, nem másoknak kell megfelelned hanem magadnak. Élj aszerint ami neked fontos.

Sok ilyen ember van aki ha valamit lehetetlennek titulál (pl. szülés utáni fogyást) és azt látja hogy másvalaki ezt mégis véghezviszi akkor ahelyett hogy magába nézne inkább elkezdi a másikat cseszegetni hogy "miért kellett ilyen hamar lefogynod, nincs is szükséged rá".

Én azt mondom példát vehetnének rólad, több ilyen gondolkodású nő (és férfi) kéne ebbe a világba mint te. Egy pillanatig se kételkedj magadban!

2012. dec. 11. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Panaszkodás és másokon való kesergés helyett azonnal áruld el, miféle módszerrel fogytál le 35 kg-t!!! :)

Nekem "csak" 6-8 kg maradt fent, de úgy érzem, ez már örökre rajtam marad!

2012. dec. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Őszintén gratulálok! :)


A módszeredre én is kíváncsi lennék.

Kb. 10 hónap alatt fogytál 35 kg-ot? A bőröd nem marad kinyúlva?

Nem bántásként kérdezem, rajtam is sok a felesleg, pusztán kíváncsi vagyok.

2012. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem az a jó,ha az ember nem hagyja el magát,csak mert anya lett,én mikor hazamentem a kórházból 9 kilóval kevesebb voltam,összesen 14 kilót szedtem fel,megjegyzem nem látszott azért,nem habzsoltam de nem is diétáztam terhesség alatt.Sajna a 3 hónapnyi küzdelem a szoptatásért visszahozta mind a 9 kilót,plussz rátett a depresszió, a hormonok.Aztán diétával lefogytam 5 kilót elkezdtem tornázni,megcsináltam a 13 napos diétát lejött még 7,már elértem a terhesség előtti súlyom,de a terhesség előtt volt rajtam még 5 kiló,úgyhogy most azért küzdök,úszógumim már nincs csak egy kicsi hasam az nagyon zavar,páromat nem de én el akarom tüntetni,bemelíroztattam a hajam,ugyanúgy csinosan öltözöm,aki nem ismer nem mondja meg rólam,hogy van gyerekem a múltkor egyik munkatársam győzködtem higgye már el.Nagyon szeretem a fiam amíg nem kellett bölcsibe mennie a gyakorlat miatt addig nagyon sokat voltunk együtt,persze volt kimenő volt nagyszülőkkel is.Sajnos manapság még rosszabb indulatúak az emberek vagy szimplán irigyek,de nem szabad mindig velük foglalkozni,mert bele is őrül az ember.
2012. dec. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Igazából semmi csodadolog nincs a fogyásomban. Sportolok és minimális szénhidrátot eszem. Meg persze most már rohanok a gyerek után!:)

Szerencsés vagyok bőrileg, mert még ennyi hízásnál sem lett pl. egy deka csíkom sem. És most a fogyást is elég jól bírja. Bár ebben szerepe van nyilván a sportnak!

Mindenkinek hajrá egyébként!:)

2012. dec. 11. 17:03
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is irigyellek, de nem teszek Neked szemrehányást. Nekem sajnos nem megy a fogyókúra. Engem meg azért ítélnek el, mert kövér vagyok. Sosem lehetsz elég jó, ha másoknak akarsz megfelelni. Sz.rd le őket!
2012. dec. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Sz@rd le mások véleményét!!! Első sorban magadnak és a párodnak kell megfelelned! Nem ez a jó anyaság fokmérője!

Engem is irigyeltek, mert ugyan annyi a súlyom mint terhesség előtt, pedig nem csináltam semmit. Én meg ilyen alkat vagyok, de jobb lett volna, ha marad egy kicsi rajtam. Ne engedd, hogy rosszindulatú emberek megkeserítsék a napodat! :) Így tovább, ügyes vagy! :)

2012. dec. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!