Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák, ti melyiket választan...

Anyukák, ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Decemberben töltötte a 3 évet a lányom, tejfehérje allergiás és oviról lenne szó. Az egyik magánovi a másik nem. Amiket tudok róluk:


Magánovi: ennek a bölcsijébe járt a lányom másfél évig, ezért ismeri a vezetô dajka-óvonénit és vannak társai, akiket a bölcsibôl ismer. 2 csoport van az oviban, az egyikben a 3-4 évesek vannak, a másikban az 5-6 évesek. Csoportonként 10 gyerek, 2 óvonénivel. Vannak különbözô "szakkörök", ahová járhat a gyerek havonta: úszás, lovaglás, gyerek aerobik, ritmikus sportgimnasztika és angol. A bölcsivel 100%-osan meg voltunk elégedve. Lányom imádott oda járni, sokszor alig tudtam hazacipelni. Az oviban a foglalkozások naponta változnak. Pl. egyik nap csak az énekre fektetnek hangsúlyt, másik nap a testmozgásra, 3. nap irodalomra, 4. nap környezetismeret, 5. nap matematika-logika. A következô héten ugyanez, csak más sorrendben.

A fôétkezésben biztosítják a tejfehérjementes étrendet (rendelik), de a reggelit és az uzsonnát én viszem. Ha a gyerek alváshoz még nem szobatiszta, mint a lányom is, akkor vállalják a pelusozást. Tömegközlekedve kb fél óra az út. ÉS...nem utolsósorban, fizetôs ovi.


Állami ovi: jelenleg senkit nem ismerünk, se gyereket, se óvonénit. Pontosabban én ismerek egy valakit évek óta, aki az oviban óvonéni. "Koedukált" csoportok vannak, azaz minden csoportban van 3-tól 6-7 éves korig gyerek. Csoportonként 20 gyerek van 2 óvonénivel. Szakkörök nincsenek. Pelusozást egyáltalán, semmi szín alatt nem vállalják be, hagyják bepisilni a gyereket, aztán majd átöltöztetik. Biztosítják a névre szóló diétás kaját, reggelire-uzsonnára-ebédre. A foglalkozások heti szinten változnak, azaz egyik héten pl "marcangolnak" egy mesét. 1. nap felolvassák nekik, másnap már visszakérdeznek belôle, 3. nap már a gyerekek mesélik és a végén szerepjátékoznak a mesébôl. Következô hét pl. a sporté, vagy a környezetismereté. Egyszóval heti szinten van váltás. Gyalog 10 percre van...ÉS...állami, azaz nem kell fizetni érte. Tudom, lesz havi hozzájárulás, de biztos nem annyi, mint a másik helyen.


Még egy dolog. Valamikor a jövô héten lesz esélyem megnézni személyesen is az állami ovit és beszélni a vezetôvel. Amiket leírtam, azt az ismerôsöm mesélte, illetve a lányom bébisziterre ott volt gyakorlaton.


Ezek alapján, ti melyiket választanátok? Köszi mindenki válaszát.



2013. jan. 4. 06:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá keretetek, akkor egyértelműen a maganovodat.
2013. jan. 4. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyagilag nem jelentene gondot az elsőt választanám.


Mi sima oviba járunk és mi is ugy kezdtük,hogy senkit nem ismertünk.Mondjuk nekünk szerencsénk van,tiszta csoport nem vegyes,és olyan foglalkozások vannak hogy felér egy magán ovival.

2013. jan. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod, és megkérdezhetem, hogy miért? Annyit még hozzátennék, hogy neccesen gazdálkodjuk ki havonta a pénzt, szükség lenne rá máshol is, de eddig még mindig megoldottuk. Jelenleg amúgy a magánoviba jár, mert a bölcsibôl, mivel betöltötte a 3-at, átrakták. Az államiba meg a jövô héten megyek, de úgy néz ki, hogy oda is rögtön felvennék és mehetne is, mert van üresedés.
2013. jan. 4. 06:46
 4/14 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm kedves 2. Ami kicsit visszafog engem az államiból, az az, hogy a csoportban vannak 3 évesek, de 6-7 évesek is. Nem tudom mennyire lehet velük együtt "tanulni", mert a kicsik visszahúzhatják a nagyokat, de ugyanakkor a nagyok vihetik elôre a kicsiket. Nem tudom, hogy ez a jobb-e, vagy a másik, ahol 2 korosztályra vannak bontva. Nagy a dilemma. Köszi továbbra is a hasznos válaszokat.
2013. jan. 4. 06:52
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
OFF A koedukált nemileg vegyes csoportot jelent, amire te gondolsz, az a korban vegyes csoport. Egyebkent engem ez tartana vissza. Egy 3 es egy 6 eves gyereknek más jatek, figyelem es foglalkozás valo.
2013. jan. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A magán ovit azért nem választanám, mert túlterhelik a foglalkozásokkal a gyereket. Nincs nekik "gyerekkoruk".
2013. jan. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

2 ovis korú gyerekem van. Ha megtehetném anyagilag akkor az elsőt választanám a helyedben. Mi se tehetjük meg egyébként mert mint írtad máshol is nagy szükség lenne a pénzre mondjuk az se mindegy hogy mennyi mert ha mondjuk csak 20 ezer ft-ról van szó az nem ugyanaz mintha 50 ezerről, mert 20 ezer az még annyira nem nagy pénz (az előnyöket nézve) az 50 meg már egy harmad fizetésem (nekem mondjuk).

A korcsoportilag vegyes csoportról megoszlanak a vélemények, kétségkívül van előnye és hátránya is. Az én fiam piciként vegyes csoportban kezdte, ha a nagyok nem túl vadak és több köztük a kislány mondjuk akkor az nagyon jó tud lenni a kicsinek! mert húzzák fel és segítik, anyáskodnak felette és ez az én fiamnak pl. tök jó volt, rengeteget fejlődött és tanult a nagyoktól is.

A sima csoport előnye pedig hogy vele egykorúakkal van, nagyjából egyenlőek az erőviszonyok és könnyebb "haladni" a csoporttal hiszen mindig mindenkivel ugyanazt lehet csinálni, a vegyes csoportban nehezen oldották meg a 2 szál óvónéni váltásban hogy foglalkozások is legyenek a nagyobbaknak rendesen de közben a kicsik se zavarják őket.

Tehát ez még most titeket nem zavarna, de lehet hogy nagycsoportban már igen.

Én se vagyok a nagy fejlesztgetés híve még oviban mert a legfontosabb a kötetlen játék, a szerepjátékozás, a környezetbe társaságba való beilleszkedés, a barátkozás, és a hang megtalálása különböző gyerekekkel tehát az élet kicsiben:)

Egy "sima" állami oviban is verselnek, mesélnek, mondókáznak,sok újat tanulnak.

Szobatisztaság: hát nem tudom ti hogy álltok de a bölcsis gyerekek általában már szobatiszták mire oviba jönnek. Nálunk sincs pelenkázás az oviban én ezt nem tartom rossz dolognak, a lányom hajlamos volt ezt a dolgot elkényelmeskedni mondta is hogy rajta van pelus úgyhogy ő inkább játszás közben belepisil (ez itthon volt) persze ha nem volt rajta és véletlenül becsurgott, az már zavarta tehát én ezt nem tartom olyan rossz dolognak hogy kiscsoportosokat már nem pelenkáznak.

Közlekedés: nekünk 40 perc az ovi tömegközlekedéssel hát mit mondjak, mondjuk én 2 gyereket viszek, de alvós ágynemű, kistáska, fejenként egy állat meg az én cuccaim meg a két gyerek hát lemondanék róla szívesen pláne így télvíz idején, nem beszélve arról mikor tortát sütit, otthon készített ajándékot (vásárra) kell vinni még kézben vagy ha lekésünk egy járatot és ott várakozni akkor máris nem fél óra az út....Úgyhogy én itt is a 10 perc gyalogra szavazok.

De ez megint olyan hogy te érzed, mivel írtad hogy eddig is oda jártatok bölcsibe, akkor te látod, mennyire megterhelő vagy rossz tömegközlekedni.

Ja és még hogy nem ismertek senkit, hát igen ez lutri. Az hogy a gyerek nem ismer senkit ez egy dolog mert valószínűleg hamar összebandázna másokkal azért ilyen kicsi gyerekeknél még nem olyan mély érzelmi kapocs egy barátság, jól elhomokoznak Marikával első nap és már jóban is lesznek tehát ez engem nem aggasztana.

Sok sikert a választáshoz, nem egyszerű.

2013. jan. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak az állami óvodákban is szuper óvónők,és odafigyelnek a tej,glutén,egyéb allergiás gyerekekre külön főznek rájuk.

A vegyes csoport nagyon hasznos,sok dolgot tanulnak el egymástól a gyerekek,és mások az elvárások a jó óvónőknek nem jelent problémát.Szerintem nem szerencsés a magán oviban,hogy mindennap tanulás van,gyerekekről van szó,sokkal jobb ha van gyerekkoruk.Nem baj,ha nincsen szakkör egy 3évesnek szerintem.Én mindenképp az állam óvodát választanám,nem csak azért mert anyukám is ilyenben óvónő,és elfogultság nélkül mondom nincs nála jobb,amúgy sem fizetnék azért,hogy kis felnőttként bánjanak a gyerekemmel és már oviban kötelező tanulás legyen.

2013. jan. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
az lemaradt,hogy egy 3 éves gyerektől már elvárható a szobatisztaság,szóval inkább rászoktatnám a helyedbe,minthogy az alapján válasszak ovit ahol hajlandóak bepelenkázni,kisfiam bölcsis és ok bölcsis társa már szobatiszta holott 2 évesek,fiam még nem de már szól,hogy cseréljünk igaz még nincs két éves
2013. jan. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenki hasznos válaszát. A szobatisztaság nálunk nappalra megvan, csak alváskor nem. A nappali alváshoz pedig nem tudom, hogyan szoktassam le a pelusról, ugyanis otthon sosem alszik délután. Ezerféle dolgot próbáltam már, egyszerűen otthon nem alszik, bölcsiben-oviban igen. Hogy tanítsam meg, hogy akkor: "lányom az oviban alváskor légyszi ne pisilj be", vagy hogyan?

A szakkörök. Vannak a magánban, de nem kötelezőek. Ha fizeted, van, heti 1x, ha nem fizeted, akkor nincs.

Közlekedés. Néha semmi gáz a fél órával, néha meg jó lenne ha csak 10 percre lenne gyalog.

Mindenesetre megnézem majd személyesen is az államit, az is segít majd a döntésben.

2013. jan. 4. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!