Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha feljelent anyósom a gyámügy...

Ha feljelent anyósom a gyámügyön, komolyan veszik? Mire számítsak?

Figyelt kérdés

Anyósom kezdettől fogna nem nagyon szeret, mert a férjem korábbi barátnőjét szerette volna menyének.


A lányunk 14 hónapos, amióta elkezdett járni esik-kel, sajnos néha úgy megüti magát hogy felreped a szája vagy lehorzsolja a bőrét. Persze nem napi szinten. A gyerekorvos szerint ez teljesen normális, hamar begyógyul neki.


Tegnap hazafelé jöttünk a boltból és elesett a lányom, nem tudtam elkapni, felrepedt a szemöldöke. Kórház, nem csináltak vele semmit csak tettek rá egy sebtapaszt. Anyósom pont tegnap jött át, és teljesen kiakadt hogy én nem vigyázok rá, sőt, megverem és emiatt kék-zöld a gyerek mindig (ami azért túlzás). Azt mondta feljelent a gyámügyön.


Megteheti? Ki fognak jönni, vagy mi van ilyenkor?


2012. dec. 12. 09:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyámügy komolyan veszi anyósod szavait, biztos ki fog menni. Egyébként ezek gyermekbalesetek ami bármikor megtörténhet!
2012. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Óh, a drága anyós!:)

Ne foglalkozz vele, én ilyenkor jót szoktam mosolyogni, ráadásul az orvosnál is voltál vele ahol a gépben szerepel hogy elvitted hozzá az esések miatt.

Akinek van gyereke az tudja hogy ez sűrűn előfordul egy totyogó babánál...:)

2012. dec. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, komolyan veszik es kivizsgálják az ügyet. Mondjuk ha valóban esesbol vagy egyéb balesetből származik, azt az orvos látni fogja, igy félnivalója nincs.
2012. dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok!

Ha feljelent abba a férjed is bele fog keveredni, így valószínű hogy csak egy fenyegetésről van szó, sőt szerintem csak egy szájhős!!

A családi perpatvar venné kezdetét, aminek az anyós is meginná a levét, így szerintem az unokáját sem látná sűrűn!

2012. dec. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
91%
Ha feljelent, akkor ki fognak menni, mert ez a megfelelő eljárás. Muszáj komolyan venniük, kivizsgálniuk. De ne aggódj, azzal azért a gyámhatóság is tisztában van, hogy vannak ilyen "kedves jóakarók", meg azzal is, hogy milyen egy járni tanuló gyerek. Szóval csak nyugalom! Kimennek, megnézik, látják, hogy szó sincs bántalmazásról, csinálnak egy jegyzőkönyvet és annyi. :) Te meg majd mosolyogva mesélheted neki, hogy "képzelje mama, voltak a gyámügytől, nagyon kedvesek voltak, ittak egy kávét, megdicsérték milyen szép, ügyes kislányom van!". Anyósod meg jó esetben felrobban... :D
2012. dec. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"remek" :-(

Persze megértem, komolyan kell venniük. Megkérem a férjem hogy beszéljen vele.

Azért összeszedem az orvosi papírokat. Nem mintha hetente mennénk kórházba, de amikor komolyabbnak tűnt akkor persze mentünk.


És most akkor itthon kéne ülnünk? Mi van ha kijönnek de nem találnak itthon? Mennénk vásárolni karácsonyra még pár dolgot, ami nincs itt a sarki boltban. Meg máshova is, nem akarok egész nap itthon ülni.

2012. dec. 12. 09:43
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

2-es vagyok!

Általában szoktak küldeni egy értesítőt hogy jelenjetek meg az adott helyen, vagy éppen ők ekkor vagy akkor mennek ki látogatásra.

2012. dec. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól írja az utolsó, mindenképpen értesítenek, hogy "eljárás" van. De amúgy is, hogy gondolj bele: neked nem kell tudnod, hogy jönni fognak, vagy hogy valaki feljelentett. Csináld nyugodtan a dolgodat, intézd az ügyeidet. Ha kimennek értesítés nélkül és nem vagy otthon, akkor majd mennek máskor. De ez nem így működik. :) Tehát nyugi! Nem ülhetsz otthon arra várva, hogy ki toppan be "véletlenül".
2012. dec. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kifognak menni,tesznek egy környezet vizsgálatot meg beszélgetnek veletek a férjeddel is.Nálunk ez volt a szitu. Meg a csalédvédelmis 3-havonta kijött 10-percre minden rendben volt és 1-év mulva már nem jöttek hozzánk mert mindent rendben találtak.
2012. dec. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, kimennek, mindent rendben találnak, Te meg megszabadulsz anyóstól, mert én ilyen esetben többet nem találkoznék vele, az biztos!
2012. dec. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!