Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 éves vagyok, És 7 hónapos...

17 éves vagyok, És 7 hónapos terhes. Ha nappalira járok akkor kapok gyedet? Tényleg szigorúan veszik a gyámügyön hogy még fiatal korú vagyok, és otthon kell maradnom 18 éves koromig?

Figyelt kérdés
2009. aug. 29. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
A nappali tanulmányok ideje önmagában nem jogosít gyedre. Gyedet csak akkor kaphatsz, ha szülés időpontjában van munkaviszonyod is. Így csak gyes jár. A gyámügy pedig annyira szigorú, hogy egy nagykorú hozzátartozódnak vállalni kell a gyámságot.
2009. aug. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
szia.én is 17 évesen szültem meg a fiamat.gyámja nem volt mrt mire elintéztük volna a papirokat(3 honapra rá nagykoru lettem)már betöltöttem a 18at.anyum aláirt egy befogado nyilatkozatot még a korházba mert addig kise adták volna a kicsit,de mi párommal albérletbe laktunk oda vittük a picit.gyest fogsz kapni.bármi kérdésed van irj privire
2009. aug. 29. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat...

Mi ugy tudjuk,hogy ha a barátom nem tesz apasági nyilatkozatot akkor kapok gyedet,ha tesz akkor gyest....

Akkor ne is számitsak a gyedre?

Nincs apasági viszont a barátomnál lakom ezért szolhat a gyámügy?,Azt mondta nekünk az itteni családsegitő hogy a terhességgel nagykorú lettem....


Vissza kéne költöznöm?

2009. aug. 29. 20:15
 4/19 A kérdező kommentje:
Mármint anyukámékhoz?
2009. aug. 29. 20:16
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Akár tesz nyilatkozatot a párod, akár nem, te gyedet akkor sem kaphatsz sajnos :( csak akkor ha munkaviszonyban vagy.
2009. aug. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
A terheséggel nem lettél nagykorú, csak akkor ha házasságot kötöttél.
2009. aug. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem igazán értem,h ha a barátodnál lakhatsz,miért nem vállalja az apaságot??

A védőnők sajnos nem túl tájékozottak ezekben témákban,inkább a gyámhivatalban érdeklődj,ők teljesen biztos dolgokat fognak mondani.

2009. aug. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Mert azt mondta anyukám hogy ha apasági lesz,nem kapok gyedet.Csak ha az én nevemre kerül a baba.....késöbb elválalja,ha megkaptam a gyedet.....

Vagy rosszul tudjuk?

2009. aug. 29. 23:09
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul tudjátok, tgyás és gyed csak biztosított jogviszony után jár (munkahely) alanyi jogon az egyszeri anyasági támogatás(kb 50e). gyes(kb27e) és családi pótlék(12200), ezeket fogod kapni.

Esetleg anyukád akar otthon maradni gyeden a kicsivel? Ha igen, akkor ha neki van munkaviszonya, akkor őrá más szabályok vonatkoznak, ANYUKÁD kaphat gyedet, de TE NEM.

Anyukád biztosan jól tájékozott?

2009. aug. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztos,h gyed nem az apa létezésétől függ,hanem a biztosítási jogviszonytól.Esetleg nagyon távolról,de inkább ahhoz kapcsolódhat,h a családi pótlék egyedülállóknak több.De pár száz forintról van szó,inkább csináljátok meg az apaságit,utólag már jóval többet kell rohangálni miatta.
2009. aug. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!