Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor, mennyi idos korban es...

Mikor, mennyi idos korban es hogyan tudassuk a gyerekekkel, hogy nem a jezuska hozza az ajandekokat? Nalatok hogyan volt ez es hogyan fogadtak a gyerekek, hogyan csinalnatok, ha megegyszer lehetne?

Figyelt kérdés
A legkisebb 9 eves, eddig ugy tudja, hogy mi is veszunk ajandekot tartalekba, esha neki nem hoz a jezuska, akkor majd elovesszuk azt.
2012. dec. 23. 14:57
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem ez nem olyan téma, amihez le kell ültetni a gyereket, és "nagybeszélgetést" kell tartani róla. Egyszerűen csak már ne legyen olyan nagy dolog, hagyd, hogy rájöjjön, az ilyen idős gyerekek szerintem már úgyis sejtik, mert a suliban úgyis ezt beszéli a többi gyerek, legfeljebb akar benne hinni. Szerintem ne csinálj nagy ügyet, csak hagyjad hogy észrevegye pl a csomagolópapírt, vagy együtt menjetek el a nagymamának, vagy valakinek ajándékot venni.
2012. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem.Én 40 éves vagyok,de így direktbe soha nem beszéltük meg a szüleimmel...én sem a gyerekekkel.A legnagyobb 21 éves lesz,de nála se került soha úgy külön szóba.A középső 4.5 éves,így nála sem téma még.A pici 3 hónapos lesz,ő még azt se tudja,hogy mi is ez az egész...
2012. dec. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
4%
Eleve. Úgy értem, öt hónapos a fiam, és nem tervezem a keresztrefeszített véres csuklós bácsi ajándékot ad mesét leadni, és akkor nem lesz ilyen problémám. Se mikulás, se nyuszi. Soha nem hazudnék a gyerekemnek.
2012. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem se kell ezt megbeszélni :)

tessék csak csinálni amíg benne vannak a játékban :)

nem akarom összetörni a lelkedet, de egy 9 éves, kizárt, hogy nincs tisztában ezzel az egésszel, biztosan ő is tudja, csak jól esik még neki ez a mese, így belemegy :)

hagyjátok csak így ahogy van, majd egyszer fogja mondani, hogy anya, most már elég :D

2012. dec. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
51%

3. válaszoló, Te lehet, hogy jófejségnek tartod ezt a hozzáállást, de iszonyú nagy károkat okozol a gyerekeddel.

Olvass utána kicsit a fejlődéslélektannak, (vagy ha nem akarsz szakkönyvet olvasni, leglább a Mesepszichológia c. könyvet) és meglátod, hogy a mágikus világkép, amiben a nyuszi, a Mikulás, a Jézuska, a tündérek, boszorkányok, stb. tartoznak, alapvető fejlődési szakasz a gyerekeknél, egészséges psziché fejlődéséhez kihagyhatatlan.


Egyébként idővel saját maguk is rájönnek a dolgokra, de ezt sosem szabad erőltetni, a gyerek úgyis csak azt és annyit fog befogadni, amire már elég érett.

2012. dec. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!