Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen anyákról?

Figyelt kérdés

[link]


Ennek a blognak a tulajdonosa egy fundamentalista keresztény anyuka, aki otthon neveli a gyerekeit.

Otthon áltudományos maszlagokkal tömi a gyerekek fejét(például, hogy az evolúció nem bizonyított stb)


2012. dec. 13. 13:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

5. vagyok.


Elnézést a pontatlan fogalmazásért, de miért vagy ilyen arrogáns? Nem gondolkodhatunk mindenről egyformán. Szerintem amíg szereti a gyerekeit, és nem tanítja őket valami elvetemült gonoszságra, addig mindegy, hisz-e az evolúcióban. Legfeljebb nincs igaza.

2012. dec. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hàt beleolvastam......


Nekem màr a gyerekek nevei is furàk. Csupa biblia nèv. Nincs bajom a vallàssal, èn is mèg vagyok keresztelve, de a nevek mèg a blog első oldala szàmomra egyèrtelmű elvakultsàgot tükröz, ami az èn vilàgszemlèletemmel abszolùt nem fèr össze.

Nem vitatom hogy jò anya ès a legjobbat akarja a gyerekeinek, csak az a baj, hogy a gyerekek nem sokra fognak menni ezzel az elvakult nevelèssel felnőtt korukban, hacsak nem egy kolostonak szànjàk őket.

Mindenhol falakba fognak ütközni, amiket nem fognak tudni lerombolni maguk körül

2012. dec. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Bocsi idő előtt elküldtem. Szòval ez nekem egyenlő egy agymosàssal. Ilyent szektàk szoktak csinàlni.

Ès egyàltalàn nem vagyok biztos Benne, hogy ez jò a gyerekeknek. Most lehet, de kèsőbb......

Egyfèle vilàgot fognak megismerni, amivel nem fognak tudni boldogulni.

2012. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim válasza:
VAGÁÁÁNY! Bárcsak elcserélhetném vele az életemet. No de nem baj, majd újévkor ez lesz a kívánságom!!
2012. dec. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Azt írtam korábban, hogy semmi baj vele, de jobban beleásva magamat az írásaiba, azt kell mondjam, hogy ez már nekem sem tetszik. Keresztény anyuka vagyok én is, a gyerekeimet is ebben a szellemben nevelem, de olyat írni, hogy a kisgyereknek nincsen szüksége barátokra, mert a Biblia is kevés baráti kapcsolatról számol be, vagy hogy a feleség tanulja meg megalázni magát a férje előtt, hát nem tudom...

Az mindenképp becsülendő benne, hogy szilárdan kitart az elvei mellett, és hogy hihetetlen energiát fektet a gyerekei nevelésébe, de egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ezt mindannyian meg fogják neki köszönni felnőtt korukban.

2012. dec. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Fú, nekem ez a nő nagyon elvakultnak és csőlátásúnak tűnik (azért írom le, mert a kérdésben is benne van, hogy mi a véleményünk az ilyen anyákról). Az evolúciót egy tankönyv sem kezeli tényként. Az azt alátámasztó bizonyítékok vannak leírva feketén fehéren, de sosem tanulták, tanították ezt úgy, hogy ez így van. Mikor én jártam iskolába, akkor ugyanúgy tanultam az evolúcióról, mint lehetséges opcióról illetőleg jártam hittanra is, bérmálkoztam is. A kettő együtt nem zavarta egymást, az egyik tudomány, a másik hit. De ez a nő iszonyat elvakultan neveli a gyerekeit is. Az otthon tanításról is megvan a véleményem, nem véletlenül van majdnem minden tantárgyra külön tanár és nem véletlenül tanulnak főiskolán/egyetem. Nem világos, hogy ezek a gyerek otthon tanulással hogy fognak bármiféle érettségi vizsgát tenni, ne adj Isten egyetemre menni. Annak ellenére, hogy papíron én is katolikus vagyok, szabad szelleműként nevelem a lányom, abban hisz, amiben akar és nem erőszakolom rá a saját hitem. Ez a nő viszont képes megfosztani a gyerekeit a szocializációtól, attól, hogy többféleképpen is lássák a világot, az igazi tanulástól. De ez az én véleményem, senkivel nem szeretnék vitatkozni, csak a kérdésre válaszoltam. Más véleményét tiszteletben tartom, remélem fordítva is így lesz :)
2012. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!