Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, a ti gyerekkorotokban...

Anyukák, a ti gyerekkorotokban mennyit foglalkoztak a lelketekkel a szüleitek? Mindig fel volt töltve az érzelmi tankotok?

Figyelt kérdés
2013. jan. 7. 11:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ez felnőtt fejjel tudatosul utólag, hogy mennyire el voltam hanyagolva, nagyon rosszul érint.
2013. jan. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Határozottan próbálkoztak, de mivel fiatalon vállaltak be minket, sok hibát elkövettek. Pl. anyukám úgy gondolta, hogy semmi nincs abban, ha a testvérünk abortálásáról beszél nekünk, de ezzel nagyon súlyos sebeket szereztünk, amik még ma is keserítik az életünket, elsősorban az anyukánkkal való kapcsolatunkat. Jó lett volna, ha többször kezelnek gyerekként bennünket, és nem olyan modern elvek szerint, ahogy akkoriban divatos volt.

De hangsúlyozom, hogy mindig jót akartak, és tudom, hogy nagyon szerettek és szeretnek minket, ugyanakkor fogalmuk sincs, hogy elronthattak-e valamit.

2013. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hullámzottak, mint a tenger. Az érzelmi tankom dühvel, sértettséggel és értetlenséggel volt tele. Ettől függetlenül most érzelmes ember vagyok :) de nem azért, mert tőlük ezt tanultam.
2013. jan. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sokat. Beszélgettünk, figyeltek rám. Mégsem volt mindig feltöltve az érzelmi tankom, abban az értelemben, ahogy te kérdezed. Senki sem lehet folyamatosan kiegyensúlyozott, boldog, harmónikus. De azt tudtam, hogy bármennyire is szar a kedvem, a családomra számíthatok.
2013. jan. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés:).

Soksok jelenségre (anyukám és közöttem) most, anyaként találok "magyarázatot", sokmindent megmagyaráznak a mostani olvasmányaim.

A kérdésre válaszolva nem, nem figyeltek oda, bár ezt is tudom, hogy az akkori nevelési "divat" sok mindenért okolható...nem "engedték" őket ösztönösen cselekedni.

2013. jan. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

hát ha a napi verés érzelmi tankolásnak minősül... ;)

nem amúgy, 30 éves vagyok de anyukámmal a mai napig nem tudok egy fél órán át úgy beszélgetni, hogy ne vesszünk össze, mondjuk nem is érdeklődik irántunk, így ez lényegtelen :)

de mikor törődtek velem azt tényleg nagyon meg tudtam becsülni, maga volt a boldogság ha 5 percig rám figyeltek :)

2013. jan. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
sose figyeltek ránk, az utca gyerekei voltunk. persze ha vmi rosszat csináltunk már jött a verés, utólag belegondolva talán azért rosszalkodtam, hogy végre vmi figyelmet kapjak... most pedig nekik áll feljebb hogy sztem nem szabad hagyni a kisbabámat sírni. és nem is hagyom, és nem úgy bánok vele ahogy nekik tetszik.
2013. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!