Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti vállalnátok úgy második...

Ti vállalnátok úgy második gyermeket, hogy az anyóséknál laktok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 17. 13:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én speciel már az elsőt sem vállaltam anyóséknál... de te tudod, milyen a kapcsolatotok, mennyi kompromisszum fér bele az életedbe stb, mi ezt innen nem ítélhetjük meg.
2012. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

attól függ milyen ott a helyzet, hogy jöttök ki vele?

átmenetileg lesztek ott?

2012. dec. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

És nem csak azért, hanem még sok más oka is van, de ha csak az az egy lenne, akkor sem.

Túl sokan lennénk, annyi hely azért más nincs, illetve azért törekszünk arra, hogy minél előbb külön tudjunk menni, ebben jelenleg az anyagiak gátolnak és inkább arra gyűjtögetnék és nem második babát vállalnék, mert úgy a kettő nem lenne kivitelezhető.

2012. dec. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kérdésem csupán elméleti...
2012. dec. 17. 13:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok mindentől függ. Ha lenne elég hely (esetleg külön szint) és jóban lennénk, akkor igen.

Egyébként a saját anyósommal gyerek nélkül sem laknék egy fedél alatt...

2012. dec. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, ha az én anyósomékat nézem vagy apámékat...


Tuti, hogy nem. Kijövök velük, a szüleimmel főleg, de ... NEM! Nem tudnék velük lakni, nem tudnék velük élni hosszabb távon.

Főleg nem úgy, hogy gyereket is szülök oda.

Inkább eljöttünk albérletbe 3 éve (1,5 éves a lányunk).

Most költözünk januárba saját lakásba.Na, oda jöhet a 2. gyerek.

De ha albiba laknánk, akkor 100, hogy nem vállalnék 2. gyereket!

2012. dec. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Soha nem költöznék az Anyóshoz.
2012. dec. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én vagyok az egyetlen kivétel. :)

A fiam nem ide született (már 3 éves), de úgy alakult, hogy ide kellett költöznünk (10 hónapos korában), és még nagyon-nagyon sokáig nem tudunk innen elköltözni (ha csak nem örökölök, de azt ugye senki se kívánhatja, én sem teszem). Albérletet sem tudnánk fizetni (felénk nagyon drága, az egyikünk fizetése minimum rámenne).

Jövőre kezdünk bele az újabb babaprojektbe. A fiúnknak külön szobája van, nekünk is egy nagy szobánk van. Külön háztartást vezetünk anyósommal, ebből sincs konfliktus, hogy ki mit mikor főz (külön hűtőnk is van), külön mosunk.

2012. dec. 17. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem szülnék úgy babát, ha anyósékkal élnénk, DE ha más megoldás nincs, ha nincs lehetőségem elköltözni, ha benne vagyunk a korban és nincs már mire várni, akkor bevállalnám.

Ha vágynánk a babára, akkor nem tartana vissza az, hogy a szülőknél élünk (ha minden más körülmény normális érzelmileg, anyagilag stb.).

Amúgy elméletben nehéz egy ilyen kérdést megválaszolni, mert a gyakorlat sokszor felülírja az elméletemet. :)

2012. dec. 17. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeeeeeeem! :DDD
2012. dec. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!