Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennétek vagy maradnátok?

Mennétek vagy maradnátok?

Figyelt kérdés
Barátnőm sírva jött hozzánk. Van egy 7 éves kislánya, 2 éve van neki egy kapcsolata, jól megvannak, össze is költöznek nemsokára. A kislány szereti az anyja új párját, mert az apja elhagyta őket nem foglalkozik vele. A kislány karácsonyra azt kérte volna, hogy az új párja ha nem is veszi a nevére, legalább had szólíthassa apának. A férfi kiborult, barátnőm szavait idézem, mit mondott a párja a kislánynak: mit képzelsz, téged csak anyád után lízingeltelek! Elfogadtalak,itt élhetsz, de legyen elég ennyi. Anya és lánya együtt sírtak a férfi beszólásán. Jogos volt ez a férfitól vagy tényleg bunkó volt? Nagyon gondolkozik rajta az anya, hogy nincs értelme az összeköltözésnek, hiszen a lányát kívülállóként fogadja el a párja és nem szeretné, ha a kislánya lelke sérülne. Eddig ezt az arcát nem mutatta a párja. Megalázottnak érzik magukat és kiszolgáltatottnak. Ti mit tennétek? Mennétek vagy maradnátok? Egyeltalán el lehet ezt felejteni, vagy örökre benne marad a tüske ha ki is békülnek?
2012. dec. 22. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Ezek után tudnám, hogy a pali nem tekinti gyermekének a kislányt, nem szereti sajátjaként, de ezt nem is várhatom el tőle, hisz nem az apja! Most nyíltan tudtunkra adta! Durva volt, ahogy megmondta...

Igazából annyi minden van, elhagynám, de hová mennék, miből élnék....

2012. dec. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%
Nem költöznék vele össze, és a kapcsolatot is megszakítanám a férfival.
2012. dec. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
Képtelen lennék ezek után a kapcsolatot tartani.A bárátnőd már édesanya, így a gyerek érdekeit kell néznie. Még ha néha fáj is...
2012. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
80%
Nos, ezt előbb a két felnőttnek kellett volna megbeszélni, nem a gyerek elott. Sok olyan ember van, aki amellett, hogy szereti a másik gyermekét, ilyen felelősséget nem akar vállalni érte. Ez nem azt jelenti, hogy nem tenne meg érte mindent, es nem vállal részt mindenben. En nő vagyok, azt gondolom hogy ha a páromnak lenne gyereke, biztosan szeretnem es elfogadnam, de nem akarnám, hogy anyának szólítson, hacsak nem nagyon korai gyermekkorától -nehány hónapra gondolok- lenne velem es a másik szulo egyáltalán nem lenne jelen az életében. 2 eves kapcsolat egyebkent sem valami hosszú, ennyi idő elteltével nem kellene apának szólítani.... Mindennek ellenére valóban durva beszólás volt. Menni nem mennek, hanem kettesben megbeszélem vele ezt a dolgot. Ugy gondolom egyebkent, hogy ilyen esetben nem kell, hogy szeressék egymást, de a kolcsonos tisztelet elengedhetetlen. Mondom ezt ugy, hogy nekem magamnak is van egy gyermekem es együtt elek valakivel.
2012. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igazából megerősítést várt tőlem is, hogy jól teszi, ha szakítanak. Még külön élnek, ez is furcsa volt számomra, hogy 2 év után sem költöztek össze. Nagyon félt, hogy mit fognak szólni mások, hiába mondtam, hogy itt a kislányát is figyelembe kell venni, nem azzal foglalkozni mások mit mondanak. Ő is teljesen kiábrándult, de a kislány is nagyon megszerette, ezért gondolkozott, hogy talán mégsem szakít vele. De ezek szerint jól teszi, én sem tudnék tovább ilyen emberrel megmaradni, ráadásul a kislánya is tudja mostmár, hogy ő hiába szeretné, ha a férfi soha nem fogja elfogadni. Szegény kicsi lány, nem ezt érdemelte:-(
2012. dec. 22. 11:05
 6/16 A kérdező kommentje:
most olvasom az utolsó választ: a kislány hirtelen mondta ezt a kérést. Mint egy kisgyerek,őszintén megkérdezte. Az anyja is tudja, hogy szereti a párját, de erre a durva beszólásra nem gondolt volna. Nem tudta az anya, hogy "csak" "lízingelni" vitte oda a kislányt, ő azt hitte vele együtt fogadta el a párja. Nagyon sok párt ismerek, akik nevelnek nem vér szerinti gyereket, de soha ilyen durvaság nem jött ki a szájukon.
2012. dec. 22. 11:09
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Gondolom azért volt ilyen posztó, mert meglepődött. Ilyet azért nem szokás hopp hopp kérni, ha nincs előzmény, hiszen nem elnek együtt.
2012. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nagyon tapló dolog volt,mert oké,hogy nem a sajátja,de mondhatta volna,azt,hogy neked van egy apukád még ha nem is találkoztok,maradjunk inkább a Józsinál(ez csak egy példa).Ezek után nem költöznék össze vele,mert oké elfogadta a gyereket,de akkor ne beszéljen vele így,ha elfogadta elfogadta,gondoskodik róla,és valamennyire elvileg megszereti ha ez nem történik meg akkor az összeköltözés csak rontana a helyzeten.
2012. dec. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
8-asnak: én is pont így gondolom. Ez lett volna a normális válasz. Egy 7 éves gyerek azért még nem tudja annyira felmérni a helyzetet, hogy illik-e ilyet kérni vagy sem. Neki nagyon hiányzik egy "apuka", a vér szerinti apja 7 év alatt egyszer sem látogatta meg, nem köszöntötte fel szülinapján, nem játszott vele, nem mondta, hogy kislányom..véletlen találkoztak már, tudja ki az apja, mégsincs neki. Persze, hogy ragaszkodna ő is! :-( akár saját magát is okolhatja, amiért ez a gané ilyet mondott neki.. remélem hallgat ránk az anyuka, és nem megy hozzá vissza.
2012. dec. 22. 11:25
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Az érzése az jogos de a tálalás az roppant paraszt-....

Úgy érzem mint az 50% körülire lepontozott válaszadó hogy attól még hogy a párjának a gyereke nem kell "örökbefogadni" és van olyan akinek nincs érzéke a gyerekekhez, nem indul el benne semmi apai érzés attól mert ott van a kislány. Attól még kedvelheti szeretheti anyukát nagyon, ez az érzés viszont nem kierőszakolható ( az apai). Azon persze el lehet gondolkozni hogy akarnék e olyan párt aki engem szeret de a gyerekemet meg nem...Én inkább lennék egyedül mint hogy ezt válasszam.

Viszont ez a stílus ez a kirohanás ez semmiképpen nem elfelejthető és ezt még követheti más is szerintem...

Akármennyire "sokkolta" ez a kérés a pasit, felnőtt ember és el kellett volna simítania a dolgot egy ennyivel hogy majd ezt megbeszéljük vagy stb. és utána anyukával megbeszélni külön semmiképp se a gyerek előtt...

Bennem örökre tüske maradna a stílusa miatt.

2012. dec. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!