Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerekvállalás házasságon...

Gyerekvállalás házasságon kívül: elítélendő?

Figyelt kérdés

Kérlek őszintén válaszoljatok, nem megerősítésre vágyok. Aki elítéli, írja le nyugodtam.


Azt is, hogy miért igen/nem elítélendő?


Milyen hátránya származhat a babának jogi értelemben ha nincs házasság, de van apasági nyilatkozat?


2012. okt. 8. 11:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi nem vagyunk házasok és a 4. gyermekünket várjuk :-)

Bár mi nem kerültünk olyan helyzetbe,de ha elég tájékozott vagyok,akkor írhatom azt,hogy semmilyen hátránya nem származhat.

2012. okt. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Szia. Szerintem egyaltalan nem elitelendo. Mindenkinek va ra oka mit miert es hogyan csinalja.

En speciel nen vagyok ferjnel de mar van 2 gyerekunk.

Egyszer biztos osszehazasodunk(ha eljutunk addig) bar szamomra/szamunkra nem sok jelentessel bir. Marmint szeretem,tisztelem,huseges vagyok de sosem akartam habos-babos eskuvot. Anyakonyvi hivatal es szuk csaladi korben igenyes vacsora.

Jogi hatranya szarmazhat-e belole?

Nem hiszem igy is ugy is o az edesapjuk.

2012. okt. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp vállalnék gyereket (ha nem lenne) akár egyedülállóként is, nemhogy házasság nélkül. Pedig én házasságpárti vagyok. De a gyerek mindent überel.
2012. okt. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem elítélendő, csak nem tudok vele azonosulni. Én házasságban képzeltem el a gyerekvállalást.
2012. okt. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%
nem vagyunk házsok, 15 hetes kismama vagyok. szeretnék egy frappáns eljegyzést,de már csak maga a gyűrű is olyan drága (80E kb. amennyire utána néztem),hogy inkább azt a pénzt is a babára költjük. arról nem is beszélve,hogy egy lagzi itthon simán belekerülne 200-300E ft-ba. (falusi disznóvágós,nem éttermes). nah ennek a pénznek is van sokkal jobb helye,mint hogy mi fizetjük 30 másik ember vacsoráját! szerintem a mai világban ez egyáltalán nem elítélendő. annyi zavar csak,hogy a nevem a lánykori. szeretném a párom nevét viselni. de ezt majd megoldjuk. lehet hogy csak házasságon kívül felveszem a párom nevét. őszintén szólva ha esküvő,akkor már legyen lagzi is, fehér ruha,sok vendég. ha csak anyakönyvvezetőhöz megyünk,nem szeretnék egy kiskosztümben igent mondani. az olyan lehangoló. ha meg már oda is veszek egy drága ruhát,akkor meg már mindegy az a plusz vacsi!
2012. okt. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Második babánkat várjuk a párommal, nem vagyunk házasok. Lehet van aki elítéli, de ez nem az én bajom. Nem vagyunk vallásosak, ha azok lennénk, akkor gyerek előtt összeházasodtunk volna, így viszont nem tartjuk fontosnak. Én inkább azt találom furcsának (nem mondom hogy elítélem, mert nincs jogom senki fölött ítélkezni), aki csak azért megy templomba összeházasodni, mert az milyen szép, vagy mert az a szokás, stb. holott évek óta nem imádkozik, nem jár templomba, ne adj isten nem úgy éli az életét, ahogy azt a vallása megkívánná.
2012. okt. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem elítélendő, mi 10 éve vagyunk együtt, 2 éves a kisfiunk, és tervezzük a következő babát. Igazából semmiben nem különbözött az eddigi létünk attól, aki mondjuk házasságban él.
2012. okt. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem elítélendő.

3 és fél éve vagyunk együtt a Párommal, van egy fél éves Kisfiunk. Tervezett Baba, Apuka 38 éves, én 26.

Eldöntöttük, hogy Babát szeretnénk, mert szeretjük egymást, a házasság szóba se került. Én sem vágyom esküvőre. Pénz lenne rá, de inkább a gyerekre költjük. Apasági nyilatkozatot tett, a pici az ő nevét viseli, és nagyon büszke rá (eszébe nem jutna letagadni), imádják egymást.

Nem gondolnám, hogy az én gyerekem emiatt más lenne. (A Párom szülei nem mondták konkrétan, de utaltak rá, hogy kéne, mikor terhes voltam, de nem foglalkoztunk velük, belenyugodtak talán.)

Szerintem a Babának ebből jogi hátránya nem származhat.

2012. okt. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem elítélendő!A lényeg hogy jól működő kis CSALÁD legyen!

Az élet úgy alakította hogy én házasságban szültem két kisfiúnkat,de hidd el ez a LÉNYEGen nem változtat! :) Hátránya nincs a gyermeknek belőle,ugyan azt kapja mint házasságban:egy anyát és egy apát :) !

2012. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%

nem elitelendo Hollandiaban a gyerekek 60% hazassagon kivul szuletik (elettarsi kapcsolatbol) DE ha azt akarod valaha elvegyen es neked fontos az eskuvo akkor meg a terhesseg elott menj ferjhez mert ha mar lesz gyerek nem nagyon szokott eskuvo lenni mert a ferfiak mar egy gyerek utan nem tartjak fontosnak hogy elvegyenek.

Kulonben lehet kis eskuvo is szukkoru csak szulok gyuru lehet ezust szoval az anyiga resze akkora amekkorat megengedhetsz magadnak.

2012. okt. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!