Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti, mernétek így gyermeket...

Ti, mernétek így gyermeket vállalni? Anyagiakra gondolok valamint, hogy érzelmileg, hogyan dolgoztátok fel?

Figyelt kérdés

A férjem 28 éves, én 26. Most lesz 6 éve, hogy együtt vagyunk. Nagyon szeretnénk már babát :) Az ő havi kereste 120 ezer (túlórával együtt), 5 ezer bözsi utalvány, 10 ezer benzin támogatás. Nekem nincs bevételem :( 5.hónapja (ekkor rúgtak ki leépítés miatt), azóta nem sikerül munkát találnom. Falunk lakunk, sajnos itt a környéken munkát találni katasztrófa, de szerencsés vagyok annyiban, hogy napszámot olykor-olykor el tudok vállalni (sajnos ez tényleg olyan, hogy ősszel szüretelni, máskor vad pucolás, kapálás, gyümölcs szedés stb.) ez tudom, hogy nem egy biztos jövedelem :( Segélyét nem igényeltem, vagy bármi támogatást, egyszerűen képtelen vagyok erre.

Kertes házban lakunk, a nagymamámmal, aki sokat segít az anyagiakban (rezsibe segít felesen). Minden pénzünket, eddig a házba öltük, már tényleg még a wc :) ülőke is vadiúj. Megtakarításunk egyáltalán nincs már semmi. "Sajnos" az utolsók is elmentek az esküvőnkre (7hónapja volt) , persze akkor ki tudta, hogy nem lesz munkám :(

Most, úgymond a férjem keresetéből élünk, és ha épp van valami kis munkám (most a téli időszakban semmi sincs :( )

akkor az a kis plusz van még.

Nem dohányzunk, nem bulizunk,iszunk stb. Ruhákra ha muszáj akkor költünk. Semmit sem veszünk, fodrász, mozi, étterem sosem megyünk, nyaralni egyszer sem voltunk. Hogy miből tegyünk félre, már mint, hogy valamit ezekből lemondunk és abból lenne megtakarításunk azt nem tudjuk megtenni, mert nincs. Hó végén, már várjuk a fizetést, mert semmi sem marad. Adósság, 25 ezer, amit még egy évig kell törlesztenünk. Rezsi (villany, gáz, víz, tv, net, teló amit 3 havonta töltünk fel stb.) 25 ezer a másik fele kb.), a TB-m 6ezer picit több,a maradék kaja (ezt mi vesszük, ebbe a nagyikám nem ad bele) amire elmegy mindenünk nah és a benzin (20ezer plusz a támogatás kb. havonta), ami muszáj, mert a Kedvesem nem tudna munkába járni de egyébként csavarogni, utazgatni nem járunk. Minden túlórát elvállal, szinte csak vasárnap van itthon vagy még akkor sem.

Nagyon szeretnék már egy picurkát :) már napi szinten sírunk a párommal, mivel így állunk anyagilag, és tudjuk hogy nem lehet. Nem telne pl. orvosra vagy egyáltalán bár mire is, egy cumis üvegre...Babásan meg kapálni, nem hiszem hogy leány álom, szal akkor még az a pici is kiesik. Havi max 5ezret ha félre tudunk tenni, vagy annyit sem. Első babánk lenne ha lenne :( Mernétek vállalni így gyermeket? Ti, hogy birkóztok meg érzelmileg ilyen problémákkal, hogy minden vágyatok egy pici, de nem lehet? :(



2012. dec. 19. 18:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%
Járj utána, GYED-re, GYES-re jogosult vagy-e. A családi pótlék mindenképpen jár, és az adókedvezmény is. Amíg kicsi, nem kerül olyan sokba a baba. Ruhákat lehet kapni ismerősöktől, enni nem eszik sokat. Én igenis elfogadnám a segélyt. Lehet hogy költöznötök kellene más országrészbe, vagy más országba.
2012. dec. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Most semmikepp ne probalkozzatok telen, mert nincs munkad. En azt mondom neked, van remeny, ne add fel, a cel lebegjen elotted, es a babara vagyas hatalmas cel, az ember erore kap az ilyen celok elereseert. Mar is latok egy valamit, amibol lehetne valami:D Ott a hitel, nagyon jol hangzik, hogy mar csak egy evig kell torleszteni. Ha egy ev mulva az kiesik, mar is 25 ezerrel tobb jon be:D Az pedig nem semmi, az mar nagyon jo. Vard meg a tavaszt, elindulnak az idenymunkak, de termeszetesen kozben keress, most is telen, melot, folyamatosat. Jarj el minden boltba, etterembe, pizzazoba, kerdezd meg, arufeltolto kell e, mosogatolany, takaritono..kerdezd meg az idos szomszedot, egy kis penzert elvallalod, hogy takaritasz nala, kerdezd meg a masik szomszedot, nem e kell a kisgyerekre vigyazni delutanonkent. Valaki ugy szerzett plusz penzt, hogy otthon sutogetett pogacsat, perecet, ilyesmiket es szuk korben eladogatta. Talan ha kiatartoan keresel, talan pont jo helyen leszel jo idopontban, es kapsz egy munkat...ha megvan, dolgozz par honapot, ha nyaron talalalod, akkor dolgozz egeszen telig, vagy ameddig a hitel le nem jar. Aztan el lehet kezdeni probalkozni. Remelem valami otletet tudtam adni.
2012. dec. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Èn nem mernèm bevàllalni. Egy gyerek azèrt jàr rengeteg kiadàssal mèg ùjszülöttkènt, csecsemőkènt is. Pelus, popsitörlő, krèm, ha nem tudod szoptatni a tàpszer kisebb vagyon, ha beteg, a gyògyszerek iszonyù dràgàk, egy pici megfàzàssal is itt hagyhatsz min 5 ezret a gyògyszertàrban. Ès most csak a legfontosabbakat emlìtettem.


Èn előbb valami munkàt talàlnèk, tudom, hogy vidèken ez nem egyszerű, de akkor is Azon lennèk, hogy minèl előbb legyen munka, hogy mondjuk ne csak gyesre legyèl jogosult. Fiatalok vagytok mèg mindketten, nem kèstetek le semmiről. Èn a helyedben mèg vàrnèk.

2012. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%

Szia.

nagyon nehéz helyzetben vagytok.

ismerős a helyzet,mi is hasonlóan,egyik napról a másikra élünk,bár nekem van munkám,de van egy gyerekem is előzö kapcsolatból,akit a volt párom nevel,így mi is szeretnénk egy közös babát vmikor majd.

a kettönk keresete kb.200 ezer havonta,ebböl télen csak a rezsi min.50ezer.emellett hitelünk van,havi 70 ezer.marad durván 80ezer,amiből élni kell,ill. a gyerekre költünk,hozzuk-visszük,amikor láthatás van.

ilyenformán nekünk is esélytelennek tűnik a közös bébi vállalása. :(

mi azt tervezzük,hogy kimegyünk dolgozni külföldre egy időre,addig,amíg sikerül egy kis pénzt összegyűjteni,és akkor bele merünk majd vágni a baba projectbe.

2012. dec. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Gondold át!

Mire megszületne, lejárna a 25.000 tarozás, annyival több maradna havonta!

Ha megszületik a baba, megkapod az egyszeri anyaságit, ami kb. 60.000 ft. Abból használtan meg tudsz venni a babának mindent! 10.000 kiságy, 5.000 pelenkázó komód, 20.000 babakocsi, 25.000-ért kád, lázmérő, ruhák, plédek, cumisüveg... ami még kell!

Ha meszületik a baba, a családi A családi pótlék, + a gyes ami jár neked, az kb. 38.000ft/ hó!

Abból a pelenka, pospsitörlő havi 10.000ft.

Ha szopizik akkor jó vagy az ingyen van, ha nem, a tápszer havi 10.000.

Havi 5000-ért ha veszel ruhát, az 3 havonta kell, ahogy nő a baba, a teszeszen komplett ruhacsomagot kapsz, ami használt, de szép!

Ha szoptatod havi 15.000-be kerül a gyerek, ha nem, akkor havi 25.000.

Még így is félre tudsz tenni havi 13.000, ami ott van, ha beteg lenne a pici, megfázna kellene gyógyszer, ez az...


Szóval én bátran bevállalnám a helyedben!

Ez 3 éves koráig így lenne! Közben ha vennél egy varró gépet, megtanulnál varni, tudnál nadrágot felhajtani, ezt azt megvarni a faluba ennek annak, vagy varnál hálózsákot, pizsamát ezt azt eladnád a neten...


Utánna már csak a családi pótlék jár a gyerek után, ami havi kb. 12.000ft. Ebből bőven meg van a gyerek ruhája ez az ami kell! Ha oviba jár, az havi 8.000 ft kb nálunk, még akkor is marad 4.000 ruhára.


Ha okosan osztod be, akkor ki tudtok jönni, sőt míg a gyes jár, félre is tudnál tenni!!!!

2012. dec. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
Nagyon durva, de én is bevállalnám. Arra alapozva, hogy lejár a hitel, és a kaja költségeit visszaszorítanám azzal, hogy megtermelem a kertben.
2012. dec. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Hűűűű :) Nagyon megoszlanak a vélemények :)

Köszönöm, hogy ennyien írtatok :)

Munkát természetesen keresek! Legfőképp az anyagiak miatt, nah meg ez az unalom, el sem tudtam képzelni, hogy ennyire sivár az élet ha az ember munka nélkül él :/ Fújj, de rettenetesen utálom!!! Mindent és mindenkit felkeresek amit csak lehet, tényleg jó így belegondolni, és erőt meríteni, hogy a baba a "cél". Így még nem is gondoltam bele. Viszont külföldre nem mennék semmi kép. Sajnos ahhoz is pénz kell, ami ugye ha lenne nem jelentene problémát a pici sem. Itt van, a házunk, a férjem munkája és a mamikám, aki kicsi korom óta nevel, nem fiatal már, nem tudnám magára hagyni, nagyon fontos Nekem :) (Jó persze sokan, biztos ezt nem értik meg, de néha van fontosabba a pénznél is.)

Őszinte legyek, mindenkinek igaza van valamiben :) Kaptam egy nagyon kedves levelet is, amit külön köszönök, nagyon megható volt az illető története :)

Varrni szoktam és elvileg jól is sütők :D ezek megfontolandók! Nagyon szépen köszönöm az ötleteket :) Míg nincs jobb, ez is egy kis kiutat jelent most számomra :) A kertünk igazi kincs tényleg :D ott terelünk meg mindent amit csak tudunk ez tényleg jó spórolásnak, szerencsések vagyunk mert, borzasztó hatalmas :) Segélyt, még a céljaim érdekében sem szeretnék kérni, ilyen vagyok ezen nem tudok változtatni. Van házunk, igaz kicsit szegényen de boldogan élünk, olyan borzasztó helyzetben, hogy ne teljen egy szelet kenyérre se (szerencsére) nem vagyunk, majd ha eljön ez az idő akkor esetleg az lesz.


18:32-as, szomorú ami Veletek is történik :( Kitartást és sok sok szerencsét kívánok Nektek :) Remélem, a legjobb irányba terelődik az életetek :)


18:26-as, igen fiatalok vagyunk :) Mi is gondoltunk erre, de a férjem, pl már boldog-boldogtalan babáját :D dögönyözné. Nem tehet Róla, ő ilyen, nagyon szeretné a picit. És a szívem szakad meg sokszor, amikor beszélünk, erről, mi legyen, és könnyes a szeme. Nem igazán nézi már, hogy mi lesz, ha nem telik erre meg arra, ő inkább a jelenben él :) Nem könnyű, egy vágyat vagy is érzést valakiből olyan könnyen "kiölni", tudom mert én is így érzek, csak azzal is tisztában vagyok, hogy nem mindegy milyen "élet minőségben" :)


18:41 Köszönöm a Te válaszodat is, jó így számokban látni a kiadásokat :) Elég költséges egy picur, de nem olyan borzasztó kiadás, mint ahogy gondoltam :) A családban, nincsennek gyerkőcök így, sajnos örökölni, vagy kölcsön kérni senkitől :) a picur lenne az első unoka a férjem családjának :)


Sokszor elolvasom a hozzá szólásotokat :) És egy kicsit tényleg várni kell a picivel :) Ha nem is egy jó és biztos munkára (mert ugye volt,nem a világ legjobb melója, de volt. Nem mertünk babát vállalni el ne veszítsem az állásom :/, ilyen hibába soha többé nem esek!) De míg nem jön jobb, akkor legalább egy picit össze tudunk gyűjteni a fent említett dolgokkal :) Az úgy se menne el, már mint az én kerestem még, ha kevés is (ha van olykor), ha így is tudjuk mellőzni, miért költenénk el. De tökéletesen igazatok van, hogy egy kis plusz kell :)

2012. dec. 19. 20:31
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen lebeszélnélek róla. A gyerekre gondoljatok, hogy milyen élete lenne így. Magatokat sem tudjátok ellátni nem hoyg egy gyereket.
2012. dec. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3. vagyok.


Ha ő lesz az első baba akkor plàne vàrjatok. Mindent nektek kell megvenni, ès ha hasznàltan veszitek is a babacuccokat, akkor is iszonyat összegre rùg a vège. Gondoljatok arra, hogy milyen èlete lenne. Ha van lehetősèg jobb èletet biztosìtani neki, màrpedig van, ugye ha talàlsz munkàt, akkor ne fosszàtok mèg tőle. Ès hidd el rohadt nehèz dolog, mikor egy gyerekkel fillèrezni kell, ès hònapjàban vègèn Azon imàtdozol, hogy istenem csak most ne legyen beteg, mert nincs Annyi pènzed, hogy gyògyszert vettèk neki.

Sajnos tudom milyen, èn is àtèltem, volt pàr Kemèny hònapunk, mikor a fèrjem munkahelye egyik napròl a màsikra csődöt jelentett. Szerencsère helyre àllt a rend, de rèmes időszak volt, ès ha ìgy kellett volna fillèrezni baba előtt nem vàllaltam volna be.

Sajnos az èlet kiszàmìthatatlan, ès ha lehet egy kisgyerek ezt mèg csak tovàbb bonyolìtja. Rengeteg plusz költsèget tudnàm ròni az emberre vàratlanul.

2012. dec. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szia! Mennyire biztos a párod munkahelye, lehet rá alapozni hosszú távon?

Munkaügyi központhoz miért nem jelentkeztél be? Nem kéne a TB-t fizetni, járj utána, polgármesteri hivatalban, vagy bárhol, az már 6 ezer lenne havonta!

Rokonoktól nem számíthattok kölcsönkapott babadolgokra? Ha nem, nézelődj, netes oldalakon (jofogás és társai), már 200 Ft-tól vannak babaruhák.

A kert nagy segítség, ott elég sok mindent meg lehet termelni.

Baba születése után van anyasági támogatás, családi pótlék, Gyes ami mindenkinek jár. Ha szeretnétek, meg lehet oldani. És 1 év múlva megmarad a havi 25 ezer is (ami nagyjából fedezi a költségeket 1 gyereknél)


Leírom a mi történetünket: dolgoztam 4 évig, majd megszűnt a cég, találtam másik munkát, ahol alkalmi kiskönnyvvel dolgoztam, megvolt az esküvő, gondoltuk próbálkozhatunk, ki tudja mikorra jön össze a baba. Hát összejött elsőre, ráadásul ikrek :) Anyósomnál laktunk, különálló lakrészben, csak a konyha volt közös, a szobában 1 gyerekkel még elfértünk volna, de 2-vel már nem. Mikor kiderült hogy terhes vagyok, elküldtek próbaidő alatt. Fogadott orvosom volt, kórházi rendelésére mentem, rám bízta mennyi pénzt adok. Apránként megvettünk mindent, igaz használtan, de jó állapotban, a fejvédőket én varrtam, lepedőt én csináltam (1 nagyot kettévágtunk) és hasonló spórolós praktikák.

Megszülettek a kisfiaim, 3 hónapos korukig elfértek 1 kiságyban, majd elköltöztünk albérletbe. Hozzáteszem, 1 hónaposak voltak, amikor lecseréltük az autót (alkalmi vétel volt, nem terveztük) 3 évig albérletben voltunk, én főztem, spóroltunk, mikor sikerült kertes házat vennünk. Nagy álmunk teljesült ezzel, már rég lemondtunk róla. Igaz, 47 ezer a hitel, de legalább nem az albérletet fizetjük. Férjem 140 körül keres + én kapom a duplán a Gyest és a családit, így 220 körül van a bevételünk. Bár most a házra költöttünk sokat, de megvagyunk. És nekünk minden duplán kellett. 25 évesen szültem, és nem bántam meg. Bár most érzem az ikrek "hátrányát" : mennék dolgozni, de nem kellek sehova, amikor megtudják hogy 2 gyerek van :( DE nem adom fel, találni fogok munkát

Nem ráakarlak beszélni a babára, nektek kell megtervezni, kiszámolni, de nem lehetelen feladat, ha van 1 biztos munkahely, amire építhettek.

2012. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!