Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a névről?...

Mit gondoltok erről a névről? Szerintetek is baj hogy a második nevét használjuk?

Figyelt kérdés

A kisfiamat Kristóf Alexandernek hívják amióta megszületett Alexnek hívjuk(a pocakban Kristóf volt)

Rendszeresen beszólnak amiatt hogy nem az első nevét használjuk, hogy a második név csak "dísznek" van, megzavarjuk azzal a gyereket hogy a második nevén szólítjuk...stb

Tegnap az egyik rokon kijelentette hogy a szülők már annyira feltűnősködni akarnak a gyerekeikkel hogy nem képesek normális nevet adni nekik,meg a két név is csak amerikai majmolás. Igazából attól hogy másnak nem tetszik akkor is Alexnek fogjuk szólítani. Azért az egy kicsit zavar hogy az embereknek nincs más elfoglaltságuk mint beleszólni a másik dolgaiba.

Ti hogy vagytok ezzel? Nektek is szóltak már be a babátokkal,kisgyereketekkel kapcsolatban?


2012. dec. 27. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
utolsó kérdésedre válaszolok: soha. A fiam az apja nevét kapta, Tamás lett. A szülők döntik el, milyen név illik a gyermekükhöz. Másnak ebbe beleszólása nem lehet. Megjegyezhetik persze, de azt ne vedd figyelembe. Tetszik a Kristóf név, az Alex is, de ha nem is lenne így, az az én dolgom lenne, ezzel egy szülőt meg nem bántanék. Mond meg máskor nyugodtan, hogy azért van két neve a gyerekednek, hogy tudjatok miből válogatni :-) nem csak dísznek van:-) ezt nem is hallottam még:-D BÚÉK!
2012. dec. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém Károly Tamás.A család Tominak hívja de mások pl régebben ovi, suli most meló Karcsnak szólítja.Pici kora óta így van és soha nem volt összezavarodva.
2012. dec. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rokonom aki Klaudia Zsófia és mindenki mindig is Zsófinak hívta. Mi a baj ezzel? Semmi. Mi lenne? Nem is értem... ha neki a Zsófi tetszik, hadd hívassa magát már Zsófinak, elvégre az embernek azért van 2 neve, vagy nem? Ha nektek az Alex tetszik, akkor Alex és kész. És az sem világos mások mit szónak be a nevek miatt. Teljesen normális nevek, ismerek egy most 19 éves srácot, aki szintén Alexander, Kristófot is ismerek hasonló korút. Egyik sem egy Taksony vagy Rodrigó kategória. A jó ég áldja már meg azokat, akik jó dolgukban nem tudnak mit csinálni csak beleütni az orrukat mások dolgába :/
2012. dec. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak 2 neve van,mindig a másodikon szólítottuk.Oviba,általános suliba is így hívta mindenki.Most középiskolába minden osztálytársa,tanára az elsőn szólítja.Neki ez nagyon tetszik.Szereti mindkét nevét.Eleinte furcsa volt hogy a nem használt nevén szólítják,de mivel ritka név,nincs másnak,hallgatott a nevére.A régi ismerősök és rokonok így hívják,az újak meg úgy.
2012. dec. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Jot mosolyogtam, mert nalunk ezer eve mindenkinek 2 neve van :)

Pl nem hiszem, hogy az uknagyszuleim a deieimnek amerika majmolasbol adtak 2 nevet...sot mar az uk nagyszukoknak is 2 nauk volt :)

Nalunk ez hagyomany es en nem fogom megtorni ezt.

Persze sokan akartak beleszolni a gyereknevelesunkbe, igy a nevvalasztasba is, de roviduton lezarom, hogy semmi kozuk hozza.

Persze bosszant, meg elgondolkodok, hogy nincs-e igazuk, de mindig arra jutok, hogy en nevelem, az en felelossegem es ugy csinalom, ahogy szerintem a gyerekeinknek a legjobb :)

2012. dec. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"amerikai majmolás", hát hogyne... Két keresztneve van a fiamnak, nekem, apukámnak, sőt, nagypapámnak is kettő volt. Ja, és teszem hozzá, a fiamnak a másodikat használjuk, mert az illik hozzá jobban. Öt éves, arra hallgat, nem látom úgy, hogy meg lenne zavarodva ettől :)

Egyébként még sosem szólt be emiatt senki.

2012. dec. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is két neve van, és a másodikon hívja mindenki. Ezt eleve így is akartuk. Soha nem szóltak még be a rokonok (legalábbis ezért :D), pedig az első neve a férjem családjában hagyománynak számít.
2012. dec. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az én környezetemben is sok volt a kétnevű, és kivétel nélkül mindenki a második keresztnevét használja...

Aztán elköltöztünk 60 km - t, és itt meg kinyílt az emberek szeme, hogy a második nevet használjuk.

Ízlések és ficamok, ne törődj velük!


Nekünk nem szólt be senki, csak a feleségem morgott kicsit, de megegyeztünk, én választom a nevek sorrendjét, ő meg azt, ahogy hívjuk a kicsit itthon. Megbeszéltük, megegyeztünk, és nem bántuk meg a döntésünket. Az első nevet egyébként csak a feleségem nagyszülei használják, igaz jókedvemre és örömömre... :D

2012. dec. 31. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
barátnőm első neve Linda második Hanna. mindenki Hannának hívja de ez most mindegy. a lényeg h senkinek semmi köze ahhoz hogy hogy hívjátok!!
2013. szept. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!