Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cici helyett egyedül elalvás?...

Cici helyett egyedül elalvás? Zsákutca?

Figyelt kérdés

Majdnem 7 hónapos kislányom cicin alszik el. Nem azt mondom, hogy terhessé kezd válni, csak már ilyesztőnek tűnik a jövő, hogy mi lesz akár néhány hónap múlva. Tegnap este határoztam el, hogy kell valamit csinálni. Másfél óra altatgatás után bírtam csak letenni. Ebből fél óra volt a rendes evés, picit alvás-cici, a többi a cumikázás (jó, most jön a foga, de ez akkor is túlzás). Gondoltam, nem az esti altatásnál próbálkozom új módszerrel, inkább már most ebéd után. Fél 12-től fél kettőig bírtuk. Nálunk a felveszem-leteszem módszer nem jó, mivel az ágyba rakva ő nem sír, hanem csak méltatlankodik, dobálódik, vergődik, szenved, morog. Gondoltam megpróbálom úgy, hogy ott vagyok vele, nem nagyon szólok hozzá, és hátha így sikerül. 2 óra után már láttam, hogy teljesen készen van, de csak nem tette le a fejét. Akkor kivettem, 2 perc cici, (addigra már szomjas is volt), elaludt, és kész.

Jó ez az irány? Vagy fölösleges, ha a végén úgyis kiveszem? Hasonló problémákkal?


2009. aug. 23. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
38%

Igen ez nagy probléma azoknál akik rászoktaták a kicsit így az elalvásra.

Az a probléma, hogy a gyereknek rituálék kellenek a nyugodt elalváshoz. Olyanok, amelyek naponta ismétlődnek és rávezetik, hogy most jön az alvás. Tudják mi következik, nyugodtan alszanak el.

Ha az elejétől kezdve ez a berakom a kiságyba, megsimogatom, kimegyek, akkor ezt szokja meg.

Nálad meg kell tanítani neki egy másik rituálét. Ez sajnos a legtöbbször nem megy lassú átállítással (felveszem-leteszem) mert a gyerek nem érti, hogy mit akarsz tőle, hanem csak drasztikusan, "mától így van" módszerrel.

És azt ki kell bírni.

Próbálkozz még egyszer-kétszer a szelídebb módszerrel, ha nem megy, akkor jön a drasztikus.

(Sajnos ezek azok a dolgok amiket előre gondolva kéne bevezetni a gyereknél, hiszen a későbbi váltás sokkal nagyobb feladat, mint az elején a szoktatás lenne.)

2009. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nos, igen, anno mi is így kezdtük, csak aztán hallani sem akart a tápszer kiegészítésről. A tejem pedig kevés volt. Akkor kezdődött ez az esti véget nem érő altatás, hiszen nem tudott jól lakni.

Mióta hozzátáplálunk már jobb a helyzet, de igen, ahogy írtad, megmaradt a rossz beidegződés. Sajnos vannak olyan helyzetek, hogy hiába vannak elveid, lehúzhatod a WC-n, ha éppen nem olyanok a körülmények....

De most elhatároztam, hogy muszáj változtatni!! Hogy értetted az enyhébb, és drasztikusabb módszert?

2009. aug. 23. 14:06
 3/8 anonim ***** válasza:
72%

Az én gyerekeim kb 2 éves korukig szopival aludtak el.Akkor váltottunk arra,h melléjük feküdtem,hozzám bújtak amíg elaludtak,aztán arra,h a mese után kijövök.Sose volt hiszti,órákig tartó sírás,zökkenőmentesen jutottunk idáig.Tehát nem kell félni attól,h ha 7 hónaposan így alszik el,akkor erről sosem fog leszokni.

Persze az általam leírt módszer függ attól,meddig akarod szoptatni,ill,h te mit érzel jónak.Nekem nem volt fárasztó,nehéz,vagy egyéb okokból megvalósíthatatlan.

És zárójelben teszem hozzá,sosem csináltunk az alvásból hatalmi harcot-mutasd meg ki a főnök,meg kell tanulnia aludni és hasonlók-,mert az anyjuk vagyok,nem a főnökük.Talán ezért nem volt gond,pedig 4 gyerekem van,ebből ketten ikrek.

2009. aug. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

én első


Az enyhe a felveszem-leteszem. Bemegyek megsimogatom, beszélek hozzá, kijövök. Azért ezzel még próbálkozzatok.

Ha nem megy akkor jön a lerakom, bekucorodok az ágyba és bőgök miközben hallgatom a baba sírását. Azért ez általában 2-5 nap alatt használ, de azt ki kell bírni.

Lehet könnyíteni azzal, hogy pl. egy zenéhez szoktatod a cicin elalvás közben, aztán ezzel a zenével rakod be az ágyba. Lehet takarót, textil pelenkát tartani a tested és a baba között szopizás közben, aztán ezzel lerakni aludni. Meg lehet próbálni a cumit....stb.

2009. aug. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem nagyon nagyon nem jól csinálod!!! Ezzel csak rontasz a helyzeten!!

Ha 2-3 óra hiszti után nekiadod a cicid, még tovább fog majd hisztizni.

Ha eldöntötted-és márpedig még nem tetted-hogy nem adsz neki cicit elalváshoz, akkor ne adj neki 5 óra sírás után sem!!

Javaslom, tanítsd meg egyedül elaludni a kicsit, és meg fog szűnni minden problémád! Nálunk zökkenőmentes volt ezzel a ciciről leszokás is!

Nekem az "Aludj jól, gyermekem" könyv segített.Olvasd el, és kövesd az ott leírtakat!!

2009. aug. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Most lehet, hogy én írtam hülyén! Nem a ciciről akarom leszoktatni, de valahogy szeretném szétválasztani az evést, utána egy pici cicikézést, illetve a cumizást. Sem az ujját nem szopja, sem a cumit nem fogadja el, helyette van a cici. Természetesen szeretném addig szoptatni, amíg csak ő akarja, de fölösleges körök nélkül!

Köszönöm a válaszokat egyébként, nem tudom megint ki pontozgat lefele:-(

2009. aug. 23. 17:46
 7/8 A kérdező kommentje:
Szívesen fogadok minden okosságot, ötletet, jó tanácsot!!
2009. aug. 23. 17:46
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:

"Ha az elejétől kezdve ez a berakom a kiságyba, megsimogatom, kimegyek, akkor ezt szokja meg."

Köszönjük Emese. Ha ez ennyire egyszerű lenne miért szenvednek annyian az altatással?

2016. dec. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!